Kas gali padėti atrasti mėgstamą karjerą?

klausimas

Karjeros pasirinkimo klausimas mums būna aktualus dar besimokant mokykloje. Jau tuomet galvojame, koks darbas mums patiktų, gerai sektusi ir teiktų malonumą. Deja, bet kartais ir suklystame. Praėjus net ne vieneriems metams galime suprasti, kad dirbame visiškai ne tą darbą, kuris mums teikia savirealizacijos jausmą ir kurį atliekame su noru. Tada kyla minčių – „galbūt verta keisti savo specialybę?“. Atrasti mėgstamą veiklą galime patys arba su kitų pagalba. Aptarkime, kas gali padėti ieškant savojo pašaukimo.

  • Karjeros konsultantas

Įmonės, teikiančios karjeros konsultavimo paslaugas yra puiki pagalba priimant sprendimą kurią karjeros kryptį pasirinkti. Šias konsultacijas veda profesionalūs specialistai, gebantys padėti atrasti savo privalumus, trūkumus, lūkesčius ir įvertinti tai per karjeros prizmę. Karjeros konsultacijos naudingos ne tik dėl specialybės pasirinkimo. Konsultacijų metu taip pat suteikiama informacija apie realiu laiku esančią darbo rinkos padėtį, įsidarbinimo galimybes, duodami naudingi karjeros patarimai, išmokstama gero gyvenimo aprašymo  subtilybių.

  • Kursai

Įvairių specialybių kursai yra naudingi ne tik dėl įgytos patirties. Jie suteikia galimybę išbandyti save skirtingose darbo pozicijose. Jei nujaučiate, kad jus traukia kuri nors veikla, bet neturite reikiamos kvalifikacijos, kursų dėka galite įsitikinti ar tikrai jums tai tinka. Jei vos įpusėjus kursams, pajusite, kad tai nėra tas, ko tikėjotės, nieko neprarasite. O jei baigus kursus motyvacija ir potraukis tai pačiai darbo sričiai tik sustiprės, visuomet galėsite siekti aukštesnio išsilavinimo ir daugiau žinių.

  • Psichologas

Tai, kad negalite pasirinkti sau tinkamiausios profesijos visiškai nereiškia, kad turite psichologinių problemų. Tačiau psichologo konsultacija, ypač jei psichologas specializuojasi karjeros pasirinkimo srityje, gali padėti suprasti savo stipriąsias puses, lūkesčius iš būsimo darbo, ar net asmenines savybes, kurios taip pat turi įtakos karjeros pasirinkime.


Categories:

,

Tags:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas