Kapavietės įrengimo taisyklės – ko reikėtų vengti?

paminklaiKapų priežiūra – laiko, atsakomybės ir investicijų reikalaujantis darbas. Nors artimųjų atminimas ir kapavietės priežiūra yra individualus kiekvieno žmogaus apsisprendimas, paprastai kalbama apie tam tikras laiko ir papročių suformuotas tendencijas. Svarbiausia, ką turite prisiminti – mirusiam žmogui skirtas kapas ar paminklas turi liudyti jūsų pagarbą. Kitaip sakant, kapavietės pavertimas gėlių darželiu laikomas neskoningu ir nepagarbiu sprendimu.

Kapų priežiūra galite užsiimti savarankiškai arba šiuos darbus patikėti tuo besiverčiančiai įmonei, kuri, atsižvelgdama į jūsų norus ir pageidavimus, pasirūpins jūsų artimųjų kapais, padės parinkti paminklą, suteiks kapo apželdinimo ir želdinių priežiūros paslaugas. Pastarasis sprendimas rekomenduojamas žmonėms, gyvenantiems užsienyje. Tiesa, pastaraisiais metais kapaviečių priežiūra patikima profesionalams net ir tuo atveju, jei artimieji gyvena netoliese – šios srities specialistai padeda sumažinti rūpesčių bagažą ir užtikrina, kad jūsų mylimų žmonių kapai visada atrodys tvarkingai ir pagarbiai.

Jei nusprendėte kapų priežiūra užsiimti savarankiškai, visų pirma turite pagalvoti apie paminklą. Lietuvos kapuose dominuoja vidutinio dydžio ir subtilaus dizaino paminklai. Dažniausiai pasirenkamos tamsios ir santūrios spalvos. Rekomenduojame vengti ryškių atspalvių, kurie atrodo nepagarbiai. Taip pat verta pagalvoti apie antkapius. Šių pasirinkimas išties didelis. Tvarkingas antkapis sumažina kapavietės priežiūros darbus. Tiesa, praktika rodo, kad nemaža dalis lietuvių ant kapo sodina gėles. Šiuo atveju būtina iš anksto pasidomėti pasirinktų gėlių auginimo ir priežiūros ypatumais, pvz., kiek laiko jos žydės, kaip stipriai plėsis, kaip dažnai jas reikės laistyti ir pan.

Ilgą laiką Lietuvoje buvo priimta ant kapo sodinti įvairių rūšių ir spalvų gėles, tačiau šiandien akcentuojama rimtis, todėl siūloma vengti itin ryškių spalvų bei didelio augalijos margumyno. Vienas dažniausių sprendimų – kapavietės papuošimas dekoratyviniu medeliu ar nedideliu krūmeliu, kuris žaliuoja visus metus ir reikalauja sąlyginai mažai dėmesio. Apskritai, reikėtų prisiminti, kad kapinės – tai rimties ir maldos vieta, todėl aktyvūs veiksmai čia nepritinka. Be to, manoma, kad itin dažnais apsilankymais yra drumsčiama artimųjų ramybė, todėl originalių dizaino idėjų įgyvendinimas tampa nereikalinga pompastika. Laikantis šios pozicijos, siūlome kapus tvarkyti taip, kad jie nereikalautų nuolatinės priežiūros, o dizaino elementai nuteiktų rimčiai. Kalbant apie puošybos elementus, kaip atskira grupė išskiriamos žvakės ir vazos. Kad kapavietė atrodytų santūriai, rekomenduojame turėti vieną ar kelias vazas, į kurias galėtumėte merkti artimųjų atminimui skirtas gėles. Taip pat kapavietės nereikėtų apstatyti itin gausiu žvakių kiekiu. Šios laikui bėgant apsitaško žemėmis, nudega ir pajuosta. Jei žvakė praranda savo estetinę išvaizdą, rekomenduojame ją išmesti.


Categories:

Tags:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *