Svarbūs žingsniai prieš pradedant statyti savo naująjį namą

Naujo namo statybos procesas prasideda dar gerokai prieš išliejant būsimo namo pamatus. Statybų procesas bus daug efektyvesnis ir įdomesnis, jei pirmiausia parengsite gerą planą ir rasite patyrusius, sąžiningus ir savo darbą puikiai išmanančius statybininkus. O norėdami išvengti brangiai kainuojančių klaidų statybos proceso metu, pradėkite nuo šiame straipsnyje pateiktų svarbių žingsnių.

Planuokite savo biudžetą

Pradėkite svarstyti biudžetą nuo pat tos akimirkos, kai pradedate galvoti apie savo namo statybą. Biudžeto planavimo etapas iš tikrųjų yra skirtas suderinti savo norus ir įvertinti, ką iš tikrųjų galite sau leisti.

Tikėtina, kad jums reikės paskolos sklypui ir namo statyboms. Dar ne per anksti sužinoti, kokio dydžio paskolą galite gauti, atsižvelgdami į savo pajamas ir kitus turimus finansinius įsipareigojimus. Šiandien dauguma bankų, kredito unijų, kredito bendrovių ir kitų finansų įstaigų gali iš anksto atlikti jūsų mokumo vertinimą, kuris jums padės lengviau orientuotis, kokią didžiausią pinigų sumą galite išleisti. Tuo pat metu šiame ankstyvajame etape reikia išsiaiškinti, kiek kainuos įvairūs naujojo namo elementai, įskaitant patį žemės sklypą, architekto arba dizainerio paslaugas, statybų bendrovės paslaugas, statybines medžiagas, buitinę techniką, interjero detales ir kt.

Tai sudėtingas, daug laiko reikalaujantis procesas, kuris iš tikrųjų turėtų prasidėti likus ne vienam mėnesiui iki statybų pradžios. Todėl pirmiausia kreipkitės į pasirinktus kreditorius, pvz., Saldo, kad išsiaiškintumėte, kokia paskola sklypui ir namo statyboms jums galėtų būti suteikta, o tuomet atidžiai įvertinkite savo asmeninius finansus ir suformuokite biudžetą.

Biudžeto sudarymo patarimai

  • Venkite kreditorių, kurie nori paskolinti daugiau pinigų, nei galite sau leisti. Nėra jokios priežasties statyti namą, kuris kainuoja maksimalią kreditoriaus patvirtintą paskolos sumą. Pokalbis su nepriklausomu finansų patarėju yra puikus būdas nustatyti, kiek iš tikrųjų galėtumėte saugiai išleisti namo statyboms.
  • Numatykite išlaidų viršijimą. Beveik visos statybos galiausiai kainuoja brangiau, nei planuota iš pradžių. Dažnai taip nutinka dėl to, kad pasikeičia statybinių medžiagų kainos arba dėl to, kad projektavimo ir statybos etape prašote pakeitimų. Pasirūpinkite, kad jūsų biudžete būtų numatytas rezervas, kad neišvengiamas išlaidų padidėjimas nepablogintų jūsų finansinės padėties.
  • Gaukite bent tris rangovų pasiūlymus. Dažniausiai didžiąją dalį namo statybos išlaidų sudaro pinigai, kuriuos sumokėsite generaliniam rangovui, kuris vadovaus visiems darbininkams ir subrangovams, dirbantiems jūsų namo statybose. Tarp rangovo, kuris yra įperkamas, ir rangovo, atliekančio kokybišką darbą naudojant geras medžiagas, pasirinkimo yra ganėtinai subtili pusiausvyra. Pradėkite nuo rekomendacijų iš pažįstamų žmonių, kurie buvo patenkinti savo pasirinktais statybų paslaugų teikėjais, o tuomet atidžiai įvertinkite bent tris skirtingus šios rinkos dalyvius. Šis procesas padės jums susidaryti gana gerą vaizdą, kiek kainuos jūsų namo statybos.
  • Palyginkite medžiagų pasirinkimą. Nors generalinis rangovas paprastai parenka didžiąją dalį statybinių medžiagų, prietaisų ir kitų statyboms reikalingų detalių, jums reikėtų dalyvauti šiame procese. Jei jums patinka, pavyzdžiui, granito stalviršiai virtuvės erdvėje, atkreipkite į tai dėmesį iš anksto, kad apie tokius pageidavimus galėtumėte pranešti vidinės apdailos specialistams, kuriuos galiausiai pasirinksite.

Pasirinkite sklypą

Jei dar neįsigijote sklypo naujam namui statyti, pasikalbėkite su nekilnojamojo turto agentūromis, kad sužinotumėte apytiksles žemės sklypų kainas svarstomose vietovėse. Žemės sklypų kainos labai skiriasi priklausomai nuo vietos žemės kainos.

Nesvarbu, ar namą statysite priemiesčio gyvenvietėje, ar sklype, iš kurio atsiveria nuostabus vaizdas į didelį ežerą, pirmiausia reikės išsirinkti žemės sklypą. Jums ir visiems profesionalams, kuriuos pasamdysite, reikės atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip dirvožemio būklė, drenažas, regione taikomos statybos taisyklės ir kt. Išlaidos bus didesnės, jei jūsų namo projektą reikės pritaikyti prie sklypo. Tačiau, jei namą sklype galima pastatyti neatliekant sklypo koregavimo darbų, tai padės sumažinti patiriamas išlaidas.

Išsirinkite namo planą

Tinkamo namo plano paieškos gali užtrukti. Pirmiausia vertėtų pagalvoti, koks namo stilius jums patinka. Pasisemkite idėjų iš daugybės katalogų ir, jei reikia, paprašykite statybų srities specialisto, architekto ar dizainerio padėti jums išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį planą. Namų projektuotojas taip pat gali atlikti nedidelius planų pakeitimus, susijusius su kambarių dydžiu, langų stiliumi ar kitomis detalėmis.

Kita vertus, pagal individualų užsakymą suprojektuotas namas kuriamas specialiai jame gyvensiančiai šeimai ir atsižvelgiant į vietą, kurioje jis stovi. Dažniausiai pagal užsakymą projektuojamiems namams prireikia architekto paslaugų, todėl pasirinkite tinkamus specialistus. Nesvarbu, ar pasirinksite standartinį, ar individualų projektą, išmintinga rinktis planą, kuris tenkins jūsų poreikius daugelį metų. Pavyzdžiui, jauna pora gali norėti suplanuoti namą didesniam šeimos narių skaičiui, o vyresnio amžiaus būsto savininkai gali rinktis mažesnio ploto namą, kurio išplanavimas atitiktų jų pasikeitusius poreikius.

Sudarykite savo komandą

Nustatę biudžetą, pasirinkę žemės sklypą ir turėdami namo projektą, galite pradėti burti savo srities specialistų komandą, kuri pastatys jūsų namą. Tarp tokių specialistų gali būti statybininkai, ekskavatoriaus operatorius, geodezininkas, interjero dizaineris, architektas ir kt. Dažniausiai namų savininkai pradeda nuo statybininkų pasirinkimo.

Žinoma, šiame etape labai svarbu nuspręsti, kiek jūs žadate dalyvauti šiame procese. Nors nemaža dalis vartotojų samdo generalinį rangovą, kuris koordinuoja didžiąją dalį arba visus darbus, tačiau vartotojas, norintis aktyviai dalyvauti procese, taip pat gali pats būti generaliniu rangovu. Tokiu atveju jūs patys samdysite ir prižiūrėsite visus subrangovus – kasėjus, betonuotojus, apdailos specialistus ir kt. Šis sprendimas tikrai nėra tinkamas silpnų nervų žmonėms, tačiau žmogui, kuris nesibaimina iššūkių ir sunkumų, tai gali būti puikus pasirinkimas siekiant sutaupyti daugiau lėšų.

Sutartys ir jų pasirašymas

Būtinai gaukite rašytines ir pasirašytas sutartis su kiekvienu statybų srities specialistu, dalyvaujančiu statant jūsų namą. Naujo namo statybos paslaugų sutartyje išsamiai aprašomas projektas ir pateikiamas visų namo dalių sąrašas. Šiuo atveju labai svarbu iš anksto aptarti ir sutartyje įtvirtinti tai, iš kokių medžiagų bus statomas jūsų namas, kadangi priešingu atveju statybininkai gali savo nuožiūra rinktis pigesnes ir prastesnės kokybės medžiagas. Tačiau taip pat nepamirškite, kad vėliau galėsite pakoreguoti sutartį, jei jūs arba rangovas padarysite kokių nors projekto pakeitimų.

Pabaigai

Laikas, praleistas atliekant parengiamuosius naujo namo statybos etapus, gali būti jaudinantis, tačiau tai taip pat yra laikas įvertinti, ar naujo namo statybos yra tinkamas pasirinkimas. Šis procesas – tai daug sunkaus darbo, kuris įneša gausybę trikdžių į jūsų ir aplinkinių gyvenimą. Gali būti, kad jums mažiau streso sukels jau pastatyto naujo namo pirkimas nei naujo namo statybos. Arba jums gali pasirodyti, kad likti savo turimame dabartiniame būste ir jį renovuoti yra daug geresnė išeitis.

Taigi, labai svarbu išanalizuoti savo tikruosius namo statybos motyvus ir priimti racionalų sprendimą. Ir jei visgi nuspręsite, kad namo statybos bus tinkamiausias pasirinkimas, visi šie aukščiau išvardinti patarimai jums turėtų padėti užtikrinti, kad naujasis namas bus suprojektuotas ir pastatytas būtent taip, kaip to visuomet norėjote.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas