Platus čiužinių pasirinkimas: kaip nesuklysti?

ciuziniu pasirinkimasČiužinys yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių miego kokybę. Dabar yra didelis ciuziniu pasirinkimas, todėl norint įsigyti tinkamą čiužinį reikia apgalvoti daug niuansų. Skirtingos medžiagos, įvairios technologijos, ergonominiai sprendimai paprastam vartotojui tampa klaidžiu tamsiu mišku. Kaip nesuklysti ir išsirinkti geriausią miegą užtikrinantį čiužinį?

Ką pataria specialistai?

Čiužinys turi būti kokybiškas, neišgulėtas, atitinkantis žmogaus svorį, turi prisitaikyti prie kūno padėties, nespausti kūno. Vienpusiškų patarimų, kokios rūšies čiužiniai geriausi, nėra. Reikia žiūrėti skirtingų čiužinių savybes ir tikrinti, kurie labiausiai atitinka asmeninius žmogaus poreikius. Pavyzdžiui, miego metu daug prakaituojantiems žmonėms rekomenduojami spyruokliniai, kombinuoti su poliuretanu, nes juose yra gera oro ventiliacija, sukuriamas vėsumo pojūtis. Viskoelastiniai čiužiniai siūlomi tiems, kas mėgsta šilumą ir minkštumą. Čiužinių gamyboje naudojamos medžiagos, pluoštai ypač aktualūs alergiškiems žmonėms. Taigi, kiekvienu atveju reikia gerai apibrėžti, kas reikalinga Jums asmeniškai, o tuomet domėtis gamintojų pateikiama informacija ir ieškoti, kurie gaminiai turi tas savybes, kurių Jums reikia.

Ko klausti gamintojų ir pardavėjų?

Rinkdamiesi čiužinį, klausinėkite ne tik apie Jums aktualias čiužinių savybes. Būtinai pasidomėkite, kokią čiužinio priežiūrą rekomenduoja gamintojas. Ar čiužinys yra lengvai valomas, ar „kvėpuoja“, t.y. ar išgarina drėgmę, ar galima užvalkalą skalbti ar pakeisti? Pagalvokite, tai daiktas, kurį Jūs nuolat naudosite, todėl norėtųsi, kad jis būtų lengvai prižiūrimas. Pavyzdžiui, higienistai siūlo čiužinį nauju pakeisti kas 5-7 metus, ar bent ne vėliau nei po 10 metų naudojimo. Čiužinyje kaupiasi prakaitas, bakterijos, kūno odos dalelės. Jeigu čiužinys senas, tikėtina, jog jame yra dulkių erkučių. Tai odos ligų, alerginių reakcijų priežastys. Taigi, čiužinys turi būti ne tik patogus, bet ir lengvai prižiūrimas, nes kiekvienas norime miegoti švariai.

Ar reikia išbandyti?

Atsakymas vienareikšmis – būtinai! Ne veltui daug pardavėjų siūlo specialias čiužinio grąžinimo sąlygas tam tikru laikotarpiu. Bet kad nereiktų vargti ir jau nusipirkto čiužinio grąžinti, bent jau parduotuvėje jį palieskite, atsisėskite, atsigulkite ant jo. Tai padaryti leis čiužinių prekybos vietoje. Kone kiekvienas baldų salonas Vilniuje ir kituose miestuose savo pasiūloje turi čiužinių prekybą, jeigu parduoda miegamojo baldus. Todėl neapsiribokite čiužinio pasirinkimu internete, skirkite laiko ir nuvykite į prekybos vietą apžiūrėti pasirinkto čiužinio. Tuo pačiu turėsite progą gyvai pasikonsultuoti su specialistais, užduoti klausimus, pasitikslinti čiužinių specifines savybes.

 

Akmens vata šiltinimui – visada geras pasirinkimas

www.akmensvata.euŠiltinti namus įvairiausiomis medžiagomis dabar gali kiekvienas. Užtenka pasižiūrėti į internete pateikiamas pamokas ir tampa aišku kokiais metodais atlikti visus darbus. Kaip bebūtų gaila, ne visur skelbiama kokias šiltinimui skirtas medžiagas rinktis. Vieni įvardija vienus pliusus, kiti tam tikrų medžiagų trūkumų įžvelgia žymiai daugiau. Kaip bebūtų, pastebima, kad šiltinimas akmens vata vis dar yra išlikęs vienu dažniausių pasirinkimų. Akmens vata pasirenkama dėl mažos kainos, o taip pat ir dėl to, kad jos šilumos sulaikymo koeficientas yra itin geras. Tad, jeigu jau kurį laiką sukate galvą kokias namų šiltinimui skirtas medžiagas rinktis, tai nedvejokite – akmens vata tikrai nebus blogas pasirinkimas.

Įsigijimo klausimus visada reikėtų spręsti elektroninėje erdvėje. Dabar dažnas gyventojas vis dar lankosi įprastose statybinių medžiagų parduotuvėse. Tai yra gana opi problema, nes tai neleidžia išvengti didelio išlaidavimo. Kai kuriose specialiose el. parduotuvėse akmens vatos kaina yra gerokai mažesnė. Taip pat ir pristatymo mokesčiai yra gana menki. Pabrėžtina, kad jeigu gyvenate visai netoli tos vietos, kur įsikūrusi statybinių medžiagų el. parduotuvė, tuomet gali būti, kad už pristatymą nereikės mokėti nieko. Nemokamas pristatymas siūloma ir kitais atvejais – nebūtinai turite gyventi šalia pardavėjo.

Nemokamai akmens vatą bei kitas šiltinimui skirtas priemones pardavėjai pristato tuomet, jeigu užsakymas yra gana didelės vertės. Aiškiau kalbant, jeigu jūs užsisakysite vieną akmens vatos paketą, tuomet logiška, kad nebus galimybės gauti nemokamo pristatymo. Tačiau, jeigu užsakyme bus kelios dešimtys tokių paketų, tuomet galite tikėtis, kad viskas bus pristatyta netgi į kitą Lietuvos galą. Viskas priklauso nuo pardavėjų.

Renkantis akmens vatos įsigijimą internetu, svarbu pabrėžti, kad ne visi pardavėjai siūlo pigias medžiagas. Taipogi turite suvokti, kad akmens vatos rūšių yra netgi kelios. Tad, prieš perkant ją, pasidomėkite kuri akmens vatos rūšis būtų tinkamiausia būtent jums. Pateikus užsakymą, jums liks tik laukti ir tiek. Bet, turėkite galvoje, kad užsakymą turite pateikti atidžiai perskaitę įsigijimo sąlygas. Mat, kai kurie pardavėjai tokias medžiagas pristato ne per kelias dienas, o net ir per savaites.

Paskelbė: http://www.akmensvata.eu

 

Automatiniai vartai: privalumai ir trūkumai

Norit pasirūpinti savo privatumu ir saugumu, pirmiausia, atsikrausčius į nuosavus namus sklype, reikėtų pasirūpinti tinkamu tvoros pasirinkimu. Nepriklausomai nuo to, kokią tvorą pasirinksite, reikėtų imti galvoti ir apie tai, kokie vartai galėtų patenkinti Jūsų lūkesčius ir suteikti Jums papildomo saugumo jausmo savo namuose. Lietuvoje populiarėjantys automatiniai vartai vis dažniau tampa atsakymu į šį klausimą. Visgi, jeigu svarstote apie šį pasirinkimą, verta būtų pasidomėti, kokie yra tokių vartų privalumai ir ar yra bent kiek trūkumų.

vartai

Automatiniai vartai – patogesniam gyvenimui

Taip, taip jau yra, kad vienas pagrindinių automatinių vartų privalumų yra tiesiog daug patogesnis valdymas. Automatiniai vartai buvo sukurti būtent tam, kad Jums daugiau nebereikėtų išlipti iš automobilio norint patekti į savo teritoriją. Automatiniai vartai atsiveria patys ir taip suteikia dar daugiau komforto Jūsų kasdienybėje. Be to, automatiniai vartai gali padėti sutaupyti Jums laiko tuomet, kai jo labiausiai reikia. Ar kada buvote patekę į tokią situaciją, kai jau užrakinus vartus keliaujate automobiliu į darbą ir staiga suprantate, kad svarbų daiktą palikote namuose? Tuomet reikia grįžti, paskubomis rakinti vartus, o čia kaip tyčia užstringa vartų spyna. Su automatiniais vartais apie tokias nepatogias situacijas galite pamiršti. Dar geriau – šiuolaikiškus ir modernius automatinius vartus galite valdyti per atstumą, tad taip sutaupote dar daugiau savo brangaus laiko. Kam gaišti jį kasdieniams ne itin maloniems darbams.

Stilius ir kaina

Kažkodėl daugelis žmonių mano, jog automatinių vartų kaina yra itin didelė, todėl dalis pirkėjų, besirinkdami vartus, apie tokį gaminį iš viso negalvoja. Tačiau vartų gamintojai, tokie kaip Moderno.lt tikina, jog vadovautis mitais nederėtų. Iš tiesų automatiniai vartais kainuoja daug pigiau nei daugelis įsivaizduoja.

Be to, tai patikima apsauga Jums ir Jūsų šeimai, Tokie vartai ne tik ilgai tarnauja, yra atsparūs įvairiems aplinkos veiksniams, tačiau juos taip pat labai sunku sugadinti, išlaužti ar atidaryti neturinti tam teisės. Tai reiškia, jog už patrauklią kainą įsigyjate ne tik stilingą sklypo detalę, tačiau ir ramesnį laiką sau ir savo šeimai.

Rizika yra

Ties,a nors automatiniai vartai šiuo metu yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje, visgi, ir tai nėra išsigelbėjimas nuo visų negandų. Vienas pagrindinių šio gaminio minusų – gedimas. Žinoma, jog kiekviena technika genda ir vartų sugedimo atveju tektų kreiptis į tai išmanančiu specialistus. Todėl visuomet patariam pasirūpinti nedideliais varteliais, kurie nebūtų susiję su vartų sistema tam, kad į sklypą galėtumėte patekti net ir sugedus vartams.

 

Gipso plokštės: mitai, kuriais nereikia tikėti

gipso kartonasGipso kartonai – viena palankiausių statybinių medžiagų, kuri plačiai naudojama atliekant vidaus apdailos darbus. Nors statybininkai labai džiaugiasi jos nauda, gyventojai atsinaujinusiu interjeru, tačiau vis dar galima išgirsti skeptikų komentarų, kad gipso plokštės yra prastas pasirinkimas ir kad ilgainiui jos gali sugadinti namų sienas. Dažniausiai mitai yra susiję su pelėsiu, kurį atseit traukia gipsas.

Žinoma, visuose mituose yra krislelis tiesos, kadangi tai mitai iš kažkur atsiranda. Šiuo atveju tiesa dažniausiai slypi klaidose, kurias padaro žmonės nemokėdami tinkamai sumontuoti plokščių. Netinkamas montavimas sąlygoja pasitaikančias klaidas bei kitus gedimus. Siūlome nepamiršti, kad kartais darbus geriausia palikti specialistams, kadangi kad ir koks nagingas esate – ne visada pavyks sėkmingai pačiam susitvarkyti su darbais.

Pelėsis ir drėgmė

Iki šiol labai dažnai sklando mitai, kad gipso plokštės nėra atsparios drėgmei, tačiau tai tik mitas, kuriuo nereikėtų tikėti. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kurioje vietoje planuojamos plokštės bus dedamos. Pavyzdžiui, vonioje jos nėra tikrai labai geras pasirinkimas, kadangi toje patalpoje tvyro didelė drėgmė ir tai nebus naudinga plokštėms. Tačiau šiuo atveju kalbame apie nuolatinę drėgmę, kuri tuo pačiu būtų kenksminga ir mediniams paviršiams. Visgi, jeigu plokštės naudojamos kitiems kambariams ir montuojamos namo viduje – jos labai puikiai tarnaus. Taip pat visai naudinga prieš dedant gipso plokštes papildomai apšildyti sienas. Tai bus ne tik naudinga todėl, kad patalpoje bus kur kas šilčiau, tačiau tam tikra prasme tai bus ir papildoma plokščių apsauga.

Gipso plokštės yra labai atsparios

Dažnai galvojama, kad gipso plokštės nėra labai atsparios neigiamiems aplinkos veiksniams, tad neverta į jas investuoti, kadangi vis tiek teks greitai keisti. Tačiau tai nėra tiesa ir gipso plokštės yra vienas tvirčiausių pasirinkimų.

Įvertinus gipso plokštes galima išskirti šiuos privalumus:

  • Jos yra labai tvirtos.
  • Gali būti skirtos sienų lyginimui arba net naujų sienų kūrimui.
  • Plokštės taip pat atsparios ugniai.
  • Plokštės gali būti atsparios ir vandeniui.
  • Siūlomos 3D plokštės norintiems išskirtinio interjero.
  • Jas labai lengva montuoti.
  • Plokštės lengvai pjaunamos, jų forma lengvai keičiama.

Šie pliusai dažniausiai nulemia, kad gipso plokštės yra pasirenkamos. Ir taip teigia ne tik pardavėjai ar statybininkai, tačiau ir paprasčiausi žmonės, kurie pasirinko plokštes savo namams.

Gipso plokštės yra labai brangios

Gipso plokštės nėra brangios ir kuo daugiau perkate – tuo pigiau pavyks išsisukti. Juolab, labai patogu tai, kad šiuo metu su produkcija galima susipažinti internete. Naudojantis internetu labai patogu palyginti produkciją ir įvertinus pasiūlymus pasirinkti tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka. Akcijos ir nuolaidos taip pat leidžia atrasti pigesnę, tačiau kokybiškesnę produkciją. Taigi, gipso plokštės yra gana pigios ir jos gali visada būti dar pigesnės.

Pirkdami internetu negausite tokios geros produkcijos

Gipso plokštės dažniausiai perkamos internetu, kadangi kaip jau minėjome, tai paprastas ir patogus būdas atrasti tai, ko ieškote. Žinoma, siūlome nepamiršti ir to, kad galit pirkti ne tik lietuviškose, tačiau ir užsienietiškose prekybos vietose. Taip padidėja tikimybė atrasti tai ko Jums reikia.

Netikėkite mitais, kurie sklando internete. Paprasčiausias būdas įsitikinti, kad produkcija patenkins Jūsų poreikius – pasitarti su specialistais, kurie atsakys į visus Jums iškilusius klausimus ir patars, kurios plokštės Jums tinka labiausiai.

Prekės šunims ir katėms palankia kaina

prekes sunimsDažnas šiuolaikinis žmogus negalėtų pasigirti turintis pakankamai daug laisvo laiko, tad nieko nuostabaus, kad ir tada, kai norima nupirkti produkcijos savo augintiniui, gana dažnai yra pasirenkamos internetinės parduotuvės.  Prekės šunims ir katėms taip pat neretai perkamos internetu, nes tai leidžia sutaupyti laiko, o prekes galima rinktis iš tikrai labai gausaus asortimento.

Parduotuvė „Žvėrinčius“ siūlo pirkti pigiau

Parduotuvė „Žvėrinčius“ yra įsikūrusi Vilniuje, Pylimo g. 41, bet taip pat prekiauja ir internetu. Čia įsigyti prekių galima su nuolaidos kodu „Frances_draugai“ (jums bus suteikta dešimties procentų nuolaida), o perkantiems produkcijos už 10 eurų ir daugiau prekės bus pristatytos nemokamai. Palanku ir tai, kad taip pat galima pasirinkti prekių atsiėmimą fizinėje parduotuvėje – tokiu atveju prekes galėsite atsiimti iš karto, kai tik užsakymas bus paruoštas. Šioje parduotuvėje yra galimi keli atsiskaitymo būdai – jei prekės šunims ir katėms bus siunčiamos per kurjerį, atsiskaityti galėsite bankiniu pavedimu arba grynaisiais pinigais, kai prekės bus pristatytos, o tuomet, jei prekes atsiimsite fizinėje parduotuvėje, sumokėti už prekes galėsite grynaisiais pinigais arba kortele.

Žinomų gamintojų prekės šunims ir katėms

„Žvėrinčius“ parduotuvėje siūlomos įvairios žinomų prekinių ženklų prekės katėms ir šunims: Orijen sausas maistas katėms ir šunims, Royal Canin produkcija Julius K9 petnešos ir antkakliai, patvarūs Kong žaislai, Brit Care sausas pašaras, konservai ir skanėstai, ir t.t. Kiekvieną mėnesį šioje parduotuvėje vyksta akcijos, todėl tai yra tikrai puiki galimybė žinomų gamintojų prekių įsigyti pigiau. Prekių asortimentas yra nuolat pildomas, tad tuomet, jei norite įsigyti tam tikrų prekių, kurių šiuo metu gyvūnų prekių parduotuvė neturi, galite pasidomėti galimybe užsakyti dominančias prekes.

Parduotuvėje laukiami ir jūsų augintiniai

Tuo atveju, jei nuspręsite apsipirkti fizinėje „Žvėrinčiaus“ parduotuvėje, į prekybos vietą galite atvykti kartu su augintiniu. Tai – puiki galimybė pamatuoti petnešas bei antkaklius, ir taip pat tai puiki proga pasitarti su augintiniu, ką jis norėtų įsigyti. Gyvūnų prekių parduotuvė „Žvėrinčius“ darbo dienomis dirba nuo 10 iki 18:30 h, šeštadieniais – nuo 10 iki 14 h.

 

Maža kamino kaina? Ar verta sunerimti?

4 metrų aukščio keramikinis kaminas kainuoja tik 255 eurų? Tikriausiai tai kiniškas šlamštas…

kamino kainaTaip pamąstytų bet kuris namų šeimininkas, pamatęs 255 eurų kainą. Už tokią sumą neišeina net padorus boileris katilinei, o čia visas kaminas! Žiūrėkime toliau. Kaminas pagamintas Vokietijoje. Ne Kinijoje ar Indijoje, o Vokietijoje. Net ne Lenkijoje. Kaip čia taip gali būti? Kodėl tokia maža kamino kaina?

Visų pirma reiktų atkreipti dėmesį, kad 4 metrų aukščio keramikinis kaminas yra tinkamas tik vieno aukšto namui su lygiu arba labai nenuožulniu šlaitiniu stogu. Ir tai, jei katininė statoma prie sienos arba kokiame vienaaukščiame priestate. Jei kaminas statomas namo viduryje, jo aukštis greičiausiai bus 5-6 metrai, tad kaina tik didės. 2 aukštų namui reikės jau 7-9 metrų aukščio kamino, tad kaina dar padidės.

255 eurus kainuoja kaminas be ventiliacinės angos. Tai reiškia, kad ventiliacinė sistema name turės būti įrengta kitur. Paprastai kaminų statytojai rekomenduoja rinktis kaminą bent su viena ventiliacine anga blokeliuose, kad prie jos galima būtų prijungti ne tik katilinės ventiliaciją, bet ir vonios, virtuvės, garažo ventiliacines sistemas. Sienoje pūpsančios ventiliacinės angos nėra efektyvus sprendimas, juo labiau, kad ir grožio neduoda. Kaminas su viena ventiliacine anga kainuoja mažiausiai 275 eurus (4 m. aukščio).

Skaičiuodami kainas atsižvelgiame ir į tai, kad dūmtraukio skersmuo yra 160 mm. Tokie dūmtraukiai yra tinkami nedideliems pastatams. Didesniam pastatui, papildomai turinčiam ne tik katilinę, bet ir židinį, tokio skersmens dūmtraukio gali ir nepakakti, tad rekomenduojamas dūmtraukio skersmuo yra 180 ar net 200 mm. O tai irgi didina kainą.

Jei skaičiuotume kaminą normaliam 2 aukštų namui (arba vieno aukšto, tik su katiline rūsyje arba požeminiame garaže), reiktų rinktis 9 metrų kaminą su vienguba ventiliacine anga ir 180 mm skersmens dūmtraukiu. Toks kainuoja 520 eurų. Tai normali kaina? O montavimo darbų nepamiršote?

Kvalifikuoti meistrai, statantys kaminus, tikrai paims mažiausiai 300 eurų už darbą ir papildomas medžiagas, todėl kamino kaina gali šoktelėti iki 800-1000 eurų, priklausomai nuo projekto sudėtingumo. Neapsigaukite dėl kainų ir visada pasidomėkite, kiek kainuoja visas „paketas“. Čia gali būti panašiai kaip su maistu už 1 eurą, kur visi garnyrai apmokestinami papildomai, tad patiekalas kainuoja ne 1, o kelis eurus 😉

Sėkmės statybose!