Susiruošėte parduoti įmonę? Tai pareikalaus tikslumo ir atsakomybės

parduoti įmonęJeigu esate verslininkas, kasdien susiduriate su verslo sprendimų priėmimu. Ką, kaip ir kada nuspręsti gali būti išties nelengva, ypač, jei sprendimas liečia įmonės pardavimą. Į klausimą, kodėl reikia parduoti įmonę, atsakymų gali būti ne vienas, todėl individualūs asmenys atskirai svarsto susidariusias situacijas ir galiausiai žengia lemiamą žingsnį. Vienas tokių gali būti įmonės pardavimas. Šiame straipsnyje nesieksime nagrinėti priežasčių, kodėl įmonės yra parduodamos ar kaip jas tinkamai nusipirkti. Rašinyje pateiksime keletą patarimų, kurie leis parduoti įmonę kur kas lengviau ir greičiau.

  1. Užtikrintas apsisprendimas. Kaip ir žymioje Šekspyro dramoje, klausimas, būti ar nebūti, dažnai kvestionuojamas ir versle. Parduoti ar neparduoti ir toliau stengtis vystyti verslą dažnai kamuoja verslininkus. Manymas, jog sudėtingos įmonės situacijos lengvesnis kelias yra tiesiog jos pardavimas, galėtų būti laikomas mitu, nes parduoti įmonę taip pat nelengva kaip ir paskelbti jai bankrotą arba nusipirkti ją. Taigi, pirmiausiai, asmuo turi tiksliai apsispręsti, ar tikrai nori parduoti savo verslą. Nieko neverčiamas, tik pasvėręs visus už ir prieš, gali būti priimtas galutinis sprendimas. Ne nuojauta, o racionalumas gali gelbėti tokiame apsisprendime.
  2. Atsakingai sutvarkyti dokumentai. Dokumentai (sutartys, vykdyta apskaita ir įvairios ataskaitos) yra bene pagrindinis įrodymas apie verslo skaidrumą, realią jo situaciją. Pagal dokumentacijos sutvarkymo lygį galima spręsti daugelį dalykų, todėl natūralu, jog pirkėjas nagrinės visus dokumentus, kurie privalo būti atsakingai paruošti, sutvarkyti ir suderinti su Lietuvoje ar kitoje šalyje galiojančiais įstatymais.
  3. Nepervertinkite kainos. Jei ketinate parduoti įmonę, pardavimo procesas prasidės su kainos nustatymu. Tam, kad pardavėjo lūkesčiai ir reali verslo vertė neprasilenktų, patariama pasitarti su turto vertintojais ar kitais juristais.
  4. Kas pirks jūsų įmonę? Vienas iš prieš įmonės pardavimą svarstytinų klausimų yra pirkėjai. Kas pirks ir kam toks verslas galėtų būti įdomus? Radus atsakymus į šiuos klausimus, galima priimti lemiamą sprendimą.

Taigi, versle sprinteriais gali būti daugelis, tačiau tik atsakingas, racionalus žmogus tampa sėkmingu verslininku, kuriam net parduoti įmonę gali būti labai vertinga. Atsižvelgus į pagrindinius patarimus pasisekimo šansai auga.

 
 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas