Lietuviško interneto veidas

Vis daugiau laiko rašau apie internetą ir apie tai, kas su juo valgoma. Šiandien nusprendžiau paanalizuoti iš ko susideda lietuviškas internetas.  Jis nesusideda vien iš žiniatinklių, neretai kopijuojančių įrašus iš užsieno spaudos ar populiariojo digg.com, nesusideda iš visuomet piktų ir pagiežingų delfio ar 15min komentatorių ir tikrai nesusideda iš demotyvacijų, trolių ir kitų panašaus pobūdžio puslapių.
alexa.com
*Štai taip atrodo lankomiausių Lietuvos tinklapių topas pagal alexa.com
[more…]

  Lankomiausi puslapiai Lietuvvoje

Kaip matote, nieko nuostabaus. Lyderiai kaip ir aiškūs, nuspėjami.  Džiugu, jog lietuviai taip aktyviai skaito naujienas yra socialiai aktyvūs ( na bent jau internete tai tikrai…) .. Į paveiksliuką netilpo Skelbiu.lt, Linkomanija, Swedbank. Iš ko galime daryti išvadas, kad lietuviai dažnai perka/parduoda, ieško/siūlo, piratauja ir aktyviai naudojas internetine bankininkyste 🙂 Progresas!!! Senais gūdžiais laikais, tik pradėjus populiarėti internetinei bankininkystei dauguma kaimo žmonių šnairavo nepatikimais žvilgsniais ir bijojo kaip velnias kryžiaus, o dabar..:)) Toliau žmonės domisi orų prognozėmis, skaito uždarbis.lt ir supermama.lt. Ir kas labiausiai mane nuvylė, tai demotyvacija, esanti 25 Lietuvoj lankomiausių  svetainių topo vietoj..26 vietoje turim pasaulinį aukcionų lyderį Ebay, kuriame ir pats dažnai perku.. Tiesa, kiek erzina, kad ir ten pradėjo daugintis kinietiška produkcija (nieko prieš kiniečius neturiu, tiesiog pripažinkim, jog „made in china” nėra kokybės garantas. ). Akivaizdu, jog internete negrybaujam, o kad taip ir ekonomikoj, politikoj:))

Paslaugos internete

Populiariausi visada išliks, žinoma, portalai teikiantys galimybę talpinti skelbimus. Taip turbūt yra todėl, kad mes visi verslininkai visi turim ką parduoti ir visi norim daug pirkti. Man labai patiko internetinis aukcionas tuktuk.lt.. Namo žinoma ten turbūt neparduosi ir nenusipirksi, bet smulkioms prekėms geresnės terpės nebuvo 🙂 Na, kaip žinia, dabar jis užsidaro, nes nepasiekė norimo populiarumo, asmeniškai manau, kad uždarymą lėmė kitos priežastys – neinvestavimas į tinkamą reklamą, minimalus promote’inimas. Taip pat nepamirškim reklamos internete – nuo jos nepasislėpsi. Kiekvienas kiek atkutęs blogeris ar šiaip svetainės savininkas būtinai pasiūlys reklamuotis savo svetainėje, ne už dyką žinoma 🙂 Toliau mes turime IT paslaugas: web svetainių kūrimas, talpinimas, dizaino paslaugos 🙂 Ir galų galiausiai pastebiu didėjantį SEO specialistų skaičių.. Žinoma, ši paslauga mūsuose dar tik kyla, populiarėja, bet manau ateis toks laikas, kai šiame sektoriuje turėsime aiškius lyderius ir didesnį internetinio marketingo konsultantų pasirinkimą.

Lietuviško interneto nepuošia…

Nėra tobulų dalykų, viskas turi ir kitą, tamsiąją pusę.. Nekalbėsiu apie komentarus, nebaigtas kurti svetaines, nes turim išbaigtų, iš kurių naudos nulis.. Man visų pirma internetas yra informacijos šaltinis, o pramogos eina tik po to. Deja, tokių kaip aš turbūt mažumos belikę..  Tai parodo ir išpopuliarėje troliai, ta pati demotyvacija.., trollpedia ar kaip ten ji vadinas ir visokie kvaili paveiksliukai. Aš neturiu nieko prieš komiksus, man jie netgi patinka, tačiau kas per daug tas nesveika. Troliai mano rūstybę užsitraukė, nes sėkmingai ir greit išpopuliarėje, jie pradėjo smukti dėliodami senus komiksus, reklamą, kuri beje labai erzina. Reklamos, tiesa buvo galima tikėtis, juk iš jos lengviausia užsidirbti, nors parsidavimas ir nėra pagirtina savybė. Taip pat turbūt dauguma komiksų kuriami ir piešiami tikrai ne pačių „autorių”. Atsiprašau, jei klystu.. O labiausiai mane erzina, kad žmonės apsitrolinę nebemoka normaliai kalbėti: „Ko sėdi įvaldęs pokerfeisą?” WTF? Aš neesu viskuo nepatenkintas ir piktas, tačiau tokie dalykai tikrai bukina.. Nenorėčiau, kad mano vaikas augdamas išmoktų visos trolių veidus ir vartotų žodžius  „pokerface, patrolinau, dafaq”. O ir žodis trolis mūsuose įgijo asmens, piktybiškai kenkiančio kitiems, reikšmę..
Demotyvacija man nepatinka, nes…..Reklamos daugiau nei reikia, o ir feisbuke erzina matyt draugus spaudinėjančius like/share prie visokių ten paveiksliukų juodam rėmely.. Projektas labai sėkmingas, už tai verta pagirti ir aš tikrai nepavydžiu reitingų. Man malonu kai lietuviai kažko pasiekia, tiesiog vėl gi viskam yra ribos. Įrodyta, kad puslapis pradėjęs talpinti reklamą, prarandi dalį auditorijos. Jei aš einu papramogauti, pasijuokti, tai ir norėčiau tik pasijuokti, o ne gauti stebuklingą pasiūlymą už priimtiną kainą..
Vienas labiausiai man nepatinkančių dalykų yra:
kate
Ne, ne katės, o tie paveiksliukai kupini ironiško teksto  su jomis, kitais gyviais ar žmonėmis. Tai gali atrodyti linksmai pamačius vieną, du paveiksliukus, bet kai pamatai tokių paveiksliukų pilnus puslapius tai kiek užknisa..
Po to vertėtų paminėti kvailus video, įkeltus youtube… Kurie masiškai išplinta tarp žmonių, kuriems mažiausiai rūpi ar tas video reikšmingas, svarbu girdim garsą, matom ką nors kvailo.. Seniau tai būdavo visokios kaimo žmonių, prasigėrusių asmenų muštynės, dainos, dabar gi turim daug repuojančių, besimaivančių balkonuose..O kas rytoj???


Categories:


Comments

Įrašo “Lietuviško interneto veidas” komentarų : 1

  1. Vaida Varlytė avataras

    Rytoj viskas bus gerai, nes niekas nesitęsia amžinai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas