Katalizatorių supirkimas Kaune

Turbūt esate girdėję tokią paslaugą, kaip katalizatoriu supirkimas. Kaune, Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose tuo užsiima ne viena įmonė. Už katalizatorių galima gauti 200-1000 litų. Įdomu? Reiktų plačiau papasakoti, kas tas katalizatorius ir kodėl už jį galima gauti tiek daug.
Katalizatorius – tai automobilio detalė, kuri nukenksmina iš variklio išmetamas degimo medžiagas ir jas išvalo. Ji atrodo kaip paprastas bakelis su vamzdžiais abiejuose galuose ir yra montuojama tarp variklio ir duslintuvo. Kodėl jie tokie brangūs? Todėl, kad juose gali būti brangių tauriųjų metalų platinos, paladžio ir rodžio. Norint suprasti, kaip čia viskas veikia, reiktų pristatyti pačius esminius katalizatorių veikimo principus.

Katalizatorių struktūra

katalizatoriusKatalizatoriai paprastai yra dviejų rūšių – keramikiniai ir metaliniai. Keramikiniai yra pagaminti iš keraminių vamzdelių, kuriuose tauriųjų metalų nėra labai daug. Metaliniai yra pagaminti iš plokštelių, kurios yra padengiamos tauriaisiais metalais – platina, rodžiu ir paladžiu. Katalizatoriai montuojami dažniausiai į benzininius variklius, nes dyzelinių variklių išmetimo sistema veikia kiek kitaip.
Kas iš tiesų įvyksta kiekvieno kuro įpurškimo metu? Į cilindrą patekęs kuras yra padegamas ir gaunamas mini sprogimas. Sprogimo metu išsiskiria tam tikros nuodingos ir pavojingos cheminės medžiagos, kurias reikia filtruoti pagal visus tarptautinius įsipareigojimus dėl užterštumo mažinimo. Filtruoti dujas yra gana sudėtinga, todėl ir buvo sukurtas prietaisas, su daugybe vamzdelių, pro kuriuos turi praeiti visas „iššautas“ pavojingų medžiagų gniužulas. Kadangi vamzdelių yra daug, dujos turi pereiti juos visus. Tokiu būdu nuodingos medžiagos yra neutralizuojamos.

Automobilio degimo produktai

Automobiliui deginant benziną išsiskiria kelių rūšių cheminės medžiagos – azotas (N2), anglies monoksidas (CO), anglies dioksidas (CO2), azoto monoksidas (NO), azoto dioksidas (NO2), vandens garai (H2O), smalkės ir dar keletas cheminių junginių. Pavojingiausi aplinkai yra Azoto oksidai ir anglies monoksidas CO.
Kas įvyksta, kai azoto oksidai praeina pro platina ir rodžiu padengtas plokšteles katalizatoriuje? Trumpai tariant, deguonies mokelulės yra išlaisvinamos, o azotas nukenksminamas.
2NO => N2 + O2 arba tokia reakcija 2NO2 => N2 + 2O2
2NO => N2 + O2 arba tokia reakcija 2NO2 => N2 + 2O2
Aišku, ten vyksta kur kas sudėtingesni cheminiai procesai, nes platina ir rodis su deguonimi nereaguoja.
Panašus likimas ištinka ir anglies dioksidą bei monoksidą – deguonies molekulės yra atskiriamos nuo anglies ir taip į aplinką jau išmetamas deguonis atskirai, o ne kenksmingu pavidalu.

Tolimesnis katalizatorių likimas

katalizatorių supirkimas Kaune
Katalizatoriai nėra amžini. Visi vamzdeliai arba plokštelės yra sandariai patalpinti į metalinį bakelį, kuris rūdija, gali prakiurti ar kitaip susidėvėti. Tokiu atveju jie nebeatlieka savo funkcijos ir automobilis greičiausiai „nepraeis“ techninės apžiūrės dėl dūmingumo ir išmetamų medžiagų neleistino kiekio. Toks katalizatorius turi būti pakeičiamas nauju. Naujas kainuoja gana daug. Kalba eina apie tūkstančius litų, tad, jei mašina sena, reiktų pagalvoti iš viso apie jos visos likimą. Su naujesniais automobiliais teks pavargti, nes jiems katalizatorius yra būtinas.
Bet kuriuo atveju laukia brangus remontas, po kurio senas katalizatorius atsidurs šiukšlyne… Tik labai laikinai, nes tokių detalių išmesti negalima.

Katalizatorių supirkimas

Katalizatorių supirkimas Kaune, Vilniuje ir visoje Lietuvoje yra vykdomas kelių bendrovių, kurios turi mobilias analizės laboratorijas ir reikiamus prietaisus. Grįžkime prie to momento, kuomet katalizatoriai atsidūrė iš automobilių remonto dirbtuvių šiukšlyne. Jie paprastai ten neužsibūna, nes netrukus yra atvežami supirkėjams. Supirkėjas atlieka tikslinamąją arba cheminę katalizatorių analizę ir nustato, koks vidutinis tauriųjų metalų kiekis yra tame katalizatoriuje. Tada jis dar yra pasveriamas ir suskaičiuojama galutinė kaina. Taip 1-1,5 kg sveriantis katalizatorius gali būti įvertintas 200-500 litų. Minėjome, kad galima gauti už katalizatorių ir 1000. Taip, galima ir daugiau, jei jis yra nepažeistas ir veikiantis, be to dar apynaujis. Tokie katalizatoriai dažniausiai randami į smarkias auto avarijas patekusiuose automobiliuose, kur per stebuklą išlieka nepažeisti. Tada katalizatorius superkamas ne kilogramais, o kaip vientisas vienetas. Arba galima jį pardavinėti per skelbimus pačiam.
Katalizatorių supirkimas Kaune yra geriausiai atliekamas UAB „Rhodium“. Rekomenduojame.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas