Kaip išsigydyti prostatos vėžį?

Prostatos vėžys – tai liga, kuri kelia neigiamas emocijas ir paliečia dažną vyrą. Lietuvoje ši liga yra ypač aktuali, o ja susergama kasmet vis dažniau. Prostatos vėžiu serga vyresni nei penkiasdešimties metų vyrai, tačiau tai nereiškia, kad jinai negresia ir jaunesniems. Svarbu rūpintis savo sveikata ir reguliariai tikrintis, kadangi bėgant metams vyrai nejaunėja, o atvirkščiai – senėja, todėl ligų atsiranda vis dažniau.

Kodėl susergama prostatos vėžiu?

Mokslininkai dar tiksliai nenustatė, kodėl vyrai suserga prostatos vėžiu, tačiau yra keletas hipotezių, kurioms ištirti skiriama išties nemažai laiko ir lėšų.

  1. Pirmoji priežastis, kodėl vyrai galėtų susirgti prostatos vėžiu – tai genetika. Genai lemia iš ties daug ką, todėl mokslininkai mano, kad jie gali nulemti ir prostatos vėžio atsiradimą. Manoma, kad jeigu giminėje buvo vyrų, kurie taip pat sirgo šia liga, jinai gali persiduoti ateinančioms kartoms. Taip pat genetiką gali nulemti ir moterys, manoma, kad jeigu giminėje buvo moterų, kurios sirgo krūties vėžiu, tos pačios giminėms vyrams susirgti prostatos vėžiu galimybė padidėja.
  2. Antroji galima priežastis – žalingų įpročių vartojimas. Žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, dažnas alkoholio vartojimas, narkotikai turi įtakos bet kokio vėžio atsiradimui, todėl ne išimtis ir prostatos vėžys.
  3. Trečia kaip manoma priežastis yra netinkama mityba. Tikrai pasakytume, kad dažnas lietuvis mėgsta riebalų prisotintą, gyvulinės kilmės maistą ir vengia daržovių bei vaisių. Šių produktų vartojimas ir nepakankama vitaminų gausa gali būti viena iš priežasčių, kuri gali nulemti prostatos vėžio atsiradimą.

Prostatos vėžio gydymas 

Prostatos vėžio gydymas – jį svarbu pradėti kuo ankščiau, vos pastebėjus ligos simptomus. Simptomų yra tikrai nemažai:

  • skausmas tarpvietės srityje;
  • skausmingas šlapinimasis;
  • dažnas šlapinimasis;
  • šlapinimasis naktį;
  • kraujas šlapime;
  • susilpnėjusi šlapimo srovė;
  • sunkus šlapinimasis.

Taigi, pastebėję šiuos simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją. Prostatos vėžio gydymas gali būti atliekamas skirtingais būdais, yra skiriami du gydymai – vienas neišplitusiam vėžiui, o kitas išplitusiam. Neišplitusio prostatos vėžio gydymas vyksta chirurginiu būdu (pašalinama priešinė liauka), taip pat gali būti taikoma spindulinė terapija. Išplitusio prostatos vėžio gydymas – gali būti taikoma hormonų terapija, šalinamos kiaušidės, taip pat gydytojai gali skirti chemoterapiją arba steroidinius vaistus. Kokį gydymą paskirs gydytojas, tai priklauso nuo ligos pažengimo stadijos ir jos pasidavimo gydymui.

Pagal: http://www.manomedicina.lt/category/onkologija/


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas