Kiliminės dangos valymas – bandyti patiems ar kreiptis į įmonę?

appliance carpet chores device
Photo by Pixabay on Pexels.com

Kiliminė danga puošia daugelį namų. Kilimas ne tik suteikia namams jaukumo, bet ir praverčia žiemos sezono  metu, ypač jei namai nėra intensyviai šildomi. Pagrindinis darbas, kurį reikia atlikti norint, kad kilimas visuomet būtų gražus ir švarus yra kiliminės dangos valymas. Kada tai galima atlikti patiems, o kada reikalinga specialistų pagalba? Aptarkime dažniausius variantus.

Kai kiliminė danga nėra smarkiai užteršta

Jei ant kiliminės dangos nėra sunkiai išvalomų dėmių, savarankiškas kiliminės dangos valymas gali būti visiškai sėkmingas. Geriausia dulkes nuo kiliminės dangos pašalinti šlapio valymo būdu. Žinoma, tam reikia naudoti tinkamas valymo priemones. Norint kuo geresnio rezultato kiliminę dangą gali prireikti valyti ir kelis kartus.

Kai kiliminė danga yra specifinio audimo

Kiliminės dangos skiriasi savo audinio tankumu ir pluošto ilgiu. Jei jūsų namus puošia nestandartinio audinio kilimas, valydami jį savarankiškai galite pažeisti pluoštą. Tuomet kilimas gali būti sugadintas nepataisomai. Tuo tarpu profesionalus kiliminės dangos valymas atliekamas atsižvelgiant į audinio struktūrą, o valymo įmonės yra atsakingos už atliktų darbų kokybę. Na, o jei vis dėlto nusprendėte bandyti kilimą patys, būtinai pasidomėkite jūsų kilimo audinio valymo rekomendacijomis ir jų laikykitės.

Kai ant kiliminės dangos yra sunkiai nuvalomų dėmių

Vyno, kraujo, kavos ir kitas sunkiai išvalomas dėmes galite bandyti valyti ir patys. Tam naudokite specialius valiklius, tačiau atsižvelkite, kad jie būtų tinkami jūsų kiliminei dangai. Na, o jei savarankiškas kiliminės dangos valymas neduos norimų rezultatų, visuomet galite kreiptis į specialistus.

Kai norite atnaujinti kilimą

Jei jūsų tikslas yra ne tik švaresnis kilimas, bet ir atgaivintos jo spalvos bei audinys, geriausia yra iš karto kreiptis į šiuos darbus atliekančią įmonę. Ši užduotis sunkiai įgyvendinama savarankiškai, nes tam reikalingos ne tik specialios priemonės, bet ir inventorius. Be to, tokiais atvejais rekomenduojamas ir kiliminės dangos impregnavimas, kurį atlieka kilimines dangas valančios įmonės.

Tikimės šie patarimai jums bus naudingi ir poreikiui esant drąsiai kreipsitės į valymo įmonę. Kiliminės dangos valymas nėra tokia brangi paslauga kaip kartais galvojama, todėl verčiau ja pasinaudoti ir džiaugtis nepriekaištingu rezultatu nei bandyti jį pasiekti patiems.


Categories:

,

Tags:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas