Kaip įsirengti mažą erdvę

maža kvadratūra
 
Dažnai atsitinka taip, kad neturim iš ko rinktis ir tenka gyventi mažesnėse erdvėse, nei esame įpratę. Reiktų į tai žvelgti kiek optimistiškiau. Mažos erdvės turi daug privalumų:
[more…]

  • Jos visada šiltesnės
  • Mažiau tvarkymosi
  • Mažiau išlaidų remontui
  • Maža erdvė yra jaukesnė
  • Mažesni komunaliniai mokesčiai

Tad išmokę visa tai išnaudoti galime įsirengti tikrai jaukų kambarį/butą ar patalpą kitokioms reikmėms. Suprantama, kai susiruošite kraustytis į mažesnę erdvę, pradžioje tai labai erzins, atrodys, kad niekas netelpa, trūksta vietos, gal kai kam ir klaustrofobija prasidės. Priprasite. Išmokę gyventi minimaliau, pajusite kiek galite sutaupyti.
  Spalvos
Žinau, iškart visi galvojate apie šviesias spalvas, nes kitaip bus tamsu, nejauku ir patalpa optiškai sumažės. Klystate!!! Šviesios spalvos (salotinė, balta, gelsva, dramblio kaulo) ne tik, kad nedidina optiškai, bet ir sukuria nejaukumo aurą arba kiek primena sovietinį braižą, kada kitų spalvų tiesiog nebuvo. Erdvę mažina daugybė baldų, o skoningai, su saiku apstatyti namai visada atrodys gražiai ir nesvarbu sienos tamsios ar šviesios. Rinkitės ryškias, kiek kontrastingas spalvas.
Nepabijokite vienos sienos nudažyti tamsesne spalva, taip sukursite gilumo pojūtį patalpoje. Taip pat nudažę pasirinktą kampą, sienos dalį puikiai išskaidysite mažą erdvę į kelias: darbo, poilsio ir pan zonas. Virtuvėj puikiai tiks aštrios, ryškios, gyvybingos spalvos.Taip pat patartina nepamiršti panaudoti juodos spalvos, kuri ne tik suteiks malonios elegancijos jausmo, bet ir paryškins kitas spalvas, erdvę pavers jaukesne.Nepabijokite eksperimentuoti ir atsikratykite, mūsuose taip būdingo, konservatyvumo. Juk namai – ne sanatorija, juose gyventi reikia taip, kaip patinka jums.

Baldai

Kai kalbam apie baldus, visada žmonės galvoja apie lovą, stalą, spintą – tradicinis lietuviškas komplektas. Mažoj erdvėj teks paieškoti originalesnių, universalesnių baldų. Ne, nesakau, kad reiks išmesti lovą ir miegoti ant pripučiamų kiniškų čiužinių, tiesiog pasvarstykite ar iš tiesų jums reiks dvigulės lovos? O galbūt užtektų sofos – lovos? Ji praktiška ir gan patogi. Mažose erdvėse, ypač kai turi daug daiktų, labai sunku juos visur sutalpinti. Tiek darbe, tiek namuose, supratau, kad labai gerai, kai komoda ar kitas baldas yra su kojelėmis, tokiu atveju nenaudojamus ar rečiau naudojamus daiktus galima gražiai supakuoti į dėžutes ir pakišti po baldu. Taip pat jums puikiai pasitarnaus kelios dailios sieninės lentynėlės, kuriose tilps knygos ir kitos malonios smulkmenos, tačiau nepersistenkite ir neapkabinėkite jomis visų sienų.
Baldus taip pat pasistenkite rinktis mažesnius. Jums tikrai nereiks spintos per visą sieną,  nereiks stalo, užimančio ketvirtadalį kambario, nereiks ir daugybės kėdžių, nes mažose patalpose daug žmonių negyvena. Stalą ir kėdes puikiai atstoja kilimėlis ir nedidelis staliukas, taip netgi žaismingiau, o kitiems baldams taip pat galima rasti alternatyvų. Sakot, netilps visi daiktai? Išmokit gyventi be jų arba tinkamai išnaudokit spintos/komodos tūrį. Nustebtumėte, kiek vietos galima sutaupyti tvarkingai sudėjus daiktus, sulanksčius rūbus ir kiekvienam daiktui atradus tinkamą vietą.
 
 
 


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas