Moterys ir santechnika

plumber-woman-006Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesuderinamas ir mažų mažiausiai nelogiškas žodžių junginys. Tačiau jis dažniausiai prasideda ir įsigalioja ten, kur baigiasi moterų kantrybė: nuolat varvantis virtuvės čiaupas, bėgantis vanduo tualete, užsikimšusi vonia… Vyras, kaip tyčia, turi begalę darbų ir yra pavargęs, o santechnikas jau trečią kartą „užstringa kamštyje“ ir atvykti negali.

Kaip greitai ir nebrangiai savo jėgomis atlikti paprastus santechnikos darbus?

  • Jei iš čiaupo nuolat laša vanduo ir tas garsas ima erzinti – visai nebūtina ieškoti ausų kamštukų ar terorizuoti sutuoktinio. Greičiausiai bus susidėvėjusios gumelės. Jas pakeisti tikrai nėra sudėtinga: tereikia atsukti veržlę, esančią prie pat čiaupo snapelio, iš kurio teka vanduo ir išimti gumeles. Su šiuo pavyzdžiu keliauti į patikimą santechnikos prekių parduotuvę ir, įsigijus tokias pačias, pakeisti, tai yra, įdėti į tą pačią vietą. Užsukti čiaupo snapelį atgal ir pamiršti įkyrų vandens lašėjimo garsą.

P.S Prieš imantis bet kokių santechnikos darbų, reikėtų išjungti vandenį (pasukti rankenėlę, esančią prie vandens skaitiklio)
P.S.S Atliekant bet kokį santechnikos darbą, atsarginių dalių likti neturėtų.

  • Jei vonioje ar praustuve ilgiau, nei įprasta užsistovi vanduo – tai gali reikšti, jog vamzdyje susidarė kamštis. Jį pašalinti galima keliais būdais:
  1. Įpilti specialaus skysčio, pavyzdžiui, „kurmio“ ir palikti per naktį.
  2. Pasitelkti santechninę pompą ir spaudimo pagalba bandyti pašalinti kamštį.
  3. Jei šie metodai nepadeda – teks pasitelkti gyvatuką. Jų taip pat yra bet kurioje santechninių prekių parduotuvėje. Vienintelis jo trūkumas, kad juo naudotis turi du žmonės: vienas sukti jį į vamzdį, kitas – stebėti ir reguliuoti gyvatuko eigą. Tokiu būdu pašalinami net ir didesni kamščiai, kurių neįveikė kitos priemonės.

Paprastai tokių bėdų galima išvengti praustuve, dušo kabinoje ir vonioje įdėjus specialias groteles, sulaikančias nešvarumus bei profilaktiškai naudojant specialią vamzdžių valymui skirtą priemonę.

  • Jei unitaze laša vanduo – greičiausiai vis tiek teks prašyti profesionalo pagalbos, nes ši santechnika gan sudėtinga. Tačiau iš pradžių galima įsitikinti – galbūt gedimas visai nerimtas. Pavyzdžiui, gali tekti tik šiek tiek priveržti žarnelę, per kurią patenka vanduo arba šiek tiek pareguliuoti mechanizmą, atsidarius bakelio dangtį.

Galima drąsiai galima teigti, jog moterys ir santechnika yra puikiai suderintas žodžių junginys, nes daugelį paprastų santechnikos darbų jos geba ir atlieka pačios, be niekieno pagalbos – tereikia trupučio žinių bei kokybiškų santechnikos elementų.
Žinoma, niekas neapsaugos nuo prastos santechninės prekės ar nekvalifikuoto santechniko, todėl, net ir paprašius meistro pagalbos, geriausia kartu vykti į parduotuvę ir įsigyti trūkstamas dalis ar prietaisus. Galbūt tokiu būdu kitą kartą pavyks pataisyti ir rimtesnius santechnikos gedimus.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *