Šlapimo kanalo infekcija. Kaip jos išvengti?

šlapimo kanalo infekcijaŠlapimo kanalo infekcija – tai labai rimtas ir itin dažnas susirgimas, kuris kamuoja tiek vyrus, tiek ir moteris. Tai infekcija, kurios ignoruoti neįmanoma net panorėjus, kadangi atsiradus ligai, ji tiesiogine prasme gali paguldyti žmogų į lovą. Pojūčiai labai nemalonūs, trukdantys kasdieniniai gyvenimo veiklai ir kitiems įvairiems malonumams. Yra tikrai nemažai simptomų, kurie gali prognozuoti šlapimo kanalo infekciją, todėl juos pamatę ir pajautę, būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris padėtų išsigydyti užklupusią ligą.

Kaip išvengti šlapimo kanalo infekcijos?

Šlapimo kanalo infekcijos nepavyksta išvengti daugeliui žmonių, ypač moterims, kurios šia liga suserga žymiai dažniau nei vyrai. Mokslininkai nustatė, kad bent kartą gyvenime kas trečia moteris suserga šlapimo kanalo infekcija. Kodėl dažniau suserga moterys? Mokslininkai dažnesnį moterų susirgimą šlapimo kanalo infekcija aiškina kaip moterišką anatomiją. Moters šlaplė yra trumpesnė nei vyrų, todėl ji daug arčiau žarnyno išeinamosios angos. Iš išeinamosios angos išeinančios bakterijos žymiai lengviau pasiekia moters, nei vyro, šlaplę.

Yra skiriamos dvi šlapimo kanalo infekcijos – viršutinė ir apatinė. Viršutinė infekcija – inkstų geldelių uždegimas, o apatinei infekcijai priskiriamas šlapimo pūslės uždegimas ir šlaplės uždegimas.

Šlapimo kanalo infekcijos simptomai:

  • Dažnas noras šlapintis. Tai vienas iš simptomų, kuris labiausiai kamuoja žmogų, sergantį šia liga. Noras šlapintis nepalieka niekada ramybėje, netgi ką tik nusišlapinus, šlapimo pūslei esant tuščiai. Šitas simptomas yra labai varginantis, nemalonus, netgi gėdingas, kadangi noras šlapintis gali ateiti bet kurioje gyvenimo situacijoje: darbo pokalbyje, autobuse, egzamino metu. https://www.homosanus.lt/daznas-skausmingas-slapinimasis
  • Deginantis skausmas. Deginantis skausmas gali apimti prieš šlapinantis, šlapinimosi metu ir jau nusišlapinus. Tai iš ties nemalonus jausmas, kuris neapleidžia šlapimo kanalo infekcijos metu.
  • Kraujas šlapime. Tai simptomas, kurio nepaisyti yra draudžiama. Kraujas šlapime pasirodo dėl nusilpusio organizmo, kuris parodo žmogui, kad kažkas yra ne taip.
  • Skausmas pilvo ir nugaros apačioje, jautresnė gaktikaulio zona.

Šlapimo kanalo infekcija iš esmės nėra pavojinga, jeigu jos gydymas pradedamas laiku. Reikėtų pridurti, kad nors ir nėra pavojinga ankstyvoje stadijoje, labai iškamuoja žmogų ir jį susilpnina. Vis dėlto, laiku nepradėjus gydymo padariniai gali būti labai nemalonūs, žmogus gali susirgti netgi inkstų ar kitų organų vėžiu.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas