Kaimynai perka mišką? Nepraleiskite puikios progos!

perka miškąJei kaimynai su jumis susisiekia dėl miško, žinokite, jie daro kažką svarbaus. Įvertinkite jų pasiūlymą ir nuspręskite, ką norite daryti.

Kokios gali būti tokio pirkimo priežastys?

  1. Medienos poreikis. Jei jūsų kaimynai (miško sklype, ne namuose) planuoja pasistatyti medinį namą ar ūkinį pastatą, jiems prireiks tam tikro storio medienos. Gali būti, kad savo sklypo medienos nepakaks, tad realiausias variantas yra nusipirkti iš kaimynų – aplinkinių sklypų. Ir ypač tų, kurie savo miško gerbūviu rūpinasi epizodiškai.
  2. Miško prekybos verslas. Taip, yra toks perku-parduodu verslas ir miškų skyriuje. Pigiai nuperka iš kaimynų, brangiau parduoda naujiems savininkams ir pasiima tarpininkavimo mokestį ar pelną.
  3. Investicinis projektas. Kaimynai perka mišką ir siekdami tam tikrų investicijų. Čia reiktų paaiškinti kiek plačiau. Investicinis miško pirkimas dažniausiai pasitaiko, kai valdote jauną mišką, arba tam tikrų medžių. Pavyzdžiui, jūsų miškui 10-15 metų, pušynas. Medžiai dar iki statybinio miško neužaugę, kai kurie tinkami popiermalkėms, tačiau po 5-10 metų jo pajėgumai smarkiai pasikeis. Medžiai užaugs storesni, todėl bus galima parduoti medienos. Tai savotiška investicija. Aišku, ji yra rizikinga – gali užeiti uraganas ir pridaryti žalos, kilti gaisras, medžius užpulti parazitai, dėl kurių teks iškirsti viską plynai… investuotojas tai žino, dėl to stengiasi mišką investicijoms pirkti skirtingose giriose. Jei jūsų miškas yra uosynas arba ąžuolynas, jis taip pat patrauklus investuotojams, nes uosynas po kelių metų duos gausų malkų „derlių“. Ąžuolynas – ilgalaikė investicija, kuri paprastai perleidžiama vaikaičiams. Pasodinus ąžuolyną, pirmosios grąžos galima tikėti po 50-70 metų. Ąžuoliniai baldai visada turės paklausą…
  4. Bandymas apjungti sklypus. Kaimynai perka mišką iš jūsų tam, kad galėtų parduoti kažkur esantį sklypą ir viską laikyti vienoje vietoje. Kai aplink privatus miškas, kitokių būdų persikelti turimą sklypą šalia nėra.
  5. Įvairūs rekreaciniai projektai. Gal jūsų kaimynai planuoja įrengti medžių lajų parką? O gal domisi užsiveisti elnių bandą ir jiems reikalingas didesnis miško sklypas? Tai visai reali priežastis, nes pastaruoju metu miške įrengti parkai ir poilsio zonos susilaukia itin daug dėmesio. Tai gana pelningas verslas, ypač, jei privažiavimas prie miško yra geras.

Priežasčių tikrai gali būti daug. Nepulkime jų smerkti, vadinti „spekuliantais“, o geriau išsiaiškinkime, ką jie ten planuoja daryti. Kartais mišką parduoti verta net jei to neplanuojate.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas