Žvejybos ežeruose technikos ir patarimai pradedantiesiems

Nesvarbu esate naujokas ar tai darote jau seniai, yra keletas su zvejyba susijusių veiklos rūšių, kurios gali teikti pasitenkinimą, atpalaiduoti, būti konkurencingos, ar sugniuždyti. Žinant keletą žvejybos technikų, būsite pasirengę „užvaldyti“ ežerus.

Žvejyba pradedantiesiems

zvejyba

Kur pradėti?

Puiki vieta pradėti žvejoti – netoli Jūsų esantis ežeras. Daugybė žmonių nustemba sužinoję, kiek daug vietų žvejybai yra netoli jų. Pasidomėkite internete, žvejybos žemėlapiuose. Šiam reikalui galite pasitelkti žvejybos prekių parduotuvės darbuotojus. Jie puikiai žinos, kur yra geriausios vietos žvejoti.

Ko Jūs ieškote?

Ar ieškote vietos žvejoti tam tikros rūšies žuvis ar tiesiog norite išvažiuoti su šeima, atsipalaiduoti ir pažiūrėti kas kimba. Tai, ko Jūs norite, nulems keli dalykai: ežeras, kur turėtumėte žvejoti, kokius žvejybos įrankius turite pasiimti, ar reikalingos licenzijos. Čia rasite trumpą apibūdinimą apie keletą tam tikrų žuvų rūšių ir ko turėtumėte tikėtis, norint jas pagauti.

Žuvų rūšys

Ešerys. Šias žuvis pagauti galima tiek nuo kranto, tiek iš valties. Nors ešerių žvejyba reikalauja didesnio skaičiaus užmetimo ir kantrybės, tačiau jie verti to. Jūs iškart žinosite, kad pagavote ešerį, nes šios žuvys agresyviai kerta masalą.

Šamas. Šamų žvejyba yra gera nuo kranto. Jeigu mėgstate žvejoti naktį, šios žuvys tam yra puikus pasirinkimas.

Karpis. Kitose šalyse karpiai nėra labai mėgstamos žuvys, tačiau Lietuvoje jų pasitaiko nemažai. Juos nesunku pagauti, o kova būna gan smagi.

Lydeka. Pagauti šias žuvis užtrunka šiek tiek laiko, kantrybės, pasiruošimo, bet kova yra verta jų. Dažniausiai jos yra giliuose vandenyse, todėl norint jas pagauti, reikės valties. Taip pat, pasiruoškite jų aštriems dantims.

Smagi diena su šeima

Paprasta plūdė ir sliekas yra geras pasirinkimas ešeriams, karpiams, mėnulžuvėms ir…moliūgų sėkloms. Turite rasti vietą, kurioje puikiai matysis plūdė, o vėjas nenuneš jos į krūmus. Jeigu ieškote ramaus poilsio su šeima, ar norite pamokyti vaikus žvejoti, šių žuvų žvejyba nuo kranto yra puikus pasirinkimas pradžiai.

Taip žvejoti nereikės daug įrangos, ir nebus sunku išmokyti. Susiraskite vietą, kurioje galėsite patogiai susidėti visus savo daiktus. Tai galėtų būti tiltas ar prieplauka, kur galėsite pasidėti keletą kėdžių ar panardinti kojas į vandenį. Taip pat gerai būtų, jeigu šalia yra tualetas.

Kiti dalykai apgalvojimui

Ketinate žvejoti nuo kranto ar iš valties? Štai keli dalykai, kuriuos turite apgalvoti:

Ežero krantas. Ar krantas yra pakankamai švarus, kad būtų geras priėjimas prie vandens? Ar toje vietoje yra ir maudynių vieta? Ar ežeras yra pakankamai platus ir patogus gerai žvejybai?

Žvejyba iš valties. Ar šis ežeras turi gerą vietą valčiai nuleisti? Ar turėsite nuomotis valtį? Jeigu turite savo, ar jos dydis tiks šiam ežerui?

Žvejyba nuo kranto

Žvejyba ežeruose nuo kranto gali pasiūlyti žvejams daugybę pasirinkimo galimybių su nedideliu pasiruošimo laiku. Tam užtenka vos kelių minučių pasiruošti, ir Jums nereikia ieškoti ežero, kuris turėtų priėjimą valtims.

Kai rasite tinkamą krantą, įsitikinkite, kad vanduo jame juda, ar turi įtekėjimą iš natūralaus šaltinio ar upelio. Jeigu vanduo nedideliame ežere ar baloje nejuda, didelė galimybė, kad jame nedaug deguonies, tad ir žuvys turės mažiau noro kibti.

Įsigykite nedidelę žvejybos reikmenų dėžutę su būtiniausiais dalykais, kaip kabliukai, sinkeris, plūdės, masalas ir pan. Daugiau įrangos pasiimkite pagal savo paties poreikius.

Patartina susitvarkyti meškerę, kol dar esate namuose. Taip bus daug lengviau, nei kovoti su vėju ar kitais trukdžiais.

Ieškokite vietų netoli krūmų priedangos, žolių, ar lelijų. Kai eisite link tos vietos, užmeskite valą, niekada negalite žinoti, kur ir ką galite pagauti.

Nepaisant to, nepamirškite mėgautis žvejyba ir atsipalaiduoti. Žuvys galbūt nekibs akimirksniu, gali tekti išbandyti keletą skirtingų taškų, tačiau išmoksite ir pradėsite perprasti šias vandens gyventojas.

Žvejyba iš valties

Jeigu žvejojate iš valties, tai yra keli pasirinkimai, kaip tai galite daryti. Apsistokite vienoje vietoje, nuleiskite inkarą ir pasiruoškite žvejybai. Jeigu tai karšta diena, paieškokite vietos su gilesne žolių uždanga ir mažesniu gyliu. Ešeriai mėgsta vėsesnius vandenis bei maitinasi šiose vietose. Jeigu tai neršimo sezonas, galite pabandyti rasti neršimo vietą, dažniausiai, arčiau kranto.

Vieniems žvejyba yra geras laiko praleidimas, atsipalaidavimas su šeimas, kitiems gyvenimo būdas, hobis. Kad ir kas tai būtų Jums, tai gali teikti daug pasitenkinimo ir atsipalaidavimo. Nereikia turėti daugybės reikmenų, kad galėtumėte pradėti. Žvejyba nėra sudėtinga, tik reikia ją pamėgti ir mylėti.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas