Kiek gali kainuoti elektros generatorius?

generatorius

Kasmet daugiau kaip 800 tūkstančių Lietuvos gyventojų, taip pat ir įmonės patiria nepatogumus dėl dingusios elektros. Nors vieni dėl to nė kiek nesiskundžia, kitiems tenka kreiptis į draudimo bendroves dėl žalos atlyginimo ir ieškoti būdų kaip apsisaugoti nuo elektros tiekimo sutrikimų. Elektros generatorius yra vienintelė galimybė užkirsti kelią nuostoliams ir pratęsti gyvenimo ritmą įprasta vaga. Šis įrenginys turi būti kokybiškas ir patikimas, todėl generatoriaus kaina neturėtų būti pagrindinis faktorius lemiantis jūsų pasirinkimą. Kiek kainuoja generatoriai?

Generatoriaus kaina priklauso nuo to, kokio tipo yra įrenginys. Galimi du tipai – stacionarus įrengtas ant tvirto pagrindo (asfalto, trinkelių, specialaus pamato) arba nešiojamas mobilus (su ratukais arba be). Individualiam namui aprūpinti reikia stacionaraus generatoriaus kurio galingumas būtų ne mažiau 10 kw, toks kainuoja nuo 3000 -7000 eurų. Skaičiuojant elektros generatoriaus kainą, nereikia pamiršti priskaičiuoti ir atvežimo ir pajungimo darbų išlaidų kurios gali siekti 500-2000 eurų. Mažų įmonių poreikiams aptarnauti gali reikėti 20-30 kw ir galingesnių dyzelinių generatorių kurie gali veikti ir ilgą laiką esant elektros trūkumui. Vienos fazės ir trijų fazių generatorių kainos skiriasi, gaminio kaina taip pat priklauso nuo to ar generatorius yra atviro ar uždaro tipo, turi automatinius modulius ar ne, ir kitų papildomų priedų.

Generatoriaus kaina priklauso nuo variklio galingumo bei kuro tipo.  Mobilūs generatoriai yra lengvi, jų galingumas mažas, užtenka vos kelių elektrinių prietaisų aprūpinimui. Be galios trūkumo yra ir didesnis triukšmo lygis kuris gali sukelti problemas tam tikromis aplinkybėmis. Mobilūs  generatoriai dažniausiai yra varomi benzinu todėl apie kuro ekonomiją šioje vietoje neverta net kalbėti, Taigi, paprastą geratorių įsigyti galite gana pigiai, tik už 200-500 eurų, tačiau kuro sunaudojimas ir skleidžiamas triukšmas bus didesnis.

Niekuomet nejunkite generatoriaus pats jei neturite elektriko įgūdžių ir žinių. Saugiau yra pasamdyti įmonę kuri tuo užsiima, ji sujungs generatorių prie elektros tinklo pagal saugumo reikalavimus. Neteisingas pajungmas gali būti sugedusių elektros prietaisų, gaisro priežastimi arba klaida dėl kurios generatorius neįsijungs tuo metu kai dings elektra. Profesionalo pagalba paruošiant generatorių darbui yra ne tik rekomenduotina, bet dažnu atveju – privaloma.


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *