Kas geriau – namas ar butas? Pataria NT brokerė Aušra Mokrikienė

Aušra MokrikienėNusprendėte pirkti nekilnojamąjį turtą? Turbūt jau susimąstėte – kas geriau: namas ar butas? Brokerė Aušra Mokrikienė teigia, kad tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų. Svarbiausia – racionaliai įvertinti savo poreikius, finansines galimybes ir lūkesčius. Jei abejojate, pasitarkite su šios srities specialistais – ilgametę darbo patirtį turintys nekilnojamojo turto ekspertai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti racionaliai pamatuotą sprendimą.

Kodėl namas?

Svarbiausias nuosavo namo privalumas – privatumas. Nuosavas kiemas ir su kaimynų valda nesiribojančios sienos – vienas svarbiausių nekilnojamojo turto atrankos kriterijų, nulemiančių pirkėjų apsisprendimą. Aušra Mokrikienė tvirtina, kad didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia priemiestyje esantys namai, turintys išplėtotą susisiekimo sistemą. Nuosavas namas – itin dažnas jaunų šeimų pasirinkimas, ieškančių erdvės vaiko žaidimams ir galimybės leisti laiką gryname ore. Privačiuose kiemuose itin dažnai įrengiamos sūpynės ir mažosios vaikų žaidimų aikštelės.

Tiesa, vardindami namo privalumus, negalime pamiršti ir jo trūkumų. Pirmiausia, namas, suteikdamas vaikui žaidimų erdvę, atriboja jį nuo bendravimo su bendraamžiais – paprastai daugiabučiuose augantys vaikai kur kas lengviau susiranda draugų, su kuriais leidžia laisvalaikį. Tuo tarpu nuosavi kiemai, aptverti aukštomis tvoromis, trukdo bendravimo idėjai. Kitas trūkumas – gana prastas susisiekimas su miestu. Net jei infrastruktūra yra išplėtota, susisiekimas su svarbiausiais miesto centrais reikalauja laiko ir, paprastai, nuosavos transporto priemonės. Tai riboja vaikų galimybes užsiimti papildoma veikla, lankyti būrelius ar pomokyklinius užsiėmimus.

O gal butas?

Gyvenimas mieste turi savų privalumų – čia galima išsiversti be automobilio ir pageidaujamas miesto vietas pasiekti peškomis ar viešuoju transportu. Be to, gyvenimas didmiesčiuose skatina bendrumo idėją – esame nuolatos apsupti žmonių, todėl kur kas lengviau užmezgame draugystes. Patogi infrastruktūra leidžia greitai ir lengvai pasiekti didžiąsias parduotuves, ligonines ar pramogų vietas. Svarbu įvertinti ir saugumo faktorių – nors nuosavi namai aptverti aukštomis tvoromis, vis dėlto, jei aplinkui nėra kaimynų (arba kaimynai išvyksta atostogauti), namas tampa gana lengvu grobiu ilgapirščiams, tuo tarpu jūsų butas bus visuomet stebimas vienų ar kitų kaimynų, o patikima apsaugos sistema užkirs kelią galimiems įsilaužimams.

NT ekspertė Aušra Mokrikienė ragina įvertinti ir praktiškąją būsto priežiūros pusę – butas reikalauja kur kas mažiau laiko nei nuosavas namas (juk reikia tvarkyti ne tik gyvenamąsias patalpas, bet ir kiemą), be to, butas nereikalauja laiko namo išorės ir aplinkos priežiūrai. Tiesa, negalima paneigti, kad pats namo išlaikymas paprastai kainuoja pigiau nei butas mieste, kadangi namo šeimininkai moka mažesnius mokesčius. Šiuo klausimu su nuosavu namu gali konkuruoti nebent naujausios statybos namai, turintys autonominio šildymo sistemą.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas