Kaip gauti paskolą užsienyje dirbantiems lietuviams?

paskola

Miglotai atrodanti pasaulinė situacija dėl karantino stipriai pakeitė ne vieno užsienyje gyvenančio ir ten šiuo metu dirbančio lietuvio planus. Kai kurie nusprendė susikrauti lagaminus ir jau sugrįžo į gimtinę, kiti dar planuoja tai padaryti artimiausioje ateityje. Tiek vieni, tiek kiti intensyviai dairosi nekilnojamo turto Lietuvoje arba ėmėsi atnaujinti savo turimus būstus. Tačiau kaip žinia, ne visuomet tai pavyksta padaryti iš savo santaupų. Todėl daugelis iš jų jau pradėjo domėtis paskolos suteikimo galimybėmis mūsų šalyje.

Tiesa, gauti paskolą gyvenantiems užsienyje tautiečiams iš gerai žinomų Lietuvoje veikiančių bankų nebuvo paprasta ir anksčiau. O kalbama, kad šiandieninė situacija šią procedūrą apsunkino net ir Lietuvoje dirbantiems bei gyvenantiems, todėl emigrantams tenka ieškoti kitokių alternatyvų. Iš tiesų, norintys paskolą gauti emigrantai dažnai yra neoficialiai įtraukiami į rizikingų paskolininkų sąrašą.

Nors teigiama, kad sąlygos ir teisės gauti paskolas yra vienodos, tačiau praktikoje kalbama kitaip. Viena vertus tame tiesos yra. Jeigu asmuo gyvena užsienyje, o būstą perka Lietuvoje, tikėtina, jog jis greitu metu sugrįš į savo gimtąją šalį. O tokiu atveju iškyla rizika, kad sugrįžus jų finansinė padėtis pasikeis ir jie nesugebės vykdyti finansinių įsipareigojimų ateityje.

Paskolos visiems be išimties yra suteikiamos pagal Lietuvos banko galiojančias atsakingo skolinimosi nuostatas. O sąlygoms yra vienodos, kaip ir kitiems būsto ar vartojamosios paskolos gavėjams. Todėl bet kokiu atveju kiekvienas, oficialiai dirbantis ir gaunantis pastovias mėnesines pajamas asmuo, turi teisę kreiptis į kreditorius. Tiesa, vartojimo ar būsto paskolos besikreipiantys užsienyje dirbantys tautiečiai turi žinoti, kad kredito įstaigai privalės pateikti tam tikrus dokumentus. Vieni iš jų – tai galiojanti darbo sutartis bei banko išrašas, kuriame atsispindi su darbo santykiais susijusios pastovios pajamos.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *