Į pasaulį esame įpratę žvelgti skaidydami jį dalimis. Jomis dažnai būna žemynai. Taip pat neretai Žemės rutulys skaidomas į „Lietuva“ ir „užsienis“. Na, o kalbant apie pastarąjį, dėmesio nestokoja keletas šalių, tarp kurių ir Danija.
Danijos vardas kai kam siejasi su batais, o kai kam tai didesnio uždarbio vizija. Tačiau žmonės daug ką vertina nepalikdami nuošaly skepticizmo. Visgi kritika dažnai atlieka ne vien nemalonų, bet ir teigiamą vaidmenį. Ką tai reiškia? Kol vieni kalba apie aukso kalnus, kiti sako, jog Danija Lietuva – maršrutas, reprezentuojantis sunkų ir ne vienu prakaito lašu aplietą emigrantų, norinčių grįžti namo, triūsą. Ką gi, atsiranda terpė rimtiems svarstymams. O jei į viską pažiūrėtume filosofiškai, galėtume diskutuoti valandų valandas ir, be abejonės, tektų išsiaiškinti tokius aspektus kaip geras ar blogas iššūkių poveikis.
Net ir be filosofinių aiškinimų suprantama, kad yra dvi pusės – teigiama ir neigiama. Pirmojoje Danija Lietuva maršrutas atrodo lygus ir saulėtas, o antrojoje – duobėtas ir lietingas. Šviesioji pusė – tai auksinės galimybės, daugybė pinigų, darbas, kuris bus deramai įvertintas. Didesnis uždarbis nei gimtinėje vilioja. Atrodo, užsidirbus pavyks entuziastingiau kibti į savo tikslus. Papilnėjusi banko sąskaita leis jaustis ramiau, be to, atsinaujins namų interjeras, „atšviežės“ spintos turinys, o krepšinio varžybomis bus mėgaujamasi žiūrint į patį moderniausią TV technikos šedevrą.
Bet ar tikrai? Skeptikų, kurie imtų kritikuoti neseniai išsakytas mintis, netrūktų. Kaip nepatrauklioji medalio pusė būtų įvardijamas brangesnis pragyvenimas. Pinigų daugiau, tačiau išlaidos taip pat gana žymios. Kitas aspektas – pats darbas. Ar yra garantija, kad darbdavys lauks išskėstomis rankomis? Ar tikrai atlyginimas bus toks įspūdingas? Ar apsvarstytas kelionės išlaidų punktas? Ar intensyvus braškių skynimas nepareikalaus brangaus nugaros gydymo? O pačios gyvenimo sąlygos? Ar norint sutaupyti neteks miegoti nepatogiai, o maitintis prastesniu maistu vien tam, kad pavyktų sukaupti kuo daugiau pinigų?
Kaip matome, Danija Lietuva – nepaprastas maršrutas. Tai kelias, dalijantis žmones į dvi stovyklas. Viename šone – šalininkai, kitame – tie, kurie pasisako prieš. Nors kalbama ne apie valdžios asmenų rinkimus, aistros ne ką mažesnės. Na, o tarp visų diskusijų pavyksta atrasti ir šiokią tokią pusiausvyrą. Ji pasiekiama žvelgiant į situaciją iš šalies ir nesistengiant patvirtinti ar paneigti vienokios ar kitokios išankstinės nuomonės. Viskas susideda ir sudaro tam tikrus kontūrus. Štai atlyginimai didesni, bet ir pragyvenimas ne pats pigiausias. Ar dideli pinigai jį kompensuos? Čia jau atsiranda erdvė skaičiavimams. Būtent dėl to nei pesimistai, nei optimistai, neįsigilinę į situaciją, negali pateikti rimtų argumentų už ar prieš kelionę į Daniją.
Daug ką lemia pasiryžimas ir nusiteikimas. Skaičiavimo įgūdžiai taip pat praverčia. Labai tikėtina, kad Danijoje pasitvirtins didesnio atlyginimo lūkesčiai, tačiau niekas nesako, jog miegas bus patogiausias, maistas skaniausias ir nekamuos namų ilgesys. Svarbu paminėti ir sąmoningą uždirbtų pinigų naudojimą grįžus į savą šalį. Jei už vieno ar dviejų mėnesių atlyginimą bus norima įsigyti brangiausią televizorių, atlikti remontą ir dar nusipirkti naujesnį automobilį, sąskaitoje gali greitai įsišvilpauti vėjai. Todėl reikšmę reikėtų teikti protingam elgimuisi su pinigais.
Kalbant apskritai, dvi šalys – Danija Lietuva – intriguoja galimybėmis, tačiau geriausia nepamiršti blaivaus proto. Tuomet pavyksta priimti geriausius sprendimus ir pasiekti neįtikėtinai daug. Na, o jei pasitaikys iššūkių, jie tik sutvirtins, ar ne?
Parašykite komentarą