Baidarių nuoma Dzūkijoje

baidariu nuoma dzukijojeBaidarės – puikus savaitgalio poilsis su draugais. Dabar kaip tik puikus metas pasirinkti būtent tokį poilsį, o ne pasėdėjimą terasoje ir besaikį alkoholio vartojimą pirties pobūvių salėje. Baidarių nuoma Dzūkijoje – puikus pilsis visiems vilniečiams, trokštantiems pabėgti nuo miesto triukšmo.
Kodėl Dzūkija?
Dzūkijoje teka nemažai nedidelių, bet sraunių ir vingiuotų upių. Tai Visinčia, Šalčia, Verseka, Merkys, Ūla, Grūda, Varėnė, Baltoji Ančia ir, žinoma, upių tėvas Nemunas. Šiomis upėmis vyksta pagrindiniai baidarių maršrutai.
Upės nėra gilios, tačiau pakankamai sraunios ir įspūdingos. Plaukti ramiu vandeniu nelabai įdomu, todėl norisi šiek tiek ekstremalių pojūčių. Kadangi minėtos Dzūkijos upės yra vingiuotos ir visos teka per miškus, jose pilna staigių posūkių, akmenų, nuvirtusių medžių, pro kuriuos būtina prasibrauti (kartais sausam nepavyksta to padaryti…). Visi šie iššūkiai kelionėje yra be galo įdomūs ir smagūs, dėl to baidarių nuoma Dzūkijoje užsiima ne viena įmonė.
Pats maršrutas savaime trunka vos kelias valandas, tačiau žmonėms reikia ir papildomų pramogų. Kartais yra pasirenkami du maršrutai. Vienas šeštadienį, o kitas – sekmadienį. Tada kelionė organizuojama su nakvyne palapinėse arba kaimo turizmo sodyboje prie kurios nors iš upių kranto. Labai smagus poilsis.
Baidarių nuomotojai dažnai nuomojasi ir pirtį. Dzūkija garsėja savo pirtimis, todėl rasti nedidelę pirtelę – nėra didelė problema. Be to visada galima išsinuomoti mobiliąją pirtį – ant ratų atitempiamą į norimą vietą. Tokios pramogos kainuoja papildomai, tačiau pavargusiems keliautojams pirtis suteikia jėgų antram plaukimui srauniomis upėmis.
Baidarių nuoma Dzūkijoje – populiarėjanti paslauga, nes vis daugiau jaunų žmonių renkasi gamtą, o ne naktinius klubus. Savo jėgų išbandymas ir susiliejimas su gamta tampa savotiška mada. Džiugu, kad tokios mados skinasi kelią visuomenėje, o ne rūkymas, alkoholis ar kiti svaiginimosi būdai.
Dzūkijos miškai ir upės susilaukia daugiau lankytojų, tačiau ne visi būna labai geranoriški. Didžiausia problema – šiukšlės ir nelegalios laužavietės. Poilsiaujant Dzūkijoje reikia žinoti, kad miškai čia sausi ir užsidegti gali labai greitai. O šiukšlės paprastai visiems bado akis, tik po to ar kyla ranka kažką ne vietoje išmesti, priklauso nuo kiekvieno poilsiautojo išsilavinimo ir požiūrio į nuostabiąją Lietuvos gamtą.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas