Vairavimo egzaminų pakeitimai saugesniam vairavimui

vairavimo mokykla vilniujeLenk medį, kol jaunas” – su tokia mintimi pastaruoju metu dirbama keičiant vairavimo egzaminų tvarką bei nuostatas. Nors būsimieji vairuotojai dažnai žvelgia į pakeitimus kaip į apsunkinimus, tačiau iš tikro pakeitimais siekiama ugdyti jaunus vairuotojus ir pratinti prie saugaus, ekologiško ir ekonomiško vairavimo. Ypatingas dėmesys pastaruoju metu skirtas a kategorijos egzaminams tobulinti. Tad kokie pastarieji pakeitimai labiausiai orientuoti į vairuotojų saugumą?
Pasunkintos užduotys
Užduotys pasunkintos ne iki tokio lygio, jog niekas neišlaikytų, tačiau iki tokio, jog antrą kartą ant motociklo užsėdęs tikrai neišlaikys egzamino. Anksčiau paprastas ir labiau simbolinis egzaminas, dabar priverčia būsimuosius motociklininkus užsukti į vairavimo mokyklą, kur vyksta teorijos ir praktinio vairavimo kursai. Egzamino užduotys gana realistiškos, pasitaikančios kasdien kelyje. Pavyzdžiui, aplenkti kliūtį važiuojant ne mažesniu nei 50 km/h greičiu. Taip pat tikrinamas žmonių sugebėjimas balansuoti ir išlaikyti pusiausvyrą ant motociklo. Tam itin tinka aštuoniukė ir gyvatėlė – pratimai, kuriuos turima atlikti nesiremiant koja į žemę. Tik tvirtai sėdintis ir manevruoti sugebantis motociklininkas gali išvengti nemalonių bei skaudžių eismo įvykių.
Reikalaujama saugi apranga
Į egzaminą prašoma atvykti tinkamai apsirengus. Anksčiau, kol nebuvo reglamentuota apranga, pasitaikydavo atvejų, kai į egzaminą ateidavo žmonės su šlepetėmis. Lengvai apsirengę. Egzaminas taip pat yra važiavimo patirtis, o čia taip pat gali pasitaikyti kritimas, todėl, norima, jog laikantys egzaminą būtų maksimaliai saugūs. Į egzaminą prašoma ateiti su pečių, alkūnių ir kelių apsauga, nugaros ir krūtinės apsauga, šalmu ir pirštinėmis bei žinoma patvariais batais. Anot vairavimo mokyklos Vilniuje atstovo, tai yra puiki paskata atkreipti dėmesį į savo saugumą. Nors apsaugos ir kainuoja nemažus pinigus, tačiau krentant nuo greitai skriejančio motociklo ant asfalto, atsiperka kiekvienas išleistas centas. Nieko nėra geriau, kaip po stipraus atsistoti, nusibraukti dulkes ir važiuoti toliau. O tai įmanoma tik vilkint motociklininkų apsaugomis.
Tokie pakeitimai tik pradžioje atrodo kelia sumaištį, tačiau geriau įsiklausius į argumentus, suprantama, jog tai tik dėl vairuotojų įgūdžių lavinimo bei saugesnio vairavimo kelyje. Daugiau šia tema:
https://www.youtube.com/watch?v=EX1ZhmdWXds
 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas