Didžiausios pradedančių žaliavalgių klaidos

lėtaeigė sulčiaspaudėApie žaliavalgius šiandien galbūt nėra nė žodžio girdėję nebent atsiskyrę kaimų senoliai – visas internetas ir televizija pastaruosius porą metų tik apie tai ir ūžė – kas ta žaliavalgystė, kodėl ji naudinga, kodėl verta šį mitybos būdą išbandyti, kuo jis padeda mūsų organizmui ir taip toliau.

Tačiau ten, kur šviesa, visada rasime ir šešėlį – ar tikrai žaliavalgystė neturi jokių minusų? Patyręs ir žinantis, ką daro, žaliavalgis atsakytų – taip. Tačiau šiam gyvenimo būdui palaikyti reikia turėti šiek tiek žinių apie pagrindinius mitybos principus ir apskritai sveiką gyvenseną. Didžiausia nesėkmė ištinka tuos, kurie stačia galva puola į žaliavalgystę dėl mados, prieš tai nuodugniau nepasidomėję šia gyvensena. Štai pagrindinės jų klaidos:

  • Mityba nederinama su fiziniu aktyvumu. Dažnai žaliavalgiais aklai tampa apkūnesni žmonės, tikėdamiesi efektyviai ir greitai numesti visą nereikalingą svorį. Tačiau padaroma didelė klaida, jei šios mitybos nepalaiko sportinis režimas. Taip, žalio maisto dėka ženkliai pagerėja medžiagų apykaita žmogaus organizme, tačiau jokiu mitybos režimu nepasieksi to, ką gali padaryti reguliarios treniruotės.
  • Nesaikingas prieskonių vartojimas. Jeigu žaliavalgiu tampama dėl mados – reikia ruoštis kančiai. Silpnos valios žaliavalgiams prieskoniai atitinka narkotikus – bent porą kartų paskaninus savo maistą įvairiais prieskoniais, jų norisi dėl ir kitą kartą, tik dar daugiau. Jeigu į žaliavalgystę ateinama nuoširdžiai ir iš idėjos – tai ir maistu bus mėgaujamasi tokiu, koks jis yra – be papildomų priedų.
  • Persivalgymas. Tai ne melas – žaliavalgiai irgi persivalgo! Įsivaizduokite galybę džiovintų datulių, bananų traškučių ir kitų natūralių saldumynų ar riebių salotų su avokadais. Kalorijos lieka kalorijomis, tad jeigu žaliavalgiui rūpi subalansuota mityba, jis nepiktnaudžiaus vien riebiausiais produktais.
  • Badavimas. Žaliavalgystės pradžioje kiekvieno laukia sunkus pereinamasis periodas, kai organizmas patiria stresą ir detoksikuojasi. Tačiau tai nereiškia, kad ir po šio laikotarpio žmogus privalo kankintis ties organizmo išsekimo slenksčiu ir kiekvienam dienos patiekalui spaustis daržovių ar želmenų sultis. Taip, įvairios sultys yra labai svarbi žaliavalgio mitybos dalis, tačiau saikas – didžiausia dorybė.

 
 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas