Paminklai – madinga ir gražu

Lietuviai pasižymi ypatingomis laidojimo tradicijomis. Jos šiurpina užsieniečius, tačiau mums jos priimtinos ir metai iš metų svarbiausios jų palaikomos. Viena iš laidotuvių tradicijų – kapo įrengimas. Tiksliau sakant, antkapio. Tam skiriame daug dėmesio ir pinigų. Paminklai ant mūsų artimųjų kapų yra beveik kaip meno kūriniai – iš įvairaus akmens, medžio, metalo. Kokie paminklai populiariausi dabar?
paminklai

Nebrangūs

Kad ir kokia būtų pagarba mirusiajam, akivaizdu, kad pinigai turėtų būti skiriami gyvųjų gyvenimams. Dabar paminklus renkamasi pagal kainą dažniau, nei pagal grožį… Dėl šios priežasties ieškoma pigių, kartais ne itin kokybiškų antkapių ir paminklų. Tokie reikalauja daugiau priežiūros. Nieko tokio, kai gyvenate šalia – kas mėnesį galite užsukti ir apsitvarkyti, bet ką daryti užsienyje gyvenantiems giminaičiams? Samdyti kapų tvarkytoją.

Nereikalaujantys daug priežiūros

Kokia gi ta kapų priežiūra? Nuolatos apravimos gėlės ir kiti augalai, nuvalomas paminklas (lyjant jis apsineša žemėmis ir dulkėmis). Kai nėra galimybių to daryti nuolatos, renkamasi tie paminklai, kurie valymo ir tvarkymo reikalauja mažai. Vietoj standartinio gėlyno dažniau renkamasi plokštė. Bet ar tai gražu? Galima ginčytis…

Ištisiniai antkapiai

Kaip jau minėjome, dabar sudėtinga su kapų priežiūra, todėl renkamasi ištisiniai antkapiai. Tai reiškia, kad yra paminklas, o šalia jo sudėtos plokštės, pro kurias nepraželia nė žolelė. Dirbtinės gėlės padedamos tiesiog ant tokios plokštės. Jei reikia ką nors laidoti, plokštės tiesiog nutempiamos į šoną ir kasama duobė. Palaidojus ir praėjus tam tikram laikui, atvežamas smėlis, užpilama duobė, viskas išlyginama ir sustatomos tos pačios plokštės atgal – viskas kaip ir buvę. Toks paminklas prižiūrimas daug paprasčiau ir efektyviau.

Nedideli 2-3 dalių paminklai

Naujausios tendencijos yra nedideli paminklais, kurie sudaryti iš 2-3 ar net daugiau dalių. Dažnai jos būna skirtingų atspalvių, tad atrodo gana įspūdingai ir gražiai. Be to tai puiki galimybė sukurti originalų antkapį, kad paskui nekiltų nesusipratimų, kai tokie patys stovi šalia vienas kito. Lietuva – ne JAV, kur viskas supaprastinta. Čia vertinamas kuklumas, kurį kapinėse dažnai užmiršdavome. Mados keičiasi ir kuklūs nedideli antkapiai dabar yra populiariausi.
Kaip ir ant daugumos antkapių, vardai iškalami po mirties. Vis rečiau pamatysime užsakymų veidams kalti. Yra nuotraukos, arba jos iš viso nenaudojamos. Beje, nekrologų irgi mažėja („Liūdi šeima ir tėvai“).
Tokios štai šiuolaikinių paminklų mados ir tendencijos.
 
 


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas