Kokybiški židiniai – kaip išsirinkti?

židinys

Kažkada židiniai namuose buvo būtinybė, o dabar tai daugiau interjero apdailos detalė, kurios funkcionalumas pakito iš šildančiojo į dekoratyvinį ar jungiantį visą šeimą. Nepaisant to, ar židinys skleidžia šilumą, ar labiau yra interjero detalė, jis vis tiek namams suteikia jaukumo ir gali tapti pagrindiniu jų epicentru, kuris sutelkia visą šeimą ir svečius. Jei statote namą, vasarnamį ar atliekate remonto darbus bei sugalvojote įsirengti židinį, labai svarbu jį kruopščiai pasirinkti. Juk tai – pakankamai didelė ir ilgalaikė investicija, todėl reikėtų tinkamo varianto, kuris po metų ar dviejų nepabos. Taip pat svarbus židinio patvarumas, kokybė. Kokybiški židiniai – kaip pasirinkti?

Židinio tipas

Pirmas dalykas, į kurį turite atsižvelgti, jei jus domina kokybiški židiniai – jų tipas. Jie gali būti atviri ir uždari. Pirmieji statomi iš plokščių, o uždarus sudaro ugniakuras ir montuojama apdaila. Rinkoje taip pat egzistuoja tarpinis variantas. Tai židiniai su kapsulėmis, kurie gali būti montuojami ir sienoje, ir šalia jos. Pagrindinis tokios židinių rūšies privalumas – jų naudojimo daugiafunkciškumas. Atitinkamai įrengus konstrukciją, židiniais bei krosnimis galima naudotis kartu arba atskirai. Židiniai taip pat gali būti kūrenami malkomis ar granulėmis, dujiniai, bio židiniai arba ketiniai.

Dizainas

Kokybiški židiniai turi atitikti jūsų interjero stilių bei asmeninį skonį. Jis turi puikiai įsilieti į aplinką, taip pat nepamirškite, kad tai itin svarbus ir pastebimas akcentas, todėl labai svarbu apsvarstyti tinkamiausią vietą. Jei jūsų namai klasikinio ar Rustic tipo stiliaus, neabejotinai tiks tradicinis mūrinis židinys. Jis taip pat gali puikiai įsilieti ir į bohemišką, eklektišką, industrinio stiliaus interjerą. Moderniam, skandinaviško tipo būstui geriau tiktų į sieną įmontuojami židiniai arba netradicinių, futuristinių formų ar dizaino gaminiai.

Galia

Jei norite, kad židinys būtų ne tik daili interjero detalė, bet ir iš tikrųjų šildytų jūsų namus, jo dydis turėtų atitikti jūsų gyvenamą plotą ir šildymo poreikius. Jei židinys ir jo ugniakuras bus per didelis ir nesugebėsite jo tinkamai išnaudoti, greičiausiai su laiku jo vidus apsitrauks suodžiais. Jei židinys bus per mažas, gali būti, kad taip ženkliai sutrumpės jo tarnavimo laikas. Geriausia, jei kreipsitės į specialistus, kurie padės jums įvertinti poreikius ir nustatyti, kokio dydžio ir kokios galios kokybiški židiniai tiks labiausiai.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *