Kas yra interjero dizainas ir iš kokių detalių susideda interjero dizainas?

interjero dizainasDaugelis žodynų apibūdina interjero dizainą kaip tam tikra dizaino sritį, kuri yra susijusi su viskuo kas yra aplinkui, t.y. su erdve supančia kažkokia tai patalpą. Šios srities specialistai stengiasi išsaugoti žmogaus asmeninę erdvę, paversti ją erdvesne, leidžiančia žmogui kvepuoti bei pailsėti nuo įtampos, streso patiriamo darbe nuo nuolatinio judėjimo, siekio pasivyti ar pralenkti gyvenimo ritmą. Tačiau interjero dizainas nėra tik paprasta erdvė, jis susideda iš daugelio detalių, tokių kaip:

  • Patalpų zonavimas; Šiame etape specialistas erdvę paskirsto zonas.
  • Baldų išdėstymas; Šiuo atvėju dizaineris suprojektuoja, kur ir kokie baldai turės stovėti. Beje, šis etapas yra labai svarbus, kadangi neretai visą vaizdą ir sudaro tai, kaip išdėstyti baldai, kokie parinkti ir t.t.
  • Elektros bei apšvietimo planavimas; Neretai žmonės net nesusimąsto apie šį dalyką. Juk daugeliui atrodo, kad tokie dalykai net neturi reikšmės, tačiau apšvietimas lemia labai daug ką. Juk dažniausiai siekiama , kad kambarys būtų kuo erdvesnis ir kuo šviesesnis. Todėl tai tikrai labai svarbi interjero dizaino detalė.
  • Grindų, lubų bei santechnikos išdėstymo planavimas;
  • Spalvų, apdailos medžiagų parinkimas; Šie dalykai labai svarbūs, kadangi spalvų paletė nulemia, kokios spalvos bus kambarys, taip pat tai padeda renkantis baldus bei siekiant juos suderinti. Taip pat spalva padeda nusakyti, kokio tipo bus kambarys, t.y. ar tai bus atvira, plati erdvė ar tai siauria, uždara erdvė. Beveik visi žmonės visuomet siekia, kad jų būstas bus erdvus, o spalvų paletė ir padeda tai padaryti.

Šios detalės ir interjero dizainas yra neatsiejama, kadangi jos yra pagrindinės, kurios atskleidžia, su kuo turi susidurti kiekvienas interjero dizainieris, siekdamas suprojektuoti kliento būstą bei įgyvendinti jo poreikius. Kadangi neretai interjero dizainas tampa vis aktualesne tema visuomenėje, tuomet pasidaro aišku, kad net ir tie, kurie nesinaudoja specialistų pagalbą, stengiąsi patys atkreipti į tai dėmėsį bei suderinti spalvų paletė bei baldus, jų interjerą. Žmonės siekia tai padaryti, todėl kad susikurtų savo asmeninę erdvę, kuri yra tarsi išsigelbėjimas, prieglobstis.



Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas