Sertaneja – brazilų kantri muzika, sužavėjusi pasaulį

Prieš pora metų Lietuvoje skambėjo naujas hitas, kurį iki šiol dainuoja visi vaikai – „ai ai seu či pego“… Tai garsusis brazilų muzikanto Michalo Telo kūrinys „Ai Se Eu Te Pego“, kuris iki šiol nepraranda populiarumo visame pasaulyje. O juk jis sukurtas 2008 metais! Tokios sėkmės galima tik pavydėti ir labai nedaug pasaulinio lygio atlikėjų gali pasigirti tokiu ilgu vienos dainos populiarumu.

Kodėl kitos Michale Telo dainos nėra populiarios? Todėl, kad jis dainuoja ne pasauliui, o Lotynų Amerikai ir Brazilijai.
Turbūt atkreipėte dėmesį į akordeoną, gitaras ir paprastą žavingą pasišiaušusį atlikėją. Tokių Brazilijoje yra dešimtys, o Michaelas Telo – net ne pats populiariausias.
Kas čia per muzika? Ką jis groja?
Muzika, kurią groja Michalas Telo yra vadinama  Braziliška kantri muzika – sertaneja (sertaneža). Ji atsirado 1920 metais ir populiarėjo bangomis. Dabar jau yra 4-ji populiarumo banga. Ji atėjo su sertanejo muzikos atšaka sertanejo universario – universiteto sertanejo. Šis žanras prasidėjo 1990 metais Brazilijos universitetuose, kai studentai pabandė senovinį žanrą paversti linksma ir uždegančia muzika. Jiems tai pavyko ir 2008 metais apie sertanejo muziką sužinojo visas pasaulis. Po poros metų 2011-siais į tarptautinę areną „įšoko“ dar vienas sertanejo kūrinys – „Balada“, kurį atliko jau kitas jaunas ir žavus 22 metų atlikėjas Gustavo Lima. Po kurio laiko Gustavo Limos koncertai sutraukė milijonus žiūrovų ir pasiekė pirmąsias vietas Europos TOP40.

Gustavo yra neabejotinai vienas populiariausių atlikėjų Brazilijoje, kuris kartais pasirodo kartu su talentingu futbolo žaidėju Neymaru. Brazilai, o ypač brazilės, šią muziką dievina, nes tai jaunatviška, energinga ir užvedanti muzika.
Įsivaizduokite, tokią situaciją. Vienu metu pasaulyje išpopuliarėja „Švieski man vėl“ daina, kurią atlieka jau nebe Stasys povilaitis, o Mantas Jankavičius, Donatas Montvydas ir Marijonas Mikutavičius atskirai. Jie visi trys dainuoja šią dainą, ją leidžia per radiją, ji užkariauja įvairių šalių topus. Ar tai gali būti įmanoma? Pasirodo, gali.
Seną braziliška dainą „Bara bere“ dainavo dauguma jaunųjų sertanejo atlikėjų, ir jų versijos susilaukė milžiniškos sėkmės Brazilijoje ir užsienyje. Šią dainą taip pat perdainavo ir Michaelas Telo, taip pat Leo Rodriguez, o šokių muzikos versiją sukūrė Alex Ferrari. Visos trys versijos sulaukė tarptautinio pripažinimo.

Sertanejo – seksuali muzika. Pasižiūrėkite vaizdo klipus dar kartą – juose labai daug seksualių damų. Tai braziliškos muzikos žavesys jas daro dar gražesnėmis ir seksualesnėmis. O Brazilija juk didelė, ten kiekvienas regionas turi savo stilių. Kiek dar nacionalinės muzikos žanrų gali pasiekti ir tokių tolimų šalių, kaip Lietuva, klausytojus?..Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas