Mediniai žaislai vėl populiarumo viršūnėje

mediniai zaislaiSunki vaikystė, mediniai žaislai ir tie patys prikalti prie grindų“ – populiarus šmaikštus posakis apie mūsų tėvų ir senelių vaikystę, kuomet žaislai išties buvo tokie, kokius nagingi dėdės išdroždavo iš medžio, supindavo iš virvių ar vytelių. Švilpukai, supinės, gal kuris ir net medinį traukinuką turėjo. Išties sunki vaikystė, kurios nepalyginsi su dabartinių vaikų pirmaisiais metais, kuomet kaip diena, taip naujas žaislas atsiranda namuose. Tačiau šiuo metu, kai įvairiose gyvenimo srityse yra atsigręžiama į ekologiją, natūralius produktus, tai ir žaislų pramonėje mediena pradeda konkuruoti su įprastais plastikais, silikonais ir kitomis dirbtinėmis medžiagomis.
Mediniai žaislai suaugusiems sukelia nostalgiją, tuo tarpu mažiesiems tai yra itin puikūs lavinamieji žaislai. Natūralios medžiagos leidžia lengviau suvokti aplinką, dydžius ir proporcijas. Pavyzdžiui, plastikinė didelė mašina yra lengva, tuo tarpu tokių pat proporcijų medinis objektas yra išties sunkesnis. Žaidimas su abiem leidžia vaikui įsisamoninti, jog tie patys dydžiai gali būti skirtingo svorio. Vaiko vystymuisi svarbu suvokti medžiagų proporcijas, sunkumą, koks jausmas apima jas liečiant, todėl nereikia bijoti, jog jis įšoks į balą ir ją ištaškys, kad pabandys ranka paliesti muilo burbulą, o į žaislų arsenalą reikėtų įtraukti ir medinius žaislus.
Galvojant apie medinukus, dažniausiai įsivaizduojami besisupantis arkliukas, mediniai traukinukai ar labiau dekoracijas primenantys žaislai(pavyzdžiui, barškučiai). Tačiau medis plačiai naudojamas žaislų pramonėje. Pavyzdžiui, šiuo metu itin populiarūs balansiniai dviratukai vaikams taip pat gali būti pagaminti iš medžio. Jie atrodo moderniai, gražiai, yra lengvai prižiūrimi ir vaikams itin patinka. Nors „medinis dviratis“ sukelia lėto, grubaus, keturkampiais ratais dviračio vaizdą, tačiau ant balansinio dviračio su mediniu korpusu užsėdusio keturmečio jūs tikrai nepavytumėte.
Mediena plačiai naudojama kurti vystymuisi naudingus žaislus – kaladėles, dėliones, galvosūkius, surenkamus transformerius, barškučius. Tai žaislai, kuriuos vaikai kasdien liečia, laiko, mėto, kiša į burnytę. Mediena nėra toksiška medžiaga, kokybiškai pagaminti žaislai nesulūžta mėtant, o atitarnavusį žaislą išmetus lauk jis suyra ir neteršia aplinkos, kaip plastiko žaislai. Tad visapusiškai mediniai žaislai pripažįstami kaip puikus pasirinkimas vaikučiams.
 
 


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas