Kas yra VDS serveriai?

VDS serveriai

Hostingo paslaugos kartais kelia sumaištį dėl gana panašiai skambančių terminų ir sąvokų maišymo. Dėl to reikia aiškiai žinoti, kas yra kas. Šiandien norėtume pristatyti vieną iš dažniausiai maišomų sąvokų – VDS serveriai. Kas yra VDS serveriai? Kaip jie atrodo? Kam jie reikalingi? Į šiuos pagrindinius klausimus atsakysime netrukus.

Kas yra VDS serveriai?

VDS yra angliško termino Virtual Dedicated Server sutrumpinimas. Lietuviškai jis irgi taip pat skamba – Virtualus dedikuotas serveris.

Kad paprasčiau eitų paaiškinti, kas tai yra, reiktų aiškinti visus tris žodžius atskirai:

  • Tai tam tikros formos ir galingumų kompiuteris, stovintis duomenų centre ir skirtas internetinei veiklai vykdyti, duomenims kaupti. Serverio priežiūra užsiima duomenų centro darbuotojai.
  • Serveris gali būti dedikuotas arba paprastas (shared), kuriuo dalinasi ne vienas, o daugiau vartotojų. Dedikuotas serveris yra skirtas tik vienam vartotojui. Kitų vartotojų informacija tame pačiame serveryje nesaugoma.
  • Virtualizacija – procesas, kai serverio resursai yra padalinami į tam tikras dalis. Esant reikalui naudojami ne visi resursai, o tik dalis. Atsiradus poreikiui, papildomi resursai įjungiami arba išjungiami specialios programinės įrangos pagalba. Serveris valdomas per atstumą, neprieinant prie fizinio serverio, esančio duomenų centre.

Dabar jau aiškėja tikrasis VDS apibrėžimas. Tai nuotoliniu būdu vieno kliento valdomas serveris.

VDS ir dedikuotas serveris – koks skirtumas?

Skirtumas realiai yra tas, kad dedikuotas serveris yra fiziškai pasiekiamas užsakovui, o VDS pasiekiamas tik nuotoliniu būdu. Dedikuotame serveryje esantys resursai gali būti naudojami visiškai visi, o VDS – tik priskirtieji klientui. Dėl šios priežasties VDS serveriai yra pigesni, nei dedikuotieji. Pamenat, pagrindinė „debesies“ savybė yra „moki už tai, kuo naudojiesi“. VDS serveriai kainuoja tiek, kiek resursų yra naudojama realiai, tuo tarpu dedikuotas serveris turi būti apmokamas už visus jame esančius resursus – nesvarbu, ar juos išnaudojate, ar ne.

Dar vienas skirtumas yra valdymas. Dedikuotas serveris turi būti prijungiamas prie kompiuterio su ekranu dar duomenų centre, kad jame būtų galima įdiegti tam tikrą operacinę sistemą ir programas. VDS serveriai turi nuotolinį prisijungimą, todėl viską diegti galima net neužeinant į duomenų centrą. Tai patogu, kai dedikuoti serveriai turi stovėti užsienyje.

Ar jums reikalingas VDS hostingas?

VDS hostingas reikalingas itin stambioms įmonėms, kuriančioms savo infrastruktūrą ir interneto paslaugas. Kai įmonėje keli šimtai darbuotojų, vien el. pašto administravimas gali tapti iššūkiu. Tada reikia daug vietos, kurią VDS gali pasiūlyti. VDS serverius nuomojasi ir smulkios įmonės, turinčios dideles el. parduotuves, kuriančios interneto projektus. VDS naudojasi finansinio sektoriaus įmonės, nes taip galima užtikrinti serveryje esančių duomenų saugumą. Panaudojimo spektras labai platus.

Jei esate maža įmonė ir jums reikia talpinti svetainę, naudotis el. paštu ir pora verslo valdymo programų, VDS greičiausiai nėra reikalingas. Tam puikiausiai tinka VPS hostingas – ir vietos pakanka, ir pakankamai saugus bei nebrangus sprendimas

 


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas