Ką šiandien nori sumedžioti darbdaviai?

Šiandien darbas – jau nebe toks, koks jis buvo prieš kelis šimtus metų. Net jeigu atsuktumėme kelis dešimtmečius atgal, vargu, ar galėtumėme surasti didelių panašumų tarp šiuolaikinio darbo ir darbo santykių tada ir dabar. Skirtingų laikų tradicijos formavo skirtingus darbo ypatumus, kurie ilgainiui vis labiau laisvėjo. Dabartiniai darbdaviai ir darbuotojai savo darbą vis labiau įsivaizduoja kaip kūrybišką, talento ar sumanumo reikalaujantį procesą, o ne mechaniškus, didelių protinių pastangų nereikalaujančius veiksmus. Ko ieško XXI amžiaus darbdaviai ir kokie turėtų būti šiuolaikiniai darbuotojai, kad karjeros pasiekimai džiugintų ir vienus, ir kitus?

Pasaulyje sparčiai populiarėjantis terminas „Head hunting“ vis labiau plinta ir Lietuvoje. Galvų medžioklė – kas tai? Išvertus iš anglų kalbos, „galvų medžioklė“ darbo rinkos kalba reiškia tiesioginę paiešką. Skaitmenizacijos pilnoje aplinkoje, vis didesnį vaidmenį vaidinant informacijai ir know-how principams, būtina užtikrinti tinkamą informacijos vadybą ir darbuotojų darbą. Tik lankstūs, kompetentingi ir siekiantys maksimalaus rezultato lyderiai gali pasiekti džiuginančių darbo rezultatų, o ateityje galbūt net sukurti ką nors savito, išskirtinio ir išgarsėsiančio visame pasaulyje. Per tiesiogiai vykdomas tokių darbuotojų paieškas (kol kas tai dažniausiai tai pastebima pretenduojant į projektų vadovo poziciją) darbdavys ar už tai atsakingi asmenys siekia orientuotis tik į išskirtinę patirtį, motyvaciją ar net gabumus turinčius asmenis. Galvų medžioklė iš esmės yra atsakingai suplanuota paieška, kurios pabaiga, kaip ir tradicinės medžioklės – gali būti labai džiuginanti, arba nešanti didelį nusivylimą.

Tam, kad būtų išvengta pastarosios neigiamos baigties, labai dažnai didelių organizacijų bei įmonių darbuotojai pasitelkia nepriklausomas kompanijas, padedančias atsirinkti geriausius jiems darbuotojus. Profesionalūs įdarbinimo srities ir darbo rinkos ekspertai organizuoja darbo pokalbius, užduoda tikslingus klausimus apie išsilavinimą, asmenines savybes, surengia kūrybines užduotis pretendentų išmonei ir kūrybiškumui patikrinti ir kitokiais specifiniais būdais diplomatiškai įvertina kiekvieną kandidatą į siūlomą poziciją. Galvų medžioklė yra modernus ir bene visais atvejais pasisekimą atnešantis metodas. Abiejų pusių – darbuotojo ir vadovo – lūkesčiai bus patenkinti ar net viršijami, jeigu nuo pat darbo pradžios bus atsakingai žvelgiama ne tik į ilgą išsilavinimo dokumentų sąrašą. Dabar reikia medžioti kūrybiškas ir įdomias asmenybes, kurios nebijo daug dirbti.

 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas