Kam skirta medicininė knygelė?

Asmens medicininė knygelė (F Nr. 048/a) – tai dirbantiems ar ketinantiems įsidarbinti asmenims reikalingas dokumentas, įrodantis jų sveikatos būklę ir darbingumo lygį. Tai leidžia darbdaviui, valstybinei darbo inspekcijai ir kitų valstybinių institucijų pareigūnams įsitikinti, jog darbuotojų pareigos ir darbo sąlygos nekelia grėsmės individualiems jų sveikatos poreikiams. Akivaizdu, kodėl reguliari sveikatos patikra yra reikalinga rizikingose aplinkose dirbantiems asmenims, pavyzdžiui, dirbantiems su jonizuojančia spinduliuote. Tačiau kodėl medicininė knygelė vis dar yra naudojama ir kaip ją gauti?

Medicininės knygelės paskirtis

Net ir tokie veiksniai, kurių dažniausiai neįvardintume kaip pavojingų, pavyzdžiui, darbas kompiuteriu, vis dėlto taip pat kenkia sveikatai ir dažniausiai turi žalingą poveikį. Reguliarių sveikatos patikrinimų tikslas yra darbuotojų fizinės gerovės užtikrinimas, tad tyrimai, kurių išvados nurodomos asmens medicininėje knygelėje, yra individualiai pritaikomi ir skiriami priklausomai nuo darbo tipo ir darbovietėje esamų rizikos veiksnių.

Riziką keliančių veiksnių įvardinimas yra darbdavio pareiga – darbdavys ar jį atstovaujantis asmuo yra atsakingas už medicininės knygelės užpildymą prieš sveikatos patikrą, taigi, jie turi pateikti darbuotojo duomenis ir konkrečius rizikos veiksnius pagal asmens pareigas.

Kaip atsiranda įrašai medicininėje knygelėje?

Sveikatos patikros organizavimas taip pat yra darbdavio atsakomybė. Darbdavys privalo suteikti sąlygas pasitikrinti sveikatos būklę darbo metu ir apmokėti tam paskirtas darbo valandas. Jei asmens darbo laikas neatitinka sveikatos priežiūros įstaigos darbo valandų, darbdavys turi suteikti galimybę apžiūrą atlikti ne darbo metu. Darbuotojui atvykus į patikrą, bendrosios praktikos gydytojas įvertina širdies, sensorinės sistemos, plaučių ir kitų organų veiklą ir informuoja apie kitus tyrimus. Jie yra skiriami atsižvelgiant į riziką, su kuria darbo vietoje susiduria darbuotojai.

Medicininė knygelė kaip dokumentas įsigalioja sveikatos priežiūros specialistui į ją įrašius sveikatos patikros išvadą. Ji gali būti trijų tipų: dirbti gali, dirbti negali ir dirbti gali, bet ribotai – tokiu atveju, gydytojas turi paaiškinti minėtojo ribotumo sąlygas. Jei darbuotojas su šiomis išvadomis nesutinka, jie turi teisę pakartotinei sveikatos apžiūrai.

Medicininė knygelė reikalinga gana dažnai – ne visi darbuotojai ją jau turi. O kai jos prireikia, tenka sukti galvą, kur įsigyti. Itin patogu knygelę įsidėti į krepšelį perkant kanceliarines prekes – tokiomis knygelėmis prekiauja Eurobiuras.lt elektroninė parduotuvė.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas