Septoplastika: kad kvėpuoti būtų lengviau

nosies pertvaros operacijaNosis yra viena dažniausiai koreguojamų kūno dalių. Paprastai operacijai ryžtamasi dėl estetinių priežasčių. Tačiau kartais gerokai reikšmingesnė yra gydomoji nosies pertvaros operacija. Ji atliekama tuomet, kai kreivai suaugusios kremzlės kliudo laisvai kvėpuoti ir netgi sukelia rimtesnių sveikatos sutrikimų. Tokiai operacijai ryžtis tikrai verta – juk ji viena gali smarkiai pagerinti gyvenimo kokybę.

Kada reikia septoplastikos arba rekonstrukcinės rinoplastikos?

Ne visos nosys susiformuoja tolygiai, vienodai, simetriškai. Dažnai nevienodos šnervės ar pats kvėpavimo organo pakrypimas į kurią nors pusę puikiai matomas net ne apžiūros metu. Žinoma, nosis taip pat gali tapti kreiva dėl įvairių traumų. Būtent tokiais atvejais ir prireikia operacijos. Tačiau tikrai neteisinga manyti, kad nosys operuojamos tik dėl estetinių sumetimų.
Visą gyvenimą ar po traumos varginantis sunkus kvėpavimas, prastas miegas, knarkimas, kraujavimas iš nosies – vos kelios priežastys operacijai. Neretai į gydytojus kreipiamasi ir dėl užsitęsusios, chroniškos slogos, sinusito, netgi galvos skausmo ar tiesiog nuolatinio diskomforto. Būtent tokia savijauta leidžia įtarti, kad reikalinga nosies pertvaros operacija lazeriu. Be abejonės, kartais pasirenkamas ir kitos rūšies chirurginis gydymas.
Šitokiais atvejais pirmiausia reikia kreiptis į otorinolaringologą. Jis ištiria gleivinę endoskopiniu būdu ir įvertina, ar pertvara tikrai yra pakrypusi, koks tokio pakrypimo laipsnis. Gydytojas taip pat įvertina dėl kreivos nosies atsirandančius sveikatos sutrikimus ir galutinai nusprendžia, ar reikalinga korekcija. Spręsdami dėl gydymo specialistai pasidomi ir gretutinėmis ligomis, bendra sveikatos būkle, galimais trukdžiais: alergija vaistams, vartojamais medikamentais. Tuomet ir paaiškėja, ar operavimas gali būti saugus, efektyvus.

Kaip atliekama operacija ir kas laukia po jos?

Šiandien moderniose klinikose taikomi keli septoplastikos būdai. Kreiva pertvara gali būti koreguojama per pačią gleivinę, šnerves arba iš išorės, įpjaunant odą. Tai, kaip atliekama nosies pertvaros operacija, nusprendžia specialistai, įvertinę siekiamus rezultatus, technines ir finansines galimybes. Abiem atvejais taikoma bendrinė nejautra, todėl operuojamas žmogus nejaučia visiškai jokio diskomforto.
Per operaciją įpjaunama gleivinė, pasiekiama kremzlė ir atliekama jos korekcija. Retais atvejais atliekami nedideli pakeitimai, nes po operacijos pertvara turi būti stabili, pakankamai tvirta ir plati. Procedūros metu gleivinė užpildoma specialiais vatos tamponėliais – jie sugeria sekretą ir kraują. Šie svetimkūniai išimami jau po kelių parų, todėl diskomfortas juntamas tikrai neilgai. Nosyje lieka ir siūlas. Jis savaime suyra per kelis mėnesius ir paprastai nekelia jokių nemalonių pojūčių. Vidutiniškai nosies pertvaros operacija trunka nuo 30 iki 90 minučių – priklausomai nuo situacijos sudėtingumo.
Jei korekcija atliekama per šnerves, po jos nelieka jokių pastebimų koregavimo ženklų – tik pagerėjusi išvaizda ir lengvesnis kvėpavimas. Jei koreguojama per išorę, ant odos lieka mažytis, praktiškai nepastebimas randelis. Pooperacinis laikotarpis nėra sudėtingas ir komplikacijų atsiranda labai retai. Žinoma, viskas priklauso nuo individualių žmogaus ypatybių, priežiūros ir to, kaip daroma nosies pertvaros operacija.
Kai atliekama nosies pertvaros operacija vilniuje ar kitame didmiestyje, įprasta pacientus namo išleisti po paros. Per tokį laiką įvertinamas gijimas, pakartotinių apžiūrų dažnumas. Ant nosies dedamas gipsinis įtvaras arba tvarstis, apsaugantis nuo pažeidimų ir palaikantis reikiamą formą. Nosis visiškai užgyja po 1–4 mėnesių.
Po korekcijos kelias savaites reikia vengti fizinio krūvio, dulkėtų, nešvarių, karštų patalpų, stipraus nosies pūtimo. Tuomet jau galima džiaugtis tikraisiais rezultatais, kuriuos užtikrina nosies pertvaros operacija. Lengvas, begarsis kvėpavimas, saldesnis miegas, pakitusi išvaizda ir savivertė, dingusios ligos – didelė sveikatos pergalė, dėl kurios tikrai verta paaukoti šiek tiek laiko ir pinigų.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas