Stoginė. Ką reikia žinoti?

Stogines šiuo metu galima pamatyti daugelyje kiemų. Vieniems stoginė atstoja garažą automobiliui ar automobiliams, kitiems – poilsio zoną. Vienu ir kitu atveju, stoginė apsaugo nuo lietaus, sniego ir vėjo, neretai kartu su stogine pastatomas ir sandėliukas daiktams laikyti.

Stoginių įrengimas atliekamas įvairiai – statomos atskirai nuo gyvenamojo namo arba prijungiamas kaip priestatas. Ji gali būti įvairių matmenų ir pagaminta iš ko tik pageidausite, o kaina priklauso nuo pasirinktų medžiagų ir norimo dydžio. Kiekvienu atveju stoginės dizainas ir spalva yra derinami prie namo eksterjero, todėl dažnai atrodo tarsi vientisas pastatas.

Tiesa, prieš statant stoginę šalia savo namo ar kotedžo, reikėtų žinoti, kad šiam nesudėtingam statiniui galioja tam tikri STR normatyvai. Pagal juos stoginės gali būti priskiriamos I ir II grupės nesudėtingiems statiniams. I grupei priskiriami statiniai, kurių plotas ne didesnis kaip 10 m2 ir II grupei – didesni nei 10 m2 statiniai.

Taigi, jeigu planuojate stoginę statyti šalia kotedžo ar daugiabučio, turėsite gauti sklypo bendraturčių raštišką sutikimą. O jeigu nuosavo namo kieme, stoginė įeina į 3 metrų apsaugos zoną nuo namo iki sklypo ribos, reikia gauti kaimynų sutikimą.

Iš esmės, tokiems statiniams įprastomis sąlygomis nereikalingi jokie leidimai, išskyrus kelis atvejus. Leidimas reikalingas, jeigu planuojate statyti stoginę kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje ar teritorijoje, upėje ar kitose įstatymo numatytose vietovėse. Taip pat statant miesto vietovės teritorijoje ar šalia magistralinio dujotiekio.

Taigi, siekdami išvengti tam tikrų nemalonumų ar žinodami, kad jūsų sklypas, kuriame norite statyti stoginę, įeina į šias teritorijas, pasirūpinkite reikalingais dokumentais. Kitu atveju gerą jūsų nusiteikimą ir investicijas į taip lauktą statinį gali tekti nugriauti ir dar susimokėti baudą už neteisėtą statybą.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas greitieji kreditai grožis Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas