Gyvenimo aprašymas – pirmasis darbas, kurį reikia atlikti, prieš pasineriant į darbo paieškas. Vyrauja nuomonė, kad gerai suregztas gyvenimo aprašymas yra sėkmingo darbo pokalbio garantas, nulemiantis tolimesnę darbinę veiklą.
Taigi, jei gyvenimo aprašymą rašote pirmą kartą, vargu ar tai padarysite be „pagalbos iš šalies“, o tiksliau tariant, be CV pavyzdžių, kurių virtualioje erdvėje tiesiog knibžda. Tiesa, pirmu pasitaikiusiu gyvenimo aprašymu aklai vadovautis nereikėtų, yra keli pagrindiniai reikalavimai, keliami išties geriems gyvenimo aprašymams, kuriais paprastai reikia vadovautis, norint būti pakviestu į darbo pokalbį.
Pradėkime nuo to, kad išties kokybiškas CV pavyzdys – tai dokumentas, kuris neužima daugiau nei du standartinius A4 formato lapus. Perkrauti gyvenimo aprašymo tikrai nereikėtų, nes tokių ilgų CV tiesiog niekas neskaito. Taigi, pagrindinė informacija apie jus, apie jūsų išsilavinimą bei darbo patirtį, turi būti sutalpinta pirmojo lapo pirmoje pusėje. Tai reiškia, kad informaciją turite pateikti labai aiškiai, glaustai ir struktūrizuotai, kad skantantysis, paėmęs jūsų gyvenimo aprašymą, greitai pamatytų svarbiausius faktus apie jus.
Kitas svarbus dalykas – gramatika ir skyryba. Niekada neskubėkite rašyti savo CV ir jo išsiųsti potencialiam darbdaviui, jei gerai neperskaitėte visko, ką parašėte. Geras CV pavyzdys – taisyklingas. Klaidos tiesiog „bado“ akis ir griauna jūsų įvaizdį, todėl jų būtina vengti.
Panaši situacija ir su nuotraukomis. Praktiškai kiekvienas gero CV pavyzdys pirmajame lape turi nuotrauką. Visgi, fotografija iš jūsų telefono ar socialinio tinklo paskyros netinka. Nuotrauka turi būti neutrali, oficiali, nešokiruojanti ir neiššaukianti. Žinoma, pasinė nuotrauka taip pat nėra pats geriausias pasirinkimas, nes visi puikiai žinome, kad šiose nuotraukose atsikleidžia viskas, kas blogiausia. Jei turite galimybę, pasidarykite asmeninę profilio fotosesiją pas profesionalius fotografus arba tiesiog atsistokite prie neutralios spalvos sienos ir paprašykite, kad jus nufotografuotų draugas.
Galiausiai reikia atminti, kad jūsų potencialus darbdavys per dieną perskaito ne vieną ir ne du gyvenimo aprašymus bei motyvacinius laiškus, todėl nebijokite šiek tiek originalumo, kuris padės išsiskirti iš pilkos masės. Tiesa, originalų rašymo stilių galite naudoti ne pirmojoje gyvenimo aprašymo dalyje, o ten, kur pristatote savo asmenines savybes bei pomėgius.
Parašykite komentarą