Įtempiamos lubos

Ne taip jau ir senai į Lietuvos rinką atklydo naujas produkas – įtempiamos lubos. Viskas prasidėjo nuo vienos svetainės internete, siūlančios šį produktą, dabar jų iš ties daug. Malonu, kad lietuvaičiai tokie aktyvūs visame kame ir greit perima naujoves. Ir nesvarbu, kad jos kitur galbūt jau senai populiarios. Pirma reikia žiūrėt į savo daržą, o tik po to į kaimyno..
įtempiamos lubos
[more…]

Įtempiamų lubų istorija

Niekas tiksliai nežino kas jas išrado, tačiau manoma, kad atsirado jos Egipte, Romoje ar Graikijoje. Ir nenuostabu, žmonės vaduojasi nuo karščio kaip išmanydami. Taip, būtent ir šios lubos buvo naudojamos amfiteatruose, kur būdavo išties karšta, o reikdavo išsėdėt kelias valandas žiūrint spektaklius ar gladiatorių kovas. Joms būdavo naudojamas įvairus audinys, o labiausiai paplitę buvo lininio audinio lubos. Audinys būdavo sudrėkinamas, nes taip išdžiūvęs jis tapdavo lygesnis, plokštesnis, o tuomet jau tempiamas.
įtempiamų lubų kaina
Kodėl mes apie jas tiek ilgai negirdėjome? Žmonės jas tiesiog užmiršo. Atsirado modernesnės teatro salės iš amfiteatrų beliko griūvėsiai, tad tokių lubų kaip ir nebereikėjo. 60 – ajame 20 a. dešimtmetyje apie šias lubas prisiminė prancūzai ir pradžioje joms naudoję šilką, pakeitė jį PVC membrana – pigesne ir labiau įsitempiančia medžiaga. Šiuo metu įtempiamos lubos gaminamos Rusijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Italijoje. Dėl gerų techninių savybių jos naudojamos visur, nuo butų iki viešųjų įstaigų ar prabangių restoranų.

 Įtempiamų lubų privalumai

 • Jos netrūkinėja
 • Su laiku nepakeičia spalvos
 • Gali atlaikyti 100l/m² vandens, jei stogas praleidžia vandenį.
 • Greitai instaliuojamos.
 • Gaminamos iš natūralių medžiagų.
 • Po jomis galima pasliepti el.instaliacijos laidus, vamzdžius ir pan.
 • Jose galima pavaizduoti ką tik norite.

Minusai

 • Sunku montuoti.
 • Kaina.
 • Montuojant reikia būti atsargiam, kadangi lubų audinys įtemptas, jį galima lengvai pažeisti mechaniškai.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cCcuaTpyZ1s&feature=related[/youtube]
 Comments

Įrašo “Įtempiamos lubos” komentarų : 1

 1. krepsiokkukinas avataras

  Puikus pasirinkimas įtempiamos lubos amžiams 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas