Namai be baldų sunkiai įsivaizduojami. Net Japonijos kultūroje, kurioje dominuoja visiškas minimalizmo interjeras, baldai užima svarbu vaidmenį, kuriant jaukius namus. Šiandien baldų pasiūla milžiniška, viskas priklauso nuo individo skonio ir finansinių galimybių. Tiesa, antikvariniai baldai šioje rinkoje tarsi atskira planeta, jų negausite įprastoje baldų parduotuvėje.
Sakoma, skoniai nedraugauja, kas vienam gražu, kitam gali būti nepriimtina, bet tai jūsų namai ir tik jūs galite apsispręsti kampe statysite dryžuota skandinaviško stiliaus sofą ir Liudviko XVI indaują. Todėl šiandien aptarkime, ką reikia žinoti prieš įsigyjant antikvarinius baldus.
Kur gyvena senoviniai baldai?
Norėdami įsigyti antikvarinius baldus, pirmiausia turite žinoti, kur jų ieškoti. Paprastai tokiais baldais prekiaujama antikvariatuose ir sendaikčių turgeliuose. Tiesa, paprastai pasirinkimas jose nėra gausus ir išrankiausi klientai greičiausiai išeis nusivylę. Kita išeitis – specializuotos antikvarinių baldų parduotuvės, kurios siūlo itin platų senove dvelkiančių baldų pasirinkimą.
Beje, paskutiniu metus vis populiaresnės tampa ir internetinės parduotuvės. Aišku, prieš perkant jose turėtumėte pasidomėti jos reputacija, klientų atsiliepimais, juk nesinorėtų apžiūrint, jau į namus atvežtą baldą, rasti užrašo „Pagaminta Kinijoje“. Kita vertus, tai ypač patogu, nes pristatomas baldų kolekcijas galite apžiūrėti neiškėlę kojos iš namų.
Op op… kainos kyla
Taip, antikvariniai baldai nėra pigūs. Paprastai jie kelis, o kartais net keliolika kartų brangesni, prašmatnus krėslas gali gerokai palengvinti piniginę nei naujutėlis svetainės baldų komplektas. Kodėl taip yra? Visų pirma, senoviniai baldai yra vienetiniai, jie buvo gaminami ne konvejeriu, o rankomis, todėl net ir tos pačios keturios kėdės iš valgomojo komplekto turi savitų, originalių bruožų. Paprasčiau tariant, kiekvienas senovinis baldas – tai atskiras individas su savo istorija, praeitimi ir gyvenimu.
Antra aukštų kainų priežastis – natūralios žaliavos, iš kurių baldai pagaminti. Tai laikais nebuvo taip vadinamos faneros, visi baldai pagaminti iš natūralaus medžio ir aukščiausios klasės medžiagų. Kadangi prašmatnūs baldai buvo skirti tuometinei „aukštuomenės grietinėlei“ tai ir jų kokybė turėjo būti aukščiausios prabos.
Dar vienas svarbus faktorius, lemiantis antikvarinio baldo kainą – gamintojas. Žymaus gamintojo sukurtas baldas yra gerokai brangesnis už kitus to laikmečio baldus. Ir galiausiai, kuo baldai senesni, tuo ir kaina didesnė. Todėl drąsiai galima teigti, kad antikvariniai baldai yra pateisinama investicija, nes su kiekvienais jo nugyventais metais ir jo kaina gerokai šokteli.
Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant senovinį baldą?
Atskirti originalius antikvarinius baldus nuo kopijų sugeba tik patyrusi akis, restauratoriai ir istorikai. Tačiau ir jūs prieš perkant tikrą senovinį baldą turėtumėte žinoti, kad kuo senesnis, antikvarinis baldas, tuo labiau jis susidėvėjęs. Kadangi per daugelį metų jame pėdsakus paliko ne tik aplinka, besikeičiantis klimatas, bet ir žmonės, kurie šiuo baldu naudojosi. Todėl kuo baldas prasčiau atrodo, tuo jis vertingesnis.
Reikėtų atkreipti dėmesį ir į vidinę baldo pusę, kadangi anksčiau būdavo poliruojamas tik baldo fasadas, o vidinė pusė neapdirbama. Tikri senoviniai baldai sujungti kregždės formos sujungimais arba medinėmis vinimis ir varžtais.
Kirvarpų išgraužtas skilutes, šiandien galima padaryti ir gamykliniu būdu, todėl profesionalai rekomenduoja paprastą ir patikimą būdą patikrinti baldo autentiškumą: į skilutę įsmeikite vinutę, jei ji lengvai lenda, prieš jus baldo kopija, nes kirminai doroja medieną spiralės, o ne tiesės trajektorija.
Antikvariniai baldai ne tik puošmena, bet ir investicija, todėl prieš pirkdami įsitikinkite ar perkate ne kopiją ir jei vis dar manote, kad galite apsirikti, optimaliausias sprendimas būtų kreiptis į specialistus, kurie visada pagelbės ir pakonsultuos.
Parašykite komentarą