Vilnonės šlepetės, vilnos patalynė ir drabužiai: ką turite žinoti?

vilnones slepetesŠių dienų pirkėjas vis daugiau dėmesio skiria natūralumui, atsigręždamas į gamtą ir harmoningą gyvenimo visumą. Ne paslaptis, kad šiandien į madą sugrįžta dar mūsų senolių branginta vilna – vilnones slepetes, patalynė, drabužiai ir aksesuarai išsiskiria unikaliomis gydomosiomis savybėmis ir švelnumu. Tokie drabužiai tinka tiek žiemos, tiek vasaros sezonui, o su jais jaučiamės ne tik patogiau, bet ir saugiau, smagiau, natūraliau.

Vilnonio audinio privalumai ir trūkumai

Vienas svarbiausių vilnonio audinio privalumų – jo higieniškumas. Tokia patalynė, drabužiai ar avalynė yra minkšta, maloni, lengva, pralaidi orui ir apsauganti nuo temperatūrų kaitos. Kitaip sakant, vilna padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir prisitaiko prie konkrečios situacijos – žiemą saugo šilumą ir suteikia papildomo komforto, vasarą – efektyviai garina drėgmę ir neleidžia kūnui suprakaituoti. Visose situacijose kūnas apsaugomas nuo staigių temperatūros svyravimų, tuo pačiu užtikrinant efektyvų odos kvėpavimą. Dar vienas svarbus privalumas yra tai, kad vilnoje nesidaugina dulkių erkutės, bakterijos ar kiti mikroorganizmai, todėl vilna rekomenduojama jautriems ir alergiškiems žmonėms, tai puikus pasirinkimas senoliams, vaikams ir kūdikiams. Be to, vilnonis audinys pats savaime yra atsparus nešvarumams, todėl yra sunkiau sutepamas ir nereikalauja dažnų plovimų. Neretai pakanka vilnonį gaminį gerai išvėdinti. Galiausiai, natūrali vilna švelniai masažuoja odą ir gerina kraujotaką, stiprina imunitetą.
Iš kitos pusės, ne visi žmonės vienodai mėgsta vilnos „kandimą“. Šiuo atveju turėtumėte žinoti, kad ne visos vilnos rūšys yra vienodo šiurkštumo, pvz., merino vilna yra itin maloni ir švelniai priglundanti prie kūno. Kalbant apie vilnos trūkumus, paprastai išskiriama šių drabužių savybė lamdytis. Dėl minėtosios priežasties vilna gali būti maišoma su sintetiniais pluoštais, kad audinys taptų tvirtesnis ir reikalautų mažesnės priežiūros.

Vilnonių audinių priežiūros taisyklės

Vilnonės šlepetės, drabužiai ar patalynė nemėgsta dažnų plovimų. Kaip ir minėjome, vilna natūraliai nesugeria purvo, todėl jums nereikia rūpintis dėl dažno gaminių valymo. Praktiškas sprendimas – palikti vilną gerai vėdinamoje patalpoje. Taip pašalinami visi nepageidaujami kvapai ir vilna džiugina savo pirminėmis savybėmis. Jei vilnonį gaminį privalote skalbti, venkite skalbimo mašinų arba įjunkite specialiai vilnai skirtą plovimo programą. Vis dėlto, visais atvejais vilną rekomenduojama plauti rankomis. Naudokite tik drugną vandenį, kadangi, priešingu atveju, vilna susivels. Jokiu būdu vilnos nedžiovinkite džiovyklėje ir negręžkite. Palikite ją natūraliai išdžiūti (patieskite audinį horizontaliai, kad nepakeistų formos), tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas