Transporteris – moderni pagalba optimizuojant gamybos procesus

Net nekyla abejonių, kad išgirdus šį žodį kyla asociacijų su populiariu veiksmo filmu, tačiau tai pramonėje tas pats žodis suvokiamas visai kitaip. Tai vienas iš įrenginių automatizuojant tam tikrus procesus. Transporteris taip pat kartais vadinamas konvejeriu – tiek vienas tiek kitas pavadinimas turi tą pačią reikšmę.

 

Transporterio veikimo principas

Šis mechanizmas dažniausiai susideda iš dviejų dalių, kurių viena yra paslankus takelis, o kita – paslankus takelis su įmontuotu varikliu apačioje. Tiesą sakant, transporteriu būtų galima vadinti vien tik antrąją dalį, kurioje įmontuotas variklis, nes tam, kad įrenginys atliktų savo funkciją užtenka ir jo. Veikimo principas labai paprastas – kuomet užkuriamas variklis, takelis pradeda judėti viena linkme, šis procesas dar vadinamas linija. Jei darbas vyksta milžiniškame angare ar gamykloje ir darbuotojams reikia pernešti dalis iš vieno galo į kitą, tai transporteris ne tik, kad paspartins procesą, bet ir sutaupys darbuotojui  kelis šimtus žingsnių – darbas vyks greičiau ir produktyviau. Kaip ir buvo minėta, takelis su varikliu svarbiausias, o kiti prijungiami paslankūs takeliai yra tarsi priedas, transporterio linijai prailginti. Pavyzdžiui prie variklio takelio, kurio ilgis dažniausiai būna apie 10 metrų galima prijungti dar penkis papildomus 10 metrų takelius ir transportuoti dalis 60 metrų atstumu. Šiam darbui atlikti užtenka dviejų darbuotojų: vieno priekyje, kuris sukrauna dalis ant transporterio, o kito gale, kuris nuiminėja.

 

Transporterių rūšys

Visi transporteriai atrodo panašiai ir atlieka tokią pačią funkciją, tik kai kurie iš jų turi galingesnius variklius ir kitokius takelių paviršius. Galingumas ir takelių paviršius priklauso nuo to ką bus norima juo transportuoti. Pavyzdžiui, dantyti guminiai takeliai ženklai sumažina praslydimo tikimybę, todėl daiktai ant jo stovi daug tvirčiau, o galios atžvilgiu – galingas transporteris gali gabenti daiktus net į viršų. Viskas priklauso nuo įmonės poreikių.

 

 


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *