Patarimai ieškantiems darbo

 Nesvarbu ar ieškote savo pirmojo darbo ar keičiate profesiją, rasti darbą niekada nebūna lengva.  Šiandien nusprendžiau pasidalinti savo darbo paieškų patirtimis, nes netrukus ir pačiam teks prisiminti visas gudrybes ir pasinerti į darbo paieškas. ( Jei turit kokių pasiūlymų, mestelkit.  ) Išties ieškant darbo man visada padeda keli pagrindiniai dalykai: suprasti save ir darbo rinkos analizavimas. Kai supranti, kokio darbo norėtum ir yra iš ko rinktis, visada paprasta, bet taip būna labai retai, ar ne?

darbo
[more…]

 Peržiūrėkite savo CV

Tenka susidurti su tokia nuomone, jog CV nėra svarbus, reikia skambinti darbdaviui ir tartis. Tačiau peržiūrėkite darbo skelbimus, ne visi darbdaviai rašo kontaktinį tel. nr. ir dažniausiai būna nurodytas tik el.paštas. Visada stengiuos, kad CV atitiktų visus reikalavimus. Internete galima susirasti kokį nors akiai malonų, tvarkingą CV šabloną ir jį užsipildyti.

 •  Būkite sąžiningi, nes melas esantis CV greit išlenda. Niekas netikrins žinoma kiek jūs kur dirbote, tačiau jei parašėte, kad dirbote, ko nesugebate ir niekada neesate susidūrę, tikrai nusvilsite. Nemeluokite, net jei ir tai padėtų gauti darbą.

 

 • Aprašydami darbo patirtį ar rašydami motyvacinį laišką naudokite daugiau veiksmažodžių. Pvz jūs dirbote vadybininkų ir rašote „Užsakymų kontrolė, aktyvūs pardavimai, pardavimų apskaitos pildymas”. Vietoj toj galėtumėte parašyti: „Palaikydavau ryšius su tiekėjais ir klientais, užsiiminėdavau naujų klientų paieška, pildydavau pardavimų ataskaitas”. Suprantu, kad galbūt tai neskamba taip gražiai kaip pirmasis pavyzdys, tačiau taip bus konkrečiau ir darbdaviui bus aiškiau. Stenkitės rašyti konkrečiai, trumpai ir aiškiai.

 

 • Pasirūpinkite, kad CV būtų švarus ir tvarkingas. Nenaudokite kokių nors ten stebuklingų šriftų, paveiksliukų, kelis kartus pasitikrinkite gramatines klaidas, paprašykite jas patikrinti ir draugės, sesės, brolio.

Ryšiai

 •  Kai turi pažįstamų darbą susirasti visada lengviau. Žinau, ką dauguma pagalvojote. Ne, pažįstami nebūtinai turi būti turtingi dėdės su kostiumais ir kaklaraiščiais, pakanka ir draugų, artimųjų. Tegul draugai žino, kad ieškote darbo, galbūt jie galės ką nors jums rekomenduoti arba rekomenduos kam nors jus. Leiskite jiems žinoti ir tai, kokio darbo ieškote, nes draugai, artimieji dažniausiai būna „per geri” ir gali rekomenduoti visus jiems žinomus ir jums galbūt netinkančius darbus. Tačiau per daug rinktis irgi negalite, nes kaip žinote, laisvų darbo vietų gausa nėra tokia jau didelė.

 

 •  Dažniausiai mes daug žinome apie darbus, kuriuose dirba artimieji ar draugai ir jei jų įmonės ieškotų darbuotojų, turbūt jūs tą žinotumėt. Tačiau neužmirškite artimujų draugų ar draugų draugų. Įvairūs nauji kontaktai šioj situacijoj labai palankūs.

Pasidomėkite įmonėmis

Prieš eidami pokalbiui dėl darbo ar siunčiant CV būtinai pasidomėkite kur tą CV siunčiate. Yra toks labai patogus puslapis – skundai.lt, kuriame galite rasti skundų apie įmones. Aklai pasitikėti jais negalima, tačiau jei apie įmone prirašyta 5psl. skundų, manau visiems suprantama, kad kažkas su ta įmone negerai. Tiesiog pasidomėkite darbdavio istorija, pašniukštinėkite internete, įsiminkite faktus apie įmonę  ( galbūt pravers pokalbio metu.). Jei darbinsitės įmonėj, kuriai priklauso parduotuvių tinklas, prieš pokalbį, nuvykite į vieną įmonės parduotuvių ir pažiūrėkite, kaip dirba pardavėjas (-a), paanalizuokite jų klaidas, išmokite ko nors naujo. Taip jūs žinosite ko tiksliai ieško įmonės vadovai ir galėsite tą pasiūlyti.

Pasiruošimas interviu

 •  Galbūt darbo gavimu dar net nekvepia, tačiau interviu turit būt pasiruošę. Juk jei aktyviai siuntinėjote CV, jums gali paskambinti bet kada. Labai svarbu kaip kalbėsite ir ką kalbėsite, nes pirmas įspūdis darbdaviui išlieka ilgam – kaip save pateiksite, taip jus ir vertins. Kai darbdavys prašo papasakoti apie save, jis neprašo, kad pasakotumėte viską nuo mokyklos laikų. Trumpai ir aiškiai papaskokite kokių įgūdžių turite ir kodėl norėtumėte dirbti būtent tokį darbą ir kokie Jūsų ateities planai.
 • Kiek teko lankytis darbo pokalbiuose, vienuose suprasdavai, kad šioj įmonėj negalėsi dirbt, nes paklausu apie atlygį, darbo sąlygas jauti, kad kažkas nutylima. Kai sėdėsite kokiame nors kabinete ir jus „tardys” stenkitės kalbėti atvirai, nes pradėsite meluoti – pradėsite maišytis žodžiuose, faktuose ir t.t. Niekada nesijaudinkite, kuo laisviau jausitės, tuo didesnė tikimybė gauti darbą. O ir jaudintis nėra ko, juk visada galima iš ko nors rinktis.

Pastovumas

Patinka jums tai ar ne, tačiau pastovumas yra gera savybė, tokius žmonės darbdaviai mėgsta labiau. Jei ieškote darbo tik vasarai ir darbinatės įmonėje, kuriai reikia darbuotojų ilgam laikui, stenkitės to neatskleisti arba ieškokite sezoninio darbo. Kai aš eidavau pokalbiui dėl darbo, visada klausdavo ar darbas reikalingas ilgesniam laikui ar tik trumpam.

Įgūdžiai

Pagalvokite, ką mokate ir kaip jums tai padės darbe į kurį kandidatuojate. Visada pasitaikius progai stenkitės išmokti ko nors naujo, viskas kada nors pravers.Peržvelgęs darbo skelbimus supranti, kad darbdavys ieškodamas pardavėjo tuo pačiu nori, kad pardavėjas būtų krovėjas ir taip su visais darbais – atlyginimas vienas, o pareigų begalybė. Na, bet čia ne Anglija, čia visi taupo. Mokėkite pastovėti už save, pasiskaitinėkite darbo kodeksą.
Dažniausiai reikalaujama kompiuterinio raštingumo, aktyvumo, atsakingumo ir t.t. Na tokie dalykai kaip aktyvumas, atsakingumas ir pan kiekvienam savaip suvokiami, tačiau darbdavys visada norės maksimumo, tad ir čia teks pasistengti.Vienas dalykas, kuris jums tikrai pravers visur – stiprūs bendravimo įgūdžiai, nes žmonės gan skirtingi ir jei Jūsų darbas susijęs su žmonėmis, teks išmokti bendrauti ir su konfliktišku bendradarbiu ir su kvailus juokelius laidančiu klientu.
 Jei norite dirbti kokioj nors įmonėj, bet jiems šiuo metu žmonių nereikia, visvien nusiūskite CV ar paskambinkite ir pasidomėkite. Teko pabuvoti vienos Lietuvoj gan žinomos įmonės atvirų durų dienoje ir personalo skyriaus vadovas pabrėžė, jog visada pirmenybę teikia tiems žmonėms, kurie atsiunčia CV ir motyvacinius laiškus ne per skelbimus, o tiesiog norėdami ten dirbti. Tad neužmirškite šito. Rimtos įmonės savo svetainėse turi skyrelį „Karjera”. Juo verta pasinaudoti.

Klaidingas mąstymas

Eidamas pokalbiui ir dirbdamas dažnas mąsto „Aš čia dirbsiu, nes to reikia valdžiai ir už tai gausiu atlyginimą”. Toks darbuotojas neturi asmeninės motyvacijos. Jo motyvacija remiasi tik į algą. Iš dalies tai suprantama, juk gyventi reikia. Tačiau užuot taip galvoję, pagalvokite „Kuo aš galiu būti naudingas ir padaryti didesnį pelną įmonei”. Jūsų pastangos tikrai bus pastebimos ir įvertintos. Taip pasieksite daugiau. Nepriimkite asmeniškai visų įmonės nesėkmių, nors valdžia kartais ir mėgins tai sukrauti ant Jūsų pečių. Visada pasverkite kelis faktorius: sezoniškumas, didėjanti emigracija, nedarbo lygis. Jie labai įtakoja verslo sektorių, deja Jūsų valdžiai tai gali ir nerūpėti.

Darbas turi nors kiek patikti

Tik jums mielam ir patinkančiam darbe jūs galėsite netrugdomai siekti karjeros, gerai dirbti ir būti motyvuotas (-a). Kitu atveju jūs tapsite viskuo nepatenkintu, rutinos užspaustu žmogysta, nutysusiu veidu ir kamuojamu nuovargio. Tai ne į naudą jums, ne į naudą ir darbdaviui. Pasitikėkite savim ir rasite ko ieškote..

Trumpiau

 •  Nedejuokite, jog darbo nėra, tiesiog reikia jo ieškoti. Vietoj to, kad žiūrėtumėt tv, užsiimtumėt kokiais nors nesvarbiais dalykais, perverskit skelbimus internete, pasivaikščiokit po miestą – jame gausu skelbimų, o galbūt pamatysite kokią naujai statomą parduotuvę ir grįžę namo, susiradę internete kontaktus galėsit pabandyti kandidatuoti.
 • Kartais CV reikia rodyti neviską. Nevisi darbdaviai supranta, jog darbas gėdos nedaro. Tad, jei manote, kad taip bus, tiesiog paredaguokite CV ir palikite tik būtiniausius faktus.
 • Personalo skyriai įmonėse yra tam, kad surastų darbuotojų, tad eidami į pokalbį supraskite, kad darote paslaugą jiems ir sumažinate jų darbo krūvį. Taip labiau pasitikėsite savimi.
 • Eidami į pokalbį apsirenkite tinkamai.
 • Jei manote, kad mieliau būtumėte verslininku, supraskite, kad tai ne taip lengva. Dabar Jūs ieškote darbo, o būdamas verslininkas turėtumėte stengtis plėstis ir sukurti darbo vietas.
 • Puiki išeitis dirbti sau. Tačiau tai įmanoma, tik tada, jei turite kokių nors gabumų ir galite kažką pasiūlyti.
 • Ieškodami darbo jūs jau dirbate. Jūs pristatote save, tad jau turite šiek tiek marketingo specialisto pagrindų
 • Įdarbinimo agentūros kartais ir gali būti gera išeitis. Nors kiek teko susidurti, reikalaudavo kokio nors užmokesčio arba siūlydavo ne pačius geriausius variantus, tačiau galbūt jums pasiseks – išbandykite.

Darbo skelbimų svetainių sąrašas – www.skelbimas.lt
 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas