Butai Vilniuje, populiariausi mikrorajonai ir jų esminiai skirtumai

butai VilniujeVilnius žavi savo architektūra ir jaukumu. Kiekvienais metais augantis Lietuvos sostinės gyventojų skaičius ragina aktyvesnę naujų namų statybą. Šiandien butai Vilniuje atitiks net ir išrankiausių pirkėjų poreikius – galime rinktis pageidaujamos kvadratūros namus visuose miesto mikrorajonuose. Beje, ekspertai teigia, kad pastarasis aspektas kelia itin daug klausimų. Išsirinkti gyvenamąją aplinką nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Antakalnis

Bene didžiausias gyventojų skaičiuos šiuo metu siejamas su Antakalniu. Be to, šis rajonas laikomas vienu geidžiamiausių ir patraukliausių. Čia – puikiai išvystyta infrastruktūra ir nuostabi gamta – Antakalnyje gausu miškų, ežerų ir draustinių. Tuo pačiu šioje erdvėje yra daug mokslo ir medicininės paskirties įstaigų, čia išplėtota viešojo transporto sistema, todėl nesunkiai pasieksite visas miesto vietas. Tiesa, butai Vilniuje, žavintys savo naujumu, čia gana reti – Antakalnyje dominuoja senos statybos daugiabučiai, negalintys užtikrinti nei pageidaujamos gyvenimo kokybės, nei jaukaus vaizdo pro langą.

Žirmūnai

Žirmūnai yra vienas seniausių ir didžiausių sostinės mikrorajonų, garsėjantis parduotuvių, ugdymo įstaigų ir prekybos centrų skaičiumi. Kaip ir Antakalnis, Žirmūnai vertinami dėl patogaus susisiekimo ir jaukios gyvenamosios aplinkos, čia daug žalių parkų, be to, šalia teka Neris. Deja, kalbant apie mikrorajono trūkumus, paprastai minima ta pati problema – čia esantys daugiabučiai yra gana seni, o pati aplinka negali užtikrinti pageidaujamo saugumo.

Žvėrynas

Žvėrynas vertinamas kaip viena priimtiniausių gyvenamųjų erdvių – čia pakankamai ramu, tylu ir tvarkinga. Tiesa, šio mikrorajono daugiabučiai yra kiek brangesni nei kiti butai Vilniuje. Dar vienas privalumas yra tai, kad Žvėrynas ribojasi su sostinės centru. Gyvenamoji aplinka turi daug parduotuvių, be to, čia veikia net 6 vaikų darželiai. Žinoma, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – tai gana senas rajonas, kuriame stovi daug apleistų namų.

Naujininkai

Vertinant butų kainas, Naujininkai yra vienas pigiausių gyvenamųjų mikrorajonų. Be to, be žemesnių kainų verta paminėti ir kitus privalumus – gana mažą atstumą iki miesto centro ir išvystytą infrastruktūrą. Deja, Naujininkai garsėja kitais aspektais – visų pirma šis mikrorajonas priskiriamas labiausiai pavojingiems sostinės rajonams, o seni ir apgriuvę namai kelia pasibaisėtiną vaizdą.

Senamiestis

Lietuvos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Šis rajonas žavi istorine architektūra, jaukiomis gatvelėmis ir nepakartojama atmosfera. Deja, tai ir pats brangiausias sostinės rajonas, kuriame buto kainos pranoksta daugelio pirkėjų lūkesčius. Tiesa, nuolatinis žmonių srautas senamiestį paverčia kiek triukšmingu, todėl toks rajonas nepatiks šeimoms, turinčioms mažų vaikų ar vertinančioms tylą ir ramybę.

 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas