Ką daryti kai vaiko dantys yra kreivi?

dantų plokštelės vaikamsTikrai nemaža dalis žmonių turi problemų su burnos ertme: kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis – ne vienam pažįstama problema. Dažniausiai ši problema atsiranda dar ankstyvame amžiuje, formuojantis žmogui, todėl geriausias problemos sprendimas – dantų plokštelės vaikams.

Dantų plokštelės vaikams

Dantų plokštelės vaikams yra rekomenduojamos nuo 8 iki 13 metų. Šiuo amžiaus tarpsniu vaiko dantys yra mišrūs: burnoje yra pieniniai dantys, tačiau jau pradėję dygti ir nuolatiniai. Dantų plokštelės rekomenduojamos ankstyvame amžiuje, kai vaikas auga, keičiasi ir formuojasi, kai dar nėra iki galo suaugęs, o jo žandikaulio padėtį gali ištaisyti ir dantų plokštelė. Dantų plokštelės yra siūlomos ir paaugliams, tačiau vyresniame amžiuje ortodontai pataria dantų tiesinimą breketais. Breketai yra rimtesni ortodontiniai aparatai, dedami žmonėms, kurių kūnas jau susiformavęs,  neauga ir nesikeičia.

Dantų plokštelės kaina

Dantų plokštelės, palyginus su breketais yra žymiai pigesnės, todėl kiekvieni tėvai, įdėdami vaikui dantų plokšteles ankstyvame amžiuje, gali sutaupyti nemažai pinigų. Bėgant metams dar nuo vaikystės susiformavus netaisyklingam sąkandžiui, bet kokiu atveju žmogui ateityje reikia nešioti ortodontinius aparatus. Dantų plokštelės vaikams kaina priklauso nuo įvairių aspektų, kadangi šis ortodontinis aparatas yra gaminamas individualiai kiekvienam pacientui.

Informacija tėvams

Jeigu savo vaikui įdėjote dantų plokštelę, turėkite omenyje, kad šis ortodontinis aparatas yra išimamas, todėl dažnai vaikai jų nenešioja pagal visus ortodonto nurodymus. Pasirūpinkite, kad jūsų mažosios atžalos nešiotų dantų plokšteles tiek valandų per dieną, kiek rekomendavo gydytojas.

Ką reikia žinoti nešiojant dantų plokšteles?

  1. Nešiokite dantų plokštelę pagal gydytojo nurodymus. Pačioje gydymo pradžioje daugelis ortodontų rekomenduoja dantų plokštelę nešioti bent kelias valandas per dieną. Aktyviuoju gydymo laikotarpiu – 24 valandas. Vis dėlto, kaip ir kiek valandų per parą reikės nešioti dantų plokštelę, jums nurodys gydytojas – ortodontas.
  1. Prižiūrėkite plokštelę. Dantų plokštelės priežiūrai reikia skirti nemažai dėmesio, patariama ją valyti, kad ant šio ortodontinio aparato nesikauptų purvai ir apnašos. Prieš valgydami, išsiimkite dantų plokštelę ir įdėkite į jai skirtą dėžutę. Taip pat jokiu būdų nemėtykite jos, nedėkite kur papuola, laikykite jai skirtoje vietoje.
  1. Rūpinkitės dantų higiena. Rūpintis dantų higiena yra labai svarbu, o dar svarbiau ja pasirūpinti nešiojant ortodontinius aparatus. Jeigu jūsų vaikas nešioja dantų plokštelę, pasirūpinkite, kad jisai išsivalytų dantis kelis kartus per dieną, nepamirštų tarpdančių siūlo ir burnos skalavimo skysčio.

 
 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas