Pirotechnika – ne vaikų žaisliukai

pirotechnikaNors didžiosios šventės jau praūžė ir apie sprogimus bei nelaimingus atsitikimus su pirotechnika girdime ne taip dažnai, visgi, šios srities specialistai teigia, jog nelaimingų atsitikimų neišvengiama ištisus metus. Pirotechnikos gaminiai yra daugelį žmonių viliojanti atrakcija, tačiau dažniausiai pervertinamos galimybės baigiasi liūdnai. Todėl ieškant kažko įspūdingo savo šventei, o gal paprastam susibūrimui, pravartu pasidomėti ne tik pirotechnikos gaminių įvairove, bet ir tinkama jų priežiūra bei naudojimo taisyklėmis.

Kategorijų įvairovė

Dažniausiai pirotechnikos gaminių prekeiviai išskiria 4 pagrindines pirotechnikos kategorijas pagal gaminių galingumą. Nuo pirmosios kategorijos iki ketvirtosios visi gaminiai yra skirstomi dėl to, kad būtų iš karto aiškų, kokį pavojų kelia gaminiai, kokių rezultatų galima tikėtis, ir kaip reikėtų naudoti skirtingoms kategorijoms priklausančius gaminius.

  1. Mažiausiai sveikatai pavojaus keliami pirotechnikos gaminiai gali būti naudojami netgi namuose. Jie ne tik kelia mažai pavojaus žmonių sveikatai, bet kartu ir nekelia didelio triukšmo, todėl nėra itin pavojingi.
  2. Antrosios kategorijos pirotechnika jau reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio ir atsargumo. Šie fejerverkai ir kiti gaminiai turi būti naudojami aptvertose patalpose, tačiau tik lauko teritorijoje. Nors jie nekelia didelio triukšmo, tačiau gali paveikti žmogaus sveikatą.
  3. Trečiajai kategorijai pagal pavojingumą priskiriami tokie fejerverkai, kuriuos reikalaujama naudoti tik didelėse ir atvirose teritorijose. Nors jų keliamas garsas neviršija leistinų normų, tai gaminiai, galintys smarkiai sužaloti žmones. Dažniausiai tokie gaminiai naudojami įvairių švenčių ir renginių metu per kulminacinius pasirodymus. Juos privalu naudoti pagal instrukcijas ir laikytis saugos taisyklių, o tobuliausia, jei tokius fejerverkus gali prižiūrėti profesionalas.
  4. Paskutiniosios kategorijos pirotechnikos gaminiai yra skirti tik profesionalams pirotechnikos žinovams. Jų negalima naudoti ir įsigyti mėgėjams ir pavieniams asmenims, nes tai labai didelę grėsmę žmogaus sveikatai keliantys gaminiai. Be to, naudojant tokią pirotechniką, viršijamos leistinos garso normos, taigi naudojimui reikalingas specialus pasiruošimas ir žinios.

Kad ir kiek kasmet kalbama apie saugos priemones, pirotechnika visuomet išlieka ne tik profesionalus ir mėgėjus, bet ir paauglius bei vaikus gundanti atrakcija. Todėl visi pirotechnikos pardavėjai nuolat stengiasi dirbti atsakingai, kad šie gaminiai nepatektų į jaunuolių, kuriems dar nėra 18 metų rankas.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas