Kapų tvarkymas šaltuoju metų laiku

Netekti artimojo – kiekvienam žmogui skaudu, apima sielvartas, liūdesys, niūri nuotaika, kuri gali tęsti ilgą laiką. Tačiau skausmui atslūgus, čia pat ateina žemiški rūpesčiai – kapo tvarkymas. Norisi, kad artimo žmogaus kapavietė būti tvarkinga visais metų laikais ir reikalautų kuo mažiau priežiūros. Suprantama, kad kapų priežiūra šiltuoju ir šaltuoju metų laiku skiriasi – šiltuoju žmonės skiria daugiau laiko pagrindiniams kapų tvarkymo darbams, o kaip tvarkyti kapus žiemą?

Priklauso nuo pasirinkimo

Dažniausi ir populiariausi kapų tvarkymo sprendimai yra akmens skalda, trinkelės ir granito plokščių danga. Kapų tvarkymo specialistai ragina apgalvoti, kaip kiekvieną iš jų reikės prižiūrėti žiemą, prieš renkantis geriausiai jums tinkantį sprendimą.

Granito plokščių privalumai

Pasirinkusiems granito plokščių kapavietės dangą, kapų tvarkymas nesudėtingas, paprastas, nereikalaujantis daug laiko. Suprantama, jog tai didesnė investicija nei, pavyzdžiui, juodžemis, tačiau kur kas patogesnis ir praktiškesnis sprendimas. Šiuo atveju, prieš žiemą reikia tik nuvalyti lapus, šakeles, spyglius ir kitas šiukšles ir granito plokštė bus švari ir parengta žiemai bei krituliams.

Juodžemis, gėlės, krūmai: reikalauja daugiau priežiūros

Tiems, kurie kapavietę nusprendę apsodinti daugiamečiais krūmais, ar padengti juodžemiu ir apsodinti vienmetėmis gėlėmis, turės skirti daugiau laiko kapų tvarkymui. Krūmus reikėtų apgenėti dar prieš prasidedant šalčiams – taip augmenija kitais metais bus vešesnė. Jei kapavietę dengia juodžemis su vienmetėmis gėlėmis, tokiu atveju būtina vėlyvą rudenį, prieš prasidedant šaltukui, išrauti augalus ir pravalyti žemę nuo šakelių, lapų, spyglių ir kitų šiukšlių.

Papildomi puošybos elementai

Ilgus metus buvo įprasta, jog žiemą kapavietes žmonės puošia dirbtinėmis gėlėmis, tačiau ši tendencija jau traukiasi į šalį ir ją keičia tokie elementai kaip įvairių formų, spalvų ir dydžių skulptūros. Skulptūrėlių pagrindinis privalumas yra tas, jog nereikalauja daug ir sudėtingos priežiūros – užtenka jas tik nuplauti ar nuvalyti.

Savaime suprantama, jog žmonės nori, jog artimųjų amžinojo poilsio vietos būtų tvarkingos ir prižiūrėtos, džiuginančios akis ir raminančios širdį. Tam, kad kapų tvarkymas būtų kuo paprastesnis, geriausias sprendimas yra kreiptis į kapų tvarkymo paslaugas teikiančias įmones, kaip www.monumentas.lt – čia dirbantys savo srities žinovai padės jums išsirinkti geriausią sprendimą, kad artimo žmogaus kapavietė taptų svarbiu atminties simboliu, įprasminančiu išėjusius, bet visada brangius žmones.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas