Vis didėjančiuose vonios kambariuose atsiranda vietos ne tik skalbimo mašinai, voniai ir praustuvei, bet ir dušui. Tačiau senesnės statybos butuose problema retai taip lengvai išsisprendžia, o remontuojant vonios kambarį tenka rinktis: vonia ar dušo kabina. Tenka pripažinti, jog dušas nėra toks populiarus, jį renkasi viengungiai, aktyvūs verslo žmonės, kuriems gulėjimas vonioje prilygsta laiko švaistymui ir tie, kurių švaros kambarys yra toks mažytis, jog jame išties tik ir telpa dušas. Na, o jei renkatės dušą naujai įrengiamam vonios kambariui, ką turite apie jį žinoti?
Dušas yra ekonomiškesnis nei vonia, prausiantis jame (bet nemiegant valandą laiko) sunaudojama apie 5 kartus mažiau vandens. Tad pasirinkę dušą neprašausite – sutaupysite ir vietos, ir vandens. Renkantis dušą labai svarbu atsižvelgti į keturis parametrus, kuriuos ir aptarsime.
Duso kabinos dydis ir forma priklauso nuo padėklo, kurie gaminami kvadratiniai, stačiakampiai, pusapvaliai, penkiakampiai . Kadangi dušas pasirenkamas norint sutaupyti vietos, geriausias padėklas yra pusapvalis arba penkiakampis,kad geriausiai tiktų kampe. Padėklas nebūtinai turi būti plokščias, jis gali būti ir gilus, taip tapdamas gera alternatyva voniai. 30-40 cm gylio padėklas gali būti naudojamas kaip nedidelė vonelė maudyti gyvūnams, vaikučiams, pasidaryti vonelę kojoms.
Padėklas ar plytelės? Skandinavai dušo kabinas stato ant plytelių, vokiečiai ant padėklų, lietuviai renkasi abu variantus. Visgi dušo padėklai turi tam tikrų privalumų – nuo tikimybės paslysti saugo speciali danga bei mažiau šansų aplieti kaimynus (aktualu gyvenant bute).
Paprastai dušo pasirinkimą lemia ir judantys sienelių elementai . Galimas vienpusis arba dvipusis kabinos atidarymas. Renkantis slankiąsias duris, derėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip tyliai jos užsiveria ir ar patogu jas išvalyti. Dažnai gamintojai parenka lengvai išardomas konstrukcijas, kad būtų galima lengviau išardyti ir išvalyti duris.
Pati dušo kabinos sienelės medžiaga yra taip pat svarbus pasirinkimo kriterijus. Skaidrus stiklas praplečia erdvę, tačiau siekiant daugiau privatumo galima rinktis ir pusiau skaidrų stiklą arba saugų grūdintą stiklą, kuris būna puoštas ornamentais. Beje, norintiems skaidraus stiklo sienelių, bet bijančių vandens nuosėdų, turime gerą žinią, jog esama stiklo padengto specialia plėvele, kuri atstumia vandenį ir stiklas lieka švarus.
Taigi, vietos pasirinkimams ir sprendimui yra daug. Rinkitės atsakingai ir mėgaukitės dušo teikiamais privalumais!
Parašykite komentarą