Interneto svetainių kūrimas visiškai žaliems

interneto puslapiu kurimas

Paprastai būna tokios geltonos knygos „…… žaliems“. Yra ir „interneto puslapių kūrimas žaliems“. Jei tokią knygą rastumėte, jos neskaitykite, nes ten viskas surašyta apie HTML, programavimą tekstiniu redaktoriumi ir daug nereikalingų dalykų. Taigi, ši knyga jau atgyveno.

Šiame straipsnyje pasakysime viską, ką reikia žinoti visiškai žaliems. Tiems, kuriems iki tokių knygų skaitymo dar reikia keletą metų paskaityti kitokios literatūros…

Interneto svetainių kūrimas yra profesionalų atliekamas darbas. Žmogus iš gatvės kokybiško puslapio nepadarys. Taškas. Padarys kreivą šleivą, bet ne tokį, koks dabar yra „ant bangos“. Ir štai kodėl.

Stalius gali vienas padaryti kėdę, stalą ir spintelę. Jam reikia keleto įrankių, kantrybės ir medžiagų, kurias nusipirkti galima bet kurioje statybinių medžiagų parduotuvėje. Dėl to staliai dirba po vieną. Interneto puslapis – ne stalas, ne kėdė ir ne spintelė. Tai kur kas sudėtingesnis dalykas, dėl to kokybiškai interneto tinklalapį kuria visa žmonių komanda:

  1. Projektų vadovas. Jis išsiaiškina, kokio puslapio klientui reikia, sutaria visas smulkmenas ir detales. Tada duoda „velnių“ savo kolegoms, kad puslapis būtų padarytas taip, kaip reikia.
  2. Programuotojas. Jis rašo tą kodą, dėl kurio puslapis atrodo gerai. Kaip kodas atrodo? Paspauskite ant klaviatūros Ctrl+U, kai atsidarote bet kokį puslapį. Ar sugebėtų normalus žmogus tokį chaosą suprasti ir parašyti? Tikrai ne. Dėl to programuotojai yra lyg iš kitos planetos.
  3. Dizaineris. Net jei dizainas nuperkamas jau gatavas ir nieko nereikia daryti, yra kitų dizaino elementų, kuriuos paruošti gali tik dizaineris. Pavyzdžiui, iliustracijas, įvairias reklamines antraštes. Be to visada galima derinti šriftus, jų dydžius, spalvas. Tai daro būtent patyręs dizaineris. Paintu padaryti puslapį galima, bet kokybišku jo niekas nepavadins…
  4. Tekstų kūrėjas. Jis komandoje nėra būtinas, nes visi gali parašyti tekstą. Klausimas tik kiek klaidų jame bus ir kaip sunkiai jis bus skaitomas. Tekstų rašytojas tokį straipsnį parašo per 30 minučių. Jūsų puslapio tekstas paprastai būna bent per pusę trumpesnis. Taigi spręsti jums – sugebėsite per 15-20 minučių paruošti gerą tekstą ar ne? Jei užtruksite kelias dienas ir rezultatu nebūsite patenkinti, tai kam tada pradėti iš viso.
  5. Dar gali prisijungti ir administratorius – žmogus, kuris sudeda visus tekstus į puslapį (dažnai tas malonumas tenka projektų vadovui), sutvarko iliustracijas ir prižiūri, kad viskas veiktų gerai.

5 žmonių komanda. Tiek reikia gerai ir profesionaliai interneto svetainei sukurti. Ar tikrai sugebate dirbti, kaip 5 žmonių komanda? Ne veltui lietuvių patarlė sako „devyni amatai, dešimtas – badas…“.

Na, bet jei nusprendėte padaryti interneto puslapį patys, pradėkite domėtis, kas yra WordPress. Kelios valandos prie Youtube filmukų ir kažką pasidarysite. Tik atminkite, kad rimtai įmonei tokie puslapiai reputacijos neduoda.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas