Galimybė rinktis elektros energijos tiekėjus

elektros energijaElektros energijos sektoriuje per pastaruosius kelerius metus įvyko nemažai pokyčių. Vienas  iš jų – kad fiziniai asmenys nuo 2013 metų sausio 1 dienos gali pasirinkti, ar elektros energija jiems bus tiekiama nepriklausomo el. energijos tiekėjo, ar įprasta tvarka kaip ir anksčiau. Žinoma, galima likti ir prie ankstesniojo tiekėjo, tačiau visa tai nėra privaloma.

Nuo minėtosios datos šiek tiek pakito ir Elektros energijos įstatymas, kurio 43 straipsnyje nurodoma, kad iki tol el. energiją tiekęs visuomeninis tiekėjas ir toliau, tik pagal naujai pasirašytą sutartį privalo tiekti elektros energiją tiems vartotojams, kurie nesudarė sutarčių su privačiais el. energijos tiekėjais. Nepakito ir visuotinio tiekėjo taikomi įkainiai, jiems nepritaikytas ir papildomas 25 procentus siekiantis koeficientas.

Kokiu būdu galima pakeisti savo elektros energijos tiekėją?

Elektros energijos tiekėjas keičiamas taip pat paprastai kaip ir, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio paslaugas teikianti bendrovė. Pats procesas trunka vos kelias minutes, vėliau tereikia pasirašyti sutartį. Tiesa, dar prieš sudarant sutartį, pagal kurią bus tiekiama elektros energija, reikėtų išsirinkti produktą – dominantį planą. Jis turėtų atitikti asmeninius poreikius – tai identifikuoti padės aprašymas ir specialios nurodytos gairės. Įmonė – nepriklausoma elektros energijos tiekėja, tik gavusi paraiškos formą, parengs labiausiai konkretaus fizinio asmens poreikius patenkinantį energijos tiekimo pasiūlymą.

Kitas žingsnis – energijos pirkimo-pardavimo sutarties patvirtinimas. Taip pat reikės sutarties su įmone LESTO, kuri paprastai pateikia paslaugos persiuntimo sutartį. Asmuo, pasirinkęs nepriklausomą el. energijos tiekėją, tampa laisvosios elektros energijos rinkos dalyviu. Elektros energijos tiekimas iš esmės nepakis, tiesiog vartotojas vietoj vienos sutarties, sudarytos tik su LESTO, turės dvi sutartis, o vietoje vienos sąskaitos – dvi. Iškilus techninėms problemoms, už jų likvidavimą, už paslaugų kokybę atsakinga ir toliau bus įmonė AB LESTO.

Šiandien viena iš populiariausių įmonių, kurios pagrindinė paslauga – tiekiama elektros energija, yra įmonė „UAB ELEKTRUM LIETUVA“. Ji atitinka visus standartus, tai ir sparčiai tobulėjanti savo srityje, siekianti vartotojus priartinti prie konkurencingesnio elektros energijos vartojimo įmonė. Didžiausias šios įmonės privalumas – kad viskas daroma vartojo patogumui ir gerovei, atsižvelgiant į jo norus, galimybes, poreikius.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas