Ar veterinarijos klinika gali išspręsti kačių ašarojimo problemas?

veterinarijos klinikaDauguma kačių ligų yra tiesiogiai susijusios su akimis. Jei augintinio akys yra paraudusios, ašaroja ar pūliuoja, nieko nelaukite ir kreipkitės pagalbos – veterinarijos klinika atliks visus būtinus tyrimus, diagnozuos ligą ir pasiūlys efektyviausias gydymo priemones.

Natūralus ašarojimas

Kačių akys ašaroja dėl įvairiausių priežasčių, pvz., akių kampučiuose gali susikaupti ašarų po miego ir tai yra visiškai normalus reiškinys. Be to, negalima pamiršti, kad ašarojimo problemos yra tiesiogiai susijusios su katės veisle, pvz., jei auginate persų katę, privalote skirti daugiau laiko akių valymui (naudokite tik specialistų rekomenduojamas priemones). Tiesa, veterinarijos klinika itin dažnai susiduria su padidėjusiu sfinksų ir Sibiro kačių ašarojimu, kadangi minėtųjų veislių kačių akių vokai vystosi, sudarydami palankią terpę lėtinio konjunktyvito atsiradimui (ašarojimas yra pirmasis konjunktyvito simptomas).

Fiziniai pažeidimai

Kačių akys gali ašaroti ir dėl fizinių pažeidimų, t. y. akys sužeidžiamos dėl neatsargaus elgesio ar konfliktų su kitomis katėmis. Deja, net ir menkas sužeidimas gali tapti rimtos ligos priežastimi, todėl atidžiai stebėkite augintinio būseną. Jei katė nenustoja trinti akies letena, pradeda vengti šviesos, o iš akies ima tekėti išskyros, nieko nelaukite ir ieškokite veterinaro.

Alergija

Akys gali ašaroti dėl alergijos, kurią sukelia įvairiausi alergenai, pvz., žiedadulkės, dulkės, mūsų gaminamas maistas ar naudojamos cheminės priemonės. Jei katė kenčia dėl alergijos, jos akys ne tik ašaroja, bet ir parausta (gali ir patinti), be to, augintinis ima čiaudėti. Jei sugebate savarankiškai nustatyti alergijos priežastį ir ją pašalinti – puiku, tačiau jei alerginiai simptomai nesiliauja, jums bus reikalinga specialisto konsultacija – profesionali veterinarijos klinika atliks būtinus tyrimus alergenams nustatyti, sudarys augintinio gydymo planą ir rekomenduos profilaktinės priežiūros priemones.

Infekcijos

Kačių akys gali ašaroti dėl bakterijų ar viruso sukeltos infekcijos, lemiančios akies uždegimą. Šiuo atveju dažniausiai daroma klaida – augintinio gydymas nuo konjunktyvito, nepagalvojant, kad akių ašarojimas tėra šalutinis ligos požymis, t. y. gydyti reikia ne tik akių uždegimą, bet ir pačią infekciją. Jei jūsų katei iš nosies bėga išskyros, gyvūnas kosėja, čiaudi ir turi temperatūros, greičiausiai jūsų augintinį kankina kvėpavimo takų infekcija. Neatidėliokite šios problemos ir kreipkitės pas specialistą, kadangi negydoma liga gali tapti augintinio apakimo arba mirties priežastimi.

Akių valymas

Jei katės akys ašaroja dėl genetinių priežasčių arba veikiamos nesudėtingos ligos, skirkite laiko augintinio akių valymui. Suteptas vietas valykite vandeniu. Specialiu audiniu braukite nuo vidinio link išorinio akies kampo, nenaudokite tos pačios medžiagos abiems akims.Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas