Aerobika

aerobika Aerobika – intensyvi mankšta, kuri atliekama šokių pagrindu. Ši sporto šaka atsirado maždaug septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Šios mankštos metu yra atliekami fiziniai pratimai, kurie padeda atsipalaiduoti, o taip pat padeda pakelti nuotaiką. Ne vieni tyrimai įrodė, kad aerobikos pratimai padeda stiprinti sveikatą. Dažniausiai bandome padailinti kūno linijas prieš vasarą, tačiau to nespėjus bandome taisyti susidarusią situaciją vasaros laikotarpiu. Ir negalima paneigti, kad daugelis nori, kuo greičiau pamatyti rezultatus, tačiau nevisada pavyksta tai, ko mes norime.

Aerobika į skirstoma į tam tikras rūšis, kurios skiriasi intensyvumu, pratimais, kombinacijomis bei vedimo metodika. Tačiau visas šias rūšis vienija tai, jog pratimai atliekami grojant muzikai. Aerobikos rūšių iš viso yra apie trylika. Ir kiekviena rūšis turi tam tikrus aerobikos pratimai.

Aerobikos treniruotės yra skirstomos į tris pogrupius: jogos, ištvermės ir lankstumo. Jogos treniruotės – puiki priemonė, kuri padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų. Jaunesnio amžiaus žmonėms yra daug lengviau pradėti jogą, tačiau sunkiau atliekamas pozas rekomenduojama pradėti mokytis tik nuo 20 metų. Vaikai iki 8 metų negali atlikti jokių sudėtingesnių pratimų, nes jų kaulai dar nėra pilnai susiformavę. Paaugliams atliekant jogos pratimus nepatariama stovėti ant galvos, nes tai gali pakenkti skydliaukės vystymuisi. Na, o ištvermės ir lankstumo pratimų pavadinimai patys kalba už save, todėl neverta aiškinti kam jie yra skirti ir koks pagrindinis šių pratimų tikslas. Aerobikos treniruotės yra skirtos visų amžių žmonėms, tačiau jaunesnio ir vyresnio amžiaus žmonėms nereikėtų persistengti, nes jų kaulai yra trapus ir lengvai pažeidžiami. Vienintelis skirtumas, kad jaunesnio amžiaus žmonėms jie greitai gyja, o vyresnio gana lėtai.

Aerobika galima atlikti sporto klube arba tiesiog namuose. Aerobika namuose patariama atlikti tik tuomet, kai jau yra bent minimalus šios sporto šakos pradžiamokslis. Aerobika namuose video  yra gana nemažai ir tai leidžia susipažinti su šia sporto šaka iš gana arti.

Aerobika galima ir vandenyje. Vandens aerobika padeda lengvai numesti nereikalingus kilogramus, o taip pat padeda sustiprinti kūną ir pagerinti fizinę ir psichologinę sveikatą. Šis metodas yra patariamas tiems žmonėms, kurie yra po tam tikrų traumų, nes tai padeda stimuliuoti kraujagysles ir visą širdies sistemą, smegenų veiklą ir padeda gerinti koordinaciją.

 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas