Kokybiškas miegas neatsiejamas nuo malonios, švelnios ir minkštos patalynės. Populiariausiųjų kategorijai priskiriama pūkinė ir vilnonė patalynė. Tiesa, rinkdamiesi konkrečiai jums tinkantį komplektą, turite įvertinti vieno ir kito audinio privalumus. Nors pūkinė patalynė yra vienas dažniausių pasirinkimų žiemai, vilnos gaminiai yra nepakeičiamas sprendimas visiems metų laikams, išsiskiriantis savo universalumu ir gydomosiomis savybėmis.
Pūkinės patalynės privalumai ir trūkumai
Pūkinė patalynė sudaryta iš paukščių pūkų, paprastai – ančių arba žąsų. Dažniausiai pūkai maišomi su plunksnomis, todėl perkant tokį gaminį, būtina peržvelgti etiketę ir įvertinti plunksnų ir pūkų santykį. Kuo daugiau pūkų, tuo patalynė bus lengvesnė. Paprastai pūkinės patalynės rekomenduojamos šaltiems orams – toks gaminys gerai šildo ir maloniai apgaubia kūną. Iš kitos pusės, pūkai nepraleidžia oro, todėl po antklode kaupiasi drėgmė, žmogus daugiau prakaituoja, o į patalus įsigėręs prakaitas sudaro palankias sąlygas dulkių erkučių kaupimuisi. Pūkinė patalynė neskalbiama skalbimo mašinoje, todėl tai gali kelti sunkumų į alergiją linkusiems žmonėms (dėl erkučių ir patalynėje susikaupusių bakterijų). Pūkinė patalynę reikia reguliariai išvėdinti, išmušti ir kuriam laikui palikti saulėje, kad pasišalintų dulkių kvapas ir bakterijos.
Vilnonės patalynės privalumai ir trūkumai
Vilnonė patalynė taip pat gerai šildo, tačiau svarbiausias jos privalumas – oro cirkuliacija ir drėgmės sugėrimas, todėl miegantis žmogus mažiau prakaituoja ir jaučiasi patogiau. Drėgmė vilnoje neužsilaiko, nes yra nuolatos garinama į aplinką. Dėl šios priežasties vilnoje nesiveisia dulkių erkutės ar pelėsiai. Vilnonė patalynė rekomenduojama alergiškiems ir astma sergantiems pirkėjams. Be to, vilnos gaminiai tinka visiems metų laikams – šaltu oru vilnos plaukeliai saugo nuo vėsos, o vasarą užtikrina efektyvią oro cirkuliaciją ir padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Vilnonę patalynę galima skalbti mašinoje, naudojant specialiai vilnai skirtą programą. Vis dėlto, siekiant išlaikyti pirminę audinio struktūrą, rekomenduojama vilną skalbti rankomis arba tiesiog gerai išvėdinti. Saugokite patalynę nuo tiesioginių saulės spindulių. Vilnonė patalynė yra atsparesnė purvui, mažiau tepasi. Be to, lyginant su pūkais, vilna yra atsparesnė ugniai (aktualu, jei mėgstate lovoje rūkyti). Kad vilna džiugintų gerosiomis savo savybėmis, rinkitės patikimą pardavėją, pvz., FLOKATI, kuris garantuoja už savo produktų (patalynės, drabužių, apavo, aksesuarų ir kt.) kokybę – visi bendrovės gaminiai sertifikuoti tarptautiniais kokybės standartais, atitinka ekologinius kriterijus, gaminami iš 100 proc. grynos vilnos.
Parašykite komentarą