Kaip vyksta nekilnojamo turto vertinimas?

Jeigu kada nors susidūrėte su nekilnojamo turto pardavimu ar įkeitimu, žinote, kad norint, jog procesas vyktų kuo sklandžiau, profesionalus nekilnojamo turto ekspertas turi atlikti turto vertinimą. Jeigu ruošiatės tokiai procedūrai, pateikiame pagrindinę informaciją, kurią svarbu žinoti ir prisiminti, tam, kad nepasiklystumėte biurokratijos labirintuose.

Nekilnojamo turto vertinimas yra reikalingas kai: keičiasi turto savininkas, turtas yra apdraudžiamas, įkeičiamas, apmokestinamas ar deklaruojamas, jungiamas su kitu turtu arba dalijamas, paimamas visuomenės poreikiams arba išnuomojamas. Turto vertintojo paslaugos gali būti reikalingos ir pripažinus, kad turtas yra be savininko, įmonėms yra vykdomos bankroto procedūros ar vykdomi įvairūs teismų sprendimai ar nutarimai civilinėse bylose, nuosprendžiai baudžiamosiose bylose, taip pat turtą parduodant iš varžytinių.

Turto vertinimas vyksta keliais etapais. Pirmiausia yra išsiaiškinamas vertinimo tikslas, sutariama dėl turto apžiūros klientui patogiu laiku. Turto apžiūros metu jis fotografuojamas, surenkama visa reikalinga informacija ir dokumentai. Pats apžiūros procesas kartu su fotografavimu trunka skirtingai: nuo 15 iki 60 minučių, priklausomai nuo objekto dydžio ir sudėtingumo. Vėliau yra ruošiama vertinimo ataskaita, kuri pateikiama užsakovui. Vertinimo ataskaitos paruošimo laikas taip pat individualus: viskas priklauso nuo vertinimo sudėtingumo, reikalingų dokumentų pateikimo trukmės. Norėdami sutaupyti laiko, reikalingus dokumentus ir kitą informaciją pasiruoškite iš anksto.

Artėjant susitikimo su vertintoju datai, svarbu turėti pasiruošus reikalingus dokumentus. Jeigu vertinamos patalpos ar pastatai, reikia „Registrų centro“ išrašo, turto kadastrinių matavimų bylos, vidaus ir išorės nuotraukų. Jeigu vertinamas žemės sklypas, reikalingas žemės sklypo planas, naudojimosi tvarkos planas (jei tokia tvarka yra nustatyta).  Praversti gali ir papildomi dokumentai, kurie galėtų padėti tiksliau nusakyti turto pagerinimą/pabloginimą: projektai, leidimai.

Nekilnojamo turto vertinimo kainos rinkoje taip pat svyruoja. Buto vertinimo kainos prasideda nuo maždaug 120 eurų, o gyvenamojo namo – 220 eurų. Žinoma, tiksli turto vertinimo paslaugų kaina yra sutariama kiekvienu vertinimo atveju atskirai, priklausomai nuo vertinamo turto ir jo vietos.

Svarbu atsiminti, kad nekilnojamo turto vertė nuolat keičiasi. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl turto vertintojo pažyma galioja vos 3-5 mėnesius.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas