Vestuviniai žiedai – svarbiausias amžinos santuokos simbolis

Nenumaldomai artėja jūsų labiausiai laukiama gyvenimo diena? Jei taip, greičiausiai jau spėjote pagalvoti, kaip atrodys jūsų vestuvės, pasirūpinote šventės ir ceremonijos vieta, vestuvių programa, transportu, maitinimu, muzika ir svečių sąrašu. Ir nors visos šios detalės kiekvienai vestuvių šventei yra labai svarbios – dauguma jų neilgai trukus bus užmirštos.

Vos po kelių mėnesių praėjus jūsų gražiausiai gyvenimo šventei minėtos detalės pateks į nuotraukų albumą. Tuo tarpu vestuviniai žiedai, kuriais jūs apsikeisite vestuvių ceremonijos metu, ant jūsų rankų išliks visą likusį gyvenimą, kasdien primindami apie jūsų santuokos įžadus, atsidavimą, meilę, pagarbą ir rūpestį. Tikriausiai jau suprantate, kokia didžiulė yra vestuvinio žiedo svarba? Vestuviniai žiedai yra vienos iš nedaugelio detalių, kurios apie jūsų svarbiausią gyvenime dieną primins jums amžinai.

Ir santuoka tikrai ne visuomet yra rožėmis klota. Joje būna pakilimų ir nuosmukių, joje būna daug laimės ir pykčių. Tai yra neatsiejama nuo kiekvienos santuokos. Tačiau būtent vestuvinis žiedas yra tai, į ką mes kaskart pažvelgsime, kai susidursime su rimtais sunkumais, kartu prisimenant pačias gražiausias kartu praleistas dienas ir šilčiausias bendro gyvenimo akimirkas. Tokiu būdu mes galima praskaidrinti net ir labai ūkanotas santuokos dienas, suteikdami sau daugiau motyvacijos pasistengti dar labiau. Ir būtent todėl vestuviniai žiedai turėtų būti pasirenkami labai atsakingai. Jie turi būti tiesiog tobuli ir nepakeičiami, akimirksniu primenantys apie tai, kas buvo gražiausia ir maloniausia.

Taigi, jei šiuo metu jus domina vestuviniai žiedai internetu ir jau kurį laiką ieškote jums geriausiai tinkančių bene svarbiausių kiekvienų vestuvių detalių, pateiksime jums ir keletą labai įdomių bei naudingų faktų apie tai, ką ant savo rankos matysite visą likusį gyvenimą.

Ką įdomu žinoti apie vestuvinius žiedus

  • Vestuvinis žiedas daugelyje kultūrų simbolizavo amžinybę. Tai labai puikiai atspindi ir žiedo forma.
  • Tradicija dovanoti vestuvinius žiedus prasidėjo seniau nei prieš 6000 metų.
  • Tuo tarpu tradicija mūvėti sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus ant karės rankos bevardžio piršto prasidėjo senovės Egipte. Egiptiečiai tikėjo, kad šiame piršte yra vena, kuri susijungia tiesiai su širdimi. Dėl šios priežasties ją praminė „meilės vena“. Tačiau iš tikrųjų, tai yra tik mitas – tokia vena bevardžiame piršte neegzistuoja.
  • Ankstyvaisiais laikais vestuviniai žiedai būdavo gaminami iš geležies. Tačiau jau Viduramžiais vestuviniai žiedai gaminti iš aukso, kartu naudojant ir įvairius brangakmenius.
  • Senovės romiečiai vestuvinio žiedo pagalba „pareikšdavo savo teisę“ į moterį. Tuo metu vestuvinis žiedas buvo tapęs priklausomybės vyrui simboliu, o tai reiškia, kad ištekėjusi moteris būdavo pripažįstama vyro nuosavybe.
  • Istoriniai šaltiniai rodo, kad keičiantis amžiams vestuviniai žiedai buvo mūvimi ant skirtingų pirštų, tarp kurių taip pat buvo ir nykštys. Be to, keitėsi ir rankos, ant kurių būdavo mūvimi vestuviniai žiedai. Tiesą sakant, ranka, ant kurios mūvimas vestuvinis žiedas, skirtingose pasaulio šalyse skiriasi ir iki šių dienų. Pavyzdžiui, Lietuvoje yra įprasta vestuvinį žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto, kai tuo tarpu Jungtinėse Amerikos Valstijose vestuvinis žiedas yra mūvimas ant kairiosios rankos bevardžio piršto.
  • Anuomet vestuviniai žiedai būdavo mūvimi tik moterų – vyrai jų nemūvėdavo. Tačiau tokia tradicija pasikeitė per Antrąjį pasaulinį kartą. Tuo laikotarpiu į karą išėjęs vyras mūvėdavo vestuvinį žiedą kaip priminimą, kad jo namuose laukia žmona ir šeima. Tuo tarpu šiandien vestuviniai žiedai ne tik mūvimi abiejų sutuoktinių, tačiau taip pat jau kurį laiką vyrams yra įprasta mūvėti ir sužadėtuvių žiedus.

Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *