Kodėl svarbu sterilizuoti kates ankstyvame amžiuje?

Egzistuoja prieštaringi požiūriai dėl tinkamiausio laiko sterilizuoti katę, ir tam tikru mastu tam gali turėti įtakos kiekvienos katės gyvenimo būdas. Tačiau svarbu nepamiršti, kad katės gali subręsti lytiškai nuo keturių mėnesių, o tai reiškia, kad jaunos katės gali pastoti, jei jos nėra sterilizuotos, o kačių patinai taip pat gali poruotis su patelėmis ir susilaukti nepageidaujamų kačiukų. Vienas iš neigiamų ankstyvojo nėštumo aspektų yra tas, kad kačių patelės atsiveda kačiukus, kai jos pačios dar yra kačiukai, o tai gali turėti neigiamos įtakos jų sveikatai ir gerovei. Daugelyje gelbėjimo centrų jau pilna kačių ir kačiukų, kuriems reikia namų, todėl papildomi nepageidaujami kačiukai tik padidina išteklių įtampą ir neleidžia kitoms katėms (ypač vyresnio amžiaus katėms) rasti tinkamus namus arba sulėtina jų atsiradimą. Ankstyvos sterilizacijos pranašumai yra šie:

  • Triukšmo, kurį sukelia per didelis triukšmas, prevencija, kai katės patelė pradeda „šaukti“ (kuris yra labai garsus!).
  • Sumažėjusios sterilizacijos išlaidos, palyginti su kačiukų vados priežiūra ir šėrimu.
  • Mažiau streso jaunai katei būti sterilizuotai, nei turėti kačiukų vadą ankstyvame amžiuje
  • Sumažėjusi kačių patinų muštynės, kai jos pasiekia lytinę brandą. 

                Sumažėja tam tikrų vėžio formų rizika kačių patelėms, jei jos sterilizuojamos iki šešių mėnesių amžiaus. Jaunesnės katės gali greičiau atsigauti ir patirti mažiau skausmo po sterilizacijos, palyginti su vyresnėmis katėmis. Ar ankstyvas kačių sterilizavimas turi trūkumų? Istoriškai buvo susirūpinta dėl ankstyvo kačių sterilizavimo, tačiau naujesni įrodymai parodė, kad kačių sterilizavimas maždaug nuo 6 mėnesių amžiaus neturi jokių trūkumų. Ankstyva sterilizacija nesukelia problemų dėl katės vystymosi, elgesio ar sveikatos. Patobulinti chirurginiai metodai, anestetiniai vaistai, įranga ir pacientų priežiūra reiškia, kad rizika, susijusi su kačiukų anestezija, šiuo metu yra mažesnė nei prieš keletą metų.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas